Skip to main content

Przeprowadź się jednym skokiem

Posłuchaj naszych klientów

biała ciężarówka z logo Kanguro

Przeprowadź się jednym skokiem

Dlaczego Kanguro? Wyróżnia nas stały, zgrany zespół, który od lat pomaga klientom w wygodnej przeprowadzce do nowego domu lub biura. Jesteśmy szybcy, sympatyczni i dobrzy w przenoszeniu rzeczy. Jak moglibyśmy nazwać się inaczej? Kanguro górą!
wieża Eiffla w Paryżu
Przeprowadzki z Anglii do Francji: welcome en France!

La vie może być belle, gdy mieszkasz we Francji. To kultura, która niemal samodzielnie wynalazła radość życia, i potrafi ją praktykować jak żadna inna.

Jeśli jakimś przypadkiem jeszcze nie mieszkasz w tym wspaniałym kraju, napraw ten błąd natychmiast, i dzwoń do Kanguro. Gdziekolwiek w Anglii się znajdujesz, zorganizujemy przeprowadzkę perfekcyjną (fr. déménagement parfait).

uśmiechnięci rodzice i dzieci trzymają pudła w salonie do przeprowadzki
Specjalizujemy się w małych i dużych przeprowadzkach po całej Europie od 12 lat

Te 12 lat to czas stałego rozwoju, nabierania doświadczenia, którego nie da się niczym zastąpić, szkoleń i doskonalenia się w sztuce przeprowadzek równie szybkich, bezpiecznych i sprytnych jak kangur.

ulica w centrum Paryża
Przeprowadzki z Anglii do Francji: welcome en France!

La vie może być belle, gdy mieszkasz we Francji. To kultura, która niemal samodzielnie wynalazła radość życia, i potrafi ją praktykować jak żadna inna.

Jeśli jakimś przypadkiem jeszcze nie mieszkasz w tym wspaniałym kraju, napraw ten błąd natychmiast, i dzwoń do Kanguro. Gdziekolwiek w Anglii się znajdujesz, zorganizujemy przeprowadzkę perfekcyjną (fr. déménagement parfait).

Przeprowadzamy z powodzeniem ludzi, mieszkania, domy i biura


Kim jesteśmy? Ludźmi, którzy przez 12 lat zajmowali się przeprowadzkami w 3 krajach (Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii).Pracowaliśmy w wielu firmach, tworzyliśmy też własne. Dziś łączymy nasze doświadczenie w jedną markę Kanguro.

Najbardziej zaskakujący jest…brak niespodzianek


Udana przeprowadzka to taka, podczas której nic się nie wydarzyło. Nic sie nie gubi, nie przewraca, nie szukasz kartonów po nocy.

Kanguro to przeprowadzki tak profesjonalne, że aż zupełnie zwyczajne.

Napisz nam, kiedy chciałbyś się przeprowadzić


Termin? Jesteśmy gotowi. Na tym polega profesjonalizm.

Kanguro to wiecej niż paru ludzi z samochodem.To grupa profesjonalistów z wieloma samochodami i mnóstwem pasji.

Posłuchaj naszych klientów

Dlaczego my?

Bo mamy międzynarodowe doświadczenie

  • Specjalizujemy się w przeprowadzkach domów, mieszkań i firm od 12 lat.

Niejednokrotnie przewozimy dobytek klientów po całej Europie, by za parę lat przeprowadzić ich z powrotem do Polski.

Bo jesteśmy wszechstronni

  • Organizujemy przeprowadzki niemal w dowolnej skali i w dowolne miejsce Europy. Nasi pracownicy znają języki i doskonale znają lokalną specyfikę.

Zajmiemy się wszystkim i o wszystko zadbamy.

Bo dotrzymujemy słowa

  • Szybko przekonasz się, że nasza rzetelność to coś więcej niż słowa na stronie.

Zapewniamy wyjątkową atmosferę zaufania, a każde zlecenie traktujemy bardzo poważnie — bo jest Twoje. Przeprowadzka to ważna rzecz. Zależy nam, by wszystko odbyło się jak należy.

Tak zorganizowana przeprowadzka staje się dla klienta przyjemnością — i tak ma być.Chodzi przecież o start w nowym miejscu.Chcemy by wszystko odbyło się idealnie.Francja wzywa!

Kanguro oferuje przeprowadzki do Francji, tzw. jeden kierowca i van z dowolnych miast w Wielkiej Brytanii do dowolnych miast we Francji.

Przeprowadzimy Cię z Wielkiej Brytanii do wszystkich miast i miejscowości we Francji. Najpopularniejsze miasta, do których przemieszczają się nasi klienci to:

Przeprowadzki do Paryża

Man & Van do Paryża


Paryż, miasto światła czy cienia?

Paryż jest uznawany za jedno z bardziej intrygujących I godnych odwiedzenia miast Europy.

Abstrahując od faktu, iż jest to jedno z najpiękniejszych pod względem zabytków I atrakcyjności stolic to istnieje również druga strona wydawać by się mogło mniej zachęcająca do stałego zamieszkania w Paryżu.

O ile rzeczywiście warto odwiedzić to miejsce I doświadczyć piękna architektury I zabytków o tyle mniej zachęcający wydaje się pomysł stałego zamieszkania na stale.

Jedna z opinii pozyskanej od osób zamieszkujących Paryż jest taka ze znaczącym minusem jest niesamowicie wysoki koszt wynajmu I zakupu nieruchomości czego efektem jest wysoki poziom bezdomności we wspomnianej stolicy. Przemierzając piękne I bogato wyglądające przestrzenie centrum Paryża można natknąć się na cale rzesze ludzi, którzy zamieszkują centrum miasta żyjąc pod namiotami. Ten widok jest ogromnym kontrastem do wielkości I przepychu tamtejszego wizerunku centrum miasta.

Kanguro, przeprowadzki do Francji, uważa, że Paryż w swym pięknie lśni jak diament przyćmiewając swym blaskiem inne miasta Francji.
Mimo próby promowania innych części Francji to jednak stolica przyciąga najliczniejsze rzesze turystów oraz osób zainteresowanych.

Ta metropolia wywołuje skrajne uczucia bywa przyciągająca I odpychająca.

Mimo tego, iż jest to miasto pełne zabytków charakteryzuje się również dużym zasobem niesamowicie nowoczesnej architektury.

Paryż liczy sobie około 2 187 271 osób na obszarze 105,40 km².

Rozważając możliwość stałego pobytu w tym miejscu należy brać pod uwagę wysoki koszty utrzymania, nabycia nieruchomości oraz niezwykle intensywny styl życia I funkcjonowania.

I tak przykładowo, aby wynająć pokój w Paryżu należy się liczyć z kosztem 500 euro miesięcznie a wynajem mieszkania około 30m2 wiąże się z kosztem 1,000 euro.

Natomiast jeśli rozważa się kupno nieruchomości w Paryżu wtedy potrzeba liczyć się z kosztem 700 tys. euro wraz z dodatkowymi opłatami notarialnymi, czyli łącznie około 770 tysięcy euro, jak widać nie jest to przysłowiowa przystępna cena.

Według ankiety dla Kanguro, przeprowadzki Anglia, Francja dane pokazują, że niestety niebotyczna cena nieruchomości powoduje, iż ludzie żyjący w mieście często emigrują na obrzeza lub w okolice Paryża, aby sprostać kosztom utrzymania.

Głównymi zarzutami dotyczącymi zmagań związanych z życiem w tym miejscu są ogromna konkurencja na rynku pracy oraz ogromne zagęszczenie ludności; na ulicy, w metrze i ogólnie w przestrzeni publicznej.

Wspominając o codziennym życiu paryskim, nie sposób jest pominąć wspaniałości galerii I zabytków zapierających dech w piersiach.

Do najpopularniejszych zabytków godnych polecenia można zaliczyć: Notre Dame – katedra jedna z najsłynniejszych zabytków Paryża (niestety w wyniku pożaru aktualnie jest niedostępna dla turystów).

Natomiast miłośnicy sztuki świetnie odnajdą się w miejscu zwanym Montmartre, jest to dzielnica Paryża przepełniona obecnością malarzy, aktorów, przeróżnych grajków I kabareciarzy zabawiających tamtejszych przechodniów. To klimatyczne miejsce zapewnia również różnorodność kawiarni, knajpek, lokali które serwują dania z kuchni całego świata.

Nie jest zaskoczeniem, jeśli wspomni się o najbardziej charakterystycznej atrakcji Paryża która jest Wieża Eiffla.
Mimo tego, iż początkowo nie spotkała się z wielkim entuzjazmem mieszkańców Paryża a nawet była uznawana za szpetna to po kilku dekadach została okrzyknięta ikona miasta. Wieżą Eiffla mierzyła 324 metry w momencie jej wzniesienia przez co okazała się najwyższą budowla świata na tamten moment.

Warto również zobaczyć dość powszechnie odwiedzany przez turystów Łuk Triumfalny – pamięci ofiar wojen napoleońskich,
Pola Elizejskie – charakteryzujące się wdziękiem, stylem oraz niezwykłym szykiem.
Luwr, który w przeszłości pełnił funkcje pałacu królewskiego a obecnie jest zachwycającym obiektem, we wnętrzu którego odnajdziesz bogactwo arcydzieł malarskich, rzeźb oraz różnych innych propozycji związanych z rzemiosłem artystycznym. Dawniej pałac królewski, dziś – wspaniałe muzeum sztuki i archeologii. Przekraczając progi tego zachwycającego obiektu, znajdziesz się w magicznym świecie arcydzieł malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. A to wszystko w majestatycznej oprawie.

Według Kanguro przeprowadzki do Francji Paryż jest miejscem, w którym oferta fantastycznych atrakcji turystycznych wydaje się być niemożliwa do przemierzenia szczególnie w krótkim czasie pobytu. Sami mieszkańcy Paryża nie nudzą się dostępna oferta I odkrywają wciąż to nowe zakamarki tego miasta.

Przeprowadzka do nowego miejsca nigdy nie jest łatwa decyzja nawet jeśli uważasz ze jesteś doskonale przygotowany do osiedlenia się w nowym miejscu na stale. Paryż budzi zachwyt jak również mieszane uczucia. Zdecydowanie wiąże się z przeżyciem wielkiej przygody I zdobycia nietuzinkowych doświadczeń, ale I z trudem związanym z codziennym życiem jak w każdym większym mieście.

Przeprowadzka do Paryża? Tylko z Kanguro No removals Uk to France. To miasto zakochanych, a także stolica mody. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych. Niewątpliwie Paryż kojarzy się z wieloma zabytkami. Katedra Notre-Dame de Paris, Luwr, wieża Eiffla, wzgórze Montmartre z bazyliką Sacre Coeur. W Paryżu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Ciekawą dzielnicą jest Montparnasse. To tutaj znajduje się jeden z najwyższych budynków w Europie. Plac Wogezów zachęca do spacerowania. Warto wybrać się do Muzeum Pabla Picassa. Na historycznym wzgórzu Montmartre, można znaleźć restauracje, winiarnie czy kawiarnie. Nie można przejść obok imponującej bazyliki Serca Jezusowego.

Natomiast przed paryskim ratuszem, bardzo często odbywają się koncerty i wydarzenia kulturalne. Ważnym miejscem jest również Pałac Królewski. Mieszczą się tutaj liczne ogrody, rzeźby i fontanny. Każdy przyszły jak i obecny mieszkaniec powinien zwiedzić Muzeum Kanałów Paryskich. Tymczasem południowo-zachodnia część miasta to przede wszystkim liczne konstrukcje. W Paryżu znajdziemy uczelnię stulecia Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Dokładnie od wieży odchodzą Pola Marsowe. To tutaj niegdyś odbywały się liczne imprezy oraz wystawy. Główny Paryż to przedmieście Defense. Najczęściej zwane dzielnicą biznesu. Nie brakuje tutaj licznych nowoczesnych budowli. Paryż jest miastem o którym nie można zapomnieć. 

Przeprowadzki do Lyonu

Man & Van do Lyonu


Francja to kraj pelen zachwytu, elegancji oraz ciekawej historii.
Jednym z miejsc ukazujaych piekno Francji jest Lyon, miasto ktore nie wydaje sie byc najbardziej zachecajacym wyborem szczegolnie dla osob zakochanych w Paryskim stylu zycia, jednakze jest kilka czynnikow ktore moga zachecic do odkrywania tego miejsca a nawet zamieszkania na dluzej.

Według Kanguro przeprowadzki do Francji Lyon to miasto czesto wybierane przez studentow.
Dla fanow przyrody sporym odkryciem bedzie park de la Tête D’or a dla lubujacych sie w zyciu towarzyskim kluby I bary mieszczace sie w dzielnicy Vieux-Lyon po Hôtel de Ville.

W Lyon znajduje sie rowniez najwieksze centrum handlowe w Europie – Part Dieu.

Czy Jest to miasto godne polecenia?

Zdecydowanie tak ! szczegolnie grono studentow odnajdzie tutaj swoje miejsce jako ze jest to miasto studenckie ktore w zasobach edukacyjnych posiada cztery glowne uniwersytety.

Roznorodnosc sklepow, restauracji, muzeow, barow ktore czesto w swej ofercie zawieraja znizke studencka stanowi udogodnienie dla  tamtejszego zycia codziennego.

Komunikacja miejska jest dosc dobrze rozwinieta poniewaz istnieje mozliwosc poruszania sie metrem, tramwajem, autobusem oraz zkorzystania z przelotu samolotem z uwagi na dostepne lotnisko.

Niestety jak w innych czesciach Francji koszty utrzymania sa dosc wysokie wiec nalezy sie zabezpieczyc pod wzgledem finansowym zanim podejmie sie decyzje o zamieszkaniu na dluzej.

Jak w innych czesciach tego kraju jedzenie zachwyca swym wyszukanym samkiem co jest duzym atutem tego miejsca.

Niezaleznie od tego w ktore miejsce sie udacie malownicze krajobrazy zachwycaja swym pieknem, warto wybrac sie na plac Bellecour, parku la Tete d’Or oraz dzielnic: Vieux Lyon, Hotel de Ville, Fourviere, Cordeliers i Croix-Rousse.

Dla koneserow jedzenia godnym polecenia jest weekendowy targ zywnosci ktory w swej ofercie posiada wiele rodzajow serow (Compté, albo Saint-Marcellin), rozne francuskie specjaly: ślimaki, pasztety, wędliny itp.

Warto rowniez wspomniec o  kwestii wysokiego kosztu utrzymania, nieruchomosci a przede wszystkim wynajmu jesli ktos rozwaza dluzszy pobyt.

Niezaleznie od tego ceny zycia w Lyon sa nizsze niz np. w Paryzu a zageszczenie ludnosci jest zbilansowane co z kolei jest dosc sporym wyzwaniem w wiekszych miastach Francji.

Jak drogie jest życie w Lyonie, po przeprowadzce z przeprowadzkami Kanguro No1 do Francji; dobra wiadomość – Lyon jest znacznie tańszy niż Paryż, ale nadal jest jednym z najbardziej kosztownych miast we Francji do zamieszkania i zamieszkania z rodziną.

Wynajmowanie domu w Lyonie jest znacznie bardziej powszechne niż kupowanie, zwłaszcza dla emigrantów. Wynajmując pokój w Lyonie we Francji, spodziewasz się, że wydasz co najmniej od 1300 do 1700 euro miesięcznie.

Ile mogę zarobić w Lyonie?

Zarobków w Lyonie można się było spodziewać po przeprowadzce z Kanguro No 1 man% van UK do Francji z 14,00 EUR rocznie (minimalne wynagrodzenie) do 234 000 EUR rocznie (maksymalne średnie wynagrodzenie). Mediana wynagrodzenia to 56 000 EUR rocznie, co oznacza że połowa (50%) populacji zarabia mniej niż 56 000.

Czasem zupełnie nieoczekiwanie rodzi się w naszej głowie pomysł przeprowadzki. Na przykład Lyon. Duże miasto położone w centralno-wschodniej Francji. Lyon jest znany głównie z historycznych budowli. Nie brakuje tutaj zabytków oraz nowoczesnej architektury. Bazylika Notre-Dame de Fourvière to bardzo ważny punkt na mapie miasta. Bazylika ta została zbudowana pod koniec XIX wieku. Znajduje się na wzgórzu Fourviere. W budynku świątyni znajduje się muzeum sztuki sakralnej. 

Każdy kto kocha sztukę, musi koniecznie rozważyć przeprowadzkę do Lyonu, Musée des beaux-arts de Lyon. To niezwykle ciekawy budynek, który w przeszłości był klasztorem benedyktynek. Później pod koniec XX wieku go odnowiono. Do kolekcji muzeum należą liczne eksponaty. Pochodzą one ze starożytnego Egiptu. Znajdujące się w dziewięciu pomieszczeniach. Dodatkowo króluje tutaj malarstwo Europejskie z okresu XIV wieku. Liczne rzeźby w muzealnym ogrodzie. Mniejsze lub większe kolekcje monet. Lyon jest miastem niezwykle pięknym. Warto tutaj zamieszkać ze względu na specyfikę tego miejsca. 

Przeprowadzki do Marsylii

Man & Van do Marsylii


Jest miastem graniczacym z Lazurowym wybrzezem jednoczesnie bedacym drugim co do wielkosci miastem we Francji.

Okolice Starego Portu stanowi centrum turystycznego tego miasta gdzie wlasnie wiekszosc najwiekszych atrakcji jest dostepnych dla turystow.

Piekne budowle, pszyne jedzenie i wspaniale widoki to rajski obraz tego miasta. Jedna z glownych atrakcji jest Stary Port wspomniany powyzej.

Rowniez, Bazylika Norte Dame de la Grade polozona na malowniczym wzgorzu La Grade na ktorej wiezy znajduje sie figura Maryi z Dzieciatkiem jest chetnie odwiedzana przez turystow.

Kolejnym miejscem jest Muzeum MuCEM I fort sw. Jana ktory stanowi ultranowoczesny w polaczeniu z zabytkowym styl zabodowy.

Godnym polecenia jest Pałac Longchamp, Katedra la Major,Opactwo św. Wiktora, Stare Miasto w Marsylii, Muzeum Historii Marsylii,Wyspa i zamek If,Pałac Longchamp itd.

Marsylia to miejscowosc zamieszkala przez (ok. 863 tys. mieszkańców) o powierzchni okolo 240 km kw. Jest to miasto portowe na poludniu kraju polozonym nad Morzem Srodziemnym. Jako miasto portowe charakteryzuje sie dobrze rozbodowana struktora handolowa co stanowi dobra baze pod osiedlenie sie na dluzej.

Marsylia jest miastem atrakcyjnym pod wzgledem turystycznym ale rowniez zacheca do osiedlenia.

Według Kanguro przeprowadzki Angia-Francja szczegolnie komfortowo beda czuly sie w Marsylii osoby lubiace plaze, dobre jedzenie oraz cieply klimat.

Nalezy rowniez zwrocic uwage na to iz dodatkowym atutem tego miejsca jest mozliwsc przemieszczania sie komunikacja miejska poniewaz w miescie funkcjonują dwie linie metra (niebieska M1 i czerwona M2), trzy linie tramwajowe (T1, T2, T3) oraz autobusy.

Jest to miasto atrakcyjne pod kazdym wzgledem, dlatego Kanguro przeprowadzki do Francji jest dumne z bycia organizatorem przeprowadzek do tak pięknego miasta.

Francja, gdy o niej wspominamy, kojarzymy rzecz jasna Marsylię. Drugie największe miasto Francji oraz stolica Prowansji. To miasto wielokulturowe, mające bogatą historię. Marsylia graniczy z Lazurowym Wybrzeżem. Dojazd tutaj jest łatwy, a same okolice bardzo ciekawe. Marsylia jest niezwykle śródziemnomorska. To miasto portowe. Można tutaj znaleźć małe miasteczka. Ważnym punktem miasta jest Stary Port w Marsylii. Dojazd tutaj np z  Nicei trwa ok dwóch godzin autostradą. W mieście nie brakuje parkingów.Marsylia oferuje komunikację publiczną, która działa tutaj idealnie. Zwłaszcza w upały warto o niej pamiętać. Mieszkając tutaj należy pamiętać o butelce wody każdego dnia oraz nakryciu głowy. Atrakcji Marsylii jest wiele. Dominują tutaj piękne budowle oraz pyszne jedzenie. 

Stary Port w Marsylii jest centrum miasta. Mieszczą się tutaj liczne restauracje oraz kawiarnie. Do Starego Portu można dotrzeć metrem. Bazylika Notre Dame de la Garde jest z kolei najsłynniejszą atrakcją miasta. Najlepiej ją widać. Zbudowano ją w 162m n.p.m.Na jej wieży znajduje się pozłacana figura Maryi z Dzieciątkiem. Można tutaj wejść pieszo bądź wybrać autobus miejski. 

W Marsylii znajduje się wiele klimatycznych osiedli. To miejsce przyjazne dla dzieci. Każdy kto lubi się stołować na mieście, nie zabraknie mu wyboru licznych restauracji, w których można zjeść pyszne dania. Czemu warto zamieszkać akurat w Marsylii? Stąd wszędzie jest blisko. Dodatkowo miasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Można wybrać miejskie autobusy czy też metro. Tego miasta nie można nie kochać. 

Przeprowadzki do Nicei

Man & Van do Nicei


Jest to miasto polozone we Francji w regionie Lazurowego Wybrzeza o powierzchni 71,93 km² I liczbie ludnosci 342 295.

Nice jest piatym miastem co do wielkosci we Francji natomiast nie mniej pieknym I porywajacym pod wzgledem turystycznym.

Dla turystow zainteresowanych wypoczynkiem w Nicei zwiedzanie nie stanowi zbytniego klopotu poniewaz glowne atrakcje zlokalizowane sa w centrum miasta. Jeden dzien poswiecony na zwiadzanie centrum w zupelnosci wystarczy.

Glownymi atrakcjami sa : Stare Miasto, Stary Port, Plac Massena, Promenada Anglikow, Wzgorze Zamkowe, Plac Garibaldiego, dzielnica Cimiez, Park Phoenix, wzgorze Mont Boron.

Nicea to miejsce w ktorym spotkasz ludzi z calego swiata I doswiadczysz niesamowitego widoku gdzie krajobraz wpisuje sie w piakno otaczajacych miasto gor. Promenada des Anglais o dlugosci 7km stanowi jedno z atrakcji turystycznych.

Abstrachujac od walorow turystycznych warto rozniez wspomniec o rynku pracy jesli planuje sie pozostac w Nicei na troche dluzej niz okres wakacyjny lub wypoczynkowy.

Praca w Nicei

Na mocy regulacji wprowadzonych w 2008 roku zwiaznych z czlonkowstwem krajow Uni Europejskiej Nicea jest panstwem otwartym na rynek pracowniczy rowniez dla Polakow. Po podjeciu decyzji o wlaczeniu sie do spolecznosci ludzi pracujacych w NIcei nalezy w pierwszej kolejnosci zlozyc wniosek o nadanie numeru identyfikacji podatkowej w urzedzie pracy. Nalezy rowniez posiadac wazny dokumnet tozsamosci dowod osobisty lub paszport.

Jak mozna sie domyslic stanowiska pracy w tym miescie zcentralizowane sa w obrebie sektora turystycznego szczegolnie w okresie sezonu turystycznego.

Według Kanguro przeprowadzki do Francji znanym srodkiem pozyskiwania stanowisc pracy o troche innym charakterze sa tak zwane centra biznesowe gdzie czesto poszukiwani sa specjalisci z zakresu ubezpieczen, finansow I bankowosci oraz informatycy. Dla osob poszukujacych pracy w tym kurorcie nie bedzie duzym zaskoczeniem fakt iz niezbedna umiejetnoscia jest to aby biegle poslugiwac sie jezykiem francuskim czy angielskim.

Srednie wynagrodzenie w Nicei szacuje sie na okolo 10 euro za godzine przy czym osoby pracujace na stanowiskach zwiazanych z obsluga klienta otrzymaja troche wyzsze wynagrodzenie. Istnieje rowniez mozliwosc otrzymywania bonusow oraz napiwkow.

Natomiast osoby zwiazane z praca na stanowiskach finansowych lub informatycznych moga liczyc na wynagrodzenie w granicach 1,600 – 2000 euro a pracownicy sepcjalizujacy sie w jakiejs okreslonej dziedzinie do 3000 euro miesiecznie.

W poszukiwaniu pracy pomocna okaze sie rowniez Krajowa Agencja ds. Zatrudnienia – www.anpe.fr.

Dla osob ktore poszukjuja miejsca gdzie mozna sie zatrzymac pomocny okazuje sie polski kosciol gdzie mozna zostawic swoje zgloszenie.

W Nicei warto pobyc zarwono w celach wypoczynkowych jak i cieszyc sie dluzszym pobytem zwiazanym z rynkiem pracy.

Przeprowadzki do Tuluzy

Man & Van do Tuluzy


Kiedy myślisz o przeprowadzce do Francji z Kanguro przeprowadzki do Francji dlaczego nie pomyśleć o Taluza która  jest miastem polozonym nad rzeka Garonną. W deparatamencie Górna Garonna w regionie Oksytania.

Szacuje sie ze gmine zamieszkuje okolo 466 297 osob a miasto 1 312 304 mieszkancow co przyczynia sie do tego iz znajduje sie na czwartym miejscu pod wzgledem liczny ludnosci.

Tuluze mozna rowniez nazwac miastem akademickim z uwagi na znajdujace sie tam trzy dosc dobrze prosperujace uniwersytety:
Uniwersytet Tuluza I – Capitole, Uniwersytet Toulouse II – Le Mirail oraz Uniwersytet Tuluza III – Paul Sabatier.

Czy Tuluza jest miejscem dla Ciebie?

Zdecydowanie dobrze odnajdzie sie tu osoba z zamilowaniem do pieknej architektury oraz sztuki z czego slynie niemal kazdy zakontek Francji.

Znana jest rowniez z osobliwych krajobrazow I dobrej pogody szczegolnie w okresie od maja do pazdziernika. Jest to miasto dobrze dostepne pod wzgledem transportu poniewaz dotrzec tam mozna droga powietrzna gdzie lotnisko znajduje sie na obrzezu miasta skad jest mozliwsc sprawnego podrozowania linia autobusowa do centrum Taluzy. W Taluzie calkiem dobrze prosperuje rowniez linia tramwajowa komunikacji miejskiej.

Warto podkreslic iz dla fanow rozrywki znajdzie sie w Taluzie kilka ciekawych miejsc oraz klubow.

Muzeum Kosmosu, Aaroscopii oraz fabryka Airbusa to miejsca najbardziej charakterystyczne wsrod obiektow przeznaczonych do zwiedzania tego miasta.

Zabytki oraz glowne atrakcje zlokalizowane sa glownie w centrum miasta co ulatwia zwiedzanie poprzez swobodny spacer bez koniecznosci odbywania dlugich dystansow.

Dogodna opcja dla fanow tamtejszych atrakcji jest mozliwosc zakupienia tak zwanego Toulouse Pass Tourisme.

Praca we Francji

Kanguro przeprowadzki do Francji uważa ze jesli rozwazasz podjecie pracy we Francji potrzebujesz zwrocic uwage na pare istotnych roznic dotyczacych kwesti zatrudnienia.

Jedna z takich roznic jest czas pracy ktory maksymalnie wynosi do 35 godzin a w niektorych tylko miejscach do 39 godzin pracy przy czym w Polsce ten czas jest dluzszy o godzine. Roznica rowniez polega na tym ze kazda dodatkowa godzina jest wynagradzana dodatkowo jako nadgodzina do 150% wiecej od podstawowej stawki godzinowej.

Co warto jeszcze wiedziec o zatrudnieniu we Francji?

Urlop we Francji jest przyznawany na troche innych zasadach co wychodzi na plus dla pracownika poniewaz kalkulacja wykazuje 30 dni wolnych w ciagu roku.

Minimalne wynagrodzenie we Francji jest zmienne w kazdym roku.

Sposob zatrudnienia we Francji jest troche inny niz w Polsce gdzie raczej nie praktykuje sie kontraktow na czas okreslony a w wiekszym zakresie na czas nieokreslony poprzedzony okresem probnym.

Tuluza jest ciekawym miesjcem I dostepnym dla kazdego zarowno dla studetna, pracownika oraz osob szukajacych dobrego wypoczynku.