Skip to main content

Przeprowadź się jednym skokiem

Posłuchaj naszych klientów

 • biała ciężarówka z logo Kanguro

  Przeprowadź się jednym skokiem

  Dlaczego Kanguro? Wyróżnia nas stały, zgrany zespół, który od lat pomaga klientom w wygodnej przeprowadzce do nowego domu lub biura. Jesteśmy szybcy, sympatyczni i dobrzy w przenoszeniu rzeczy. Jak moglibyśmy nazwać się inaczej? Kanguro górą!
 • centrum Berlina
  Przeprowadzki z Anglii do Niemiec: welcome in Deutschland!

  Jeśli chciałbyś zostać Berlińczykiem na chwilę lub na dłużej, albo po prostu pomieszkać wśród najlepiej zorganizowanych ludzi na Ziemi, jesteś na właściwej stronie.

  Wszystko zacznie się od porządnej przeprowadzki.

  Gdy jedziesz do Niemiec, wszystko powinno być solidne, i takie właśnie jest Kanguro. Dlaczego jesteśmy idealnym zespołem, jeśli chcesz przenieść się z Anglii do Niemiec?

 • uśmiechnięci rodzice i dzieci trzymają pudła w salonie do przeprowadzki
  Specjalizujemy się w małych i dużych przeprowadzkach po całej Europie od 12 lat

  Te 12 lat to czas stałego rozwoju, nabierania doświadczenia, którego nie da się niczym zastąpić, szkoleń i doskonalenia się w sztuce przeprowadzek równie szybkich, bezpiecznych i sprytnych jak kangur.

 • zamek w Niemczech
  Przeprowadzki z Anglii do Niemiec: welcome in Deutschland!

  Jeśli chciałbyś zostać Berlińczykiem na chwilę lub na dłużej, albo po prostu pomieszkać wśród najlepiej zorganizowanych ludzi na Ziemi, jesteś na właściwej stronie.

  Wszystko zacznie się od porządnej przeprowadzki.

  Gdy jedziesz do Niemiec, wszystko powinno być solidne, i takie właśnie jest Kanguro. Dlaczego jesteśmy idealnym zespołem, jeśli chcesz przenieść się z Anglii do Niemiec?

 • biała ciężarówka z logo Kanguro

  Przeprowadź się jednym skokiem

 • centrum Berlina
  Przeprowadzki z Anglii do Niemiec: welcome in Deutschland!
 • uśmiechnięci rodzice i dzieci trzymają pudła w salonie do przeprowadzki
  Specjalizujemy się w małych i dużych przeprowadzkach po całej Europie od 12 lat
 • zamek w Niemczech
  Przeprowadzki z Anglii do Niemiec: welcome in Deutschland!

Przeprowadzamy z powodzeniem ludzi, mieszkania, domy i biura


Kim jesteśmy? Ludźmi, którzy przez 12 lat zajmowali się przeprowadzkami w 3 krajach (Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii).Pracowaliśmy w wielu firmach, tworzyliśmy też własne. Dziś łączymy nasze doświadczenie w jedną markę Kanguro.

Najbardziej zaskakujący jest…brak niespodzianek


Udana przeprowadzka to taka, podczas której nic się nie wydarzyło. Nic sie nie gubi, nie przewraca, nie szukasz kartonów po nocy.

Kanguro to przeprowadzki tak profesjonalne, że aż zupełnie zwyczajne.

Napisz nam, kiedy chciałbyś się przeprowadzić


Termin? Jesteśmy gotowi. Na tym polega profesjonalizm.

Kanguro to wiecej niż paru ludzi z samochodem.To grupa profesjonalistów z wieloma samochodami i mnóstwem pasji.

Posłuchaj naszych klientów

Dlaczego my?

Bo mamy międzynarodowe doświadczenie

 • Specjalizujemy się w przeprowadzkach domów, mieszkań i firm od 12 lat.

Niejednokrotnie przewozimy dobytek klientów po całej Europie, by za parę lat przeprowadzić ich z powrotem do Polski.

Bo jesteśmy wszechstronni

 • Organizujemy przeprowadzki niemal w dowolnej skali i w dowolne miejsce Europy. Nasi pracownicy znają języki i doskonale znają lokalną specyfikę.

Zajmiemy się wszystkim i o wszystko zadbamy.

Bo dotrzymujemy słowa

 • Szybko przekonasz się, że nasza rzetelność to coś więcej niż słowa na stronie.

Zapewniamy wyjątkową atmosferę zaufania, a każde zlecenie traktujemy bardzo poważnie — bo jest Twoje. Przeprowadzka to ważna rzecz. Zależy nam, by wszystko odbyło się jak należy.


Bo Kanguro robi przeprowadzki w całej Europie

Jesteśmy firmą o korzeniach angielskich i polskich i od początku działamy na skalę całej Europy.Przenosimy mieszkania, domy, firmy i instytucje podróżując między stolicami i małymi miastamiGdziekolwiek jesteś i gdziekolwiek chcesz sie przeprowadzić, możesz liczyć na zespół Kanguro.Pamiętasz, by nie oceniać pochopnie? Zanim wybierzesz, zadzwoń:

Kanguro oferuje tanie przeprowadzki osób vanem z dowolnego miasta w Wielkiej Brytanii do każdego miasta w Niemczech.

Przeprowadzimy Cię z Wielkiej Brytanii do wszystkich miast i miejscowości w Niemczech.

Najpopularniejsze miasta, do których przeprowadzają się nasi klienci to:

Przeprowadzki do Hamburga

Man & Van do Hamburga


Warto również rozważyć przeprowadzkę do Hamburga.

Wielkim atutem Hamburga jest bardzo niskie bezrobocie i duże zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów z wielu dziedzin – więc jeśli masz w kieszeni mocne „papiery” poświadczające Twoje umiejętności w jednej z branż, prawdopodobnie Hamburg byłby najlepszym możliwym wyborem.

Według Kanguro man & van UK to Germany można znaleźć pokój do zamieszkania w Hamburgu w Niemczech od 750 euro miesięcznie, apartamenty z jedną sypialnią od 1500 euro do 3000 euro miesięcznie, w zależności od lokalizacji.

Apartamenty z 2 sypialniami od 1600 euro do 3500 euro miesięcznie.

Według badania przeprowadzek Kanguro z Wielkiej Brytanii do Niemiec rynek mieszkaniowy w Hamburgu DE jest bardzo konkurencyjny. Uważamy, że Hamburg jest znany jako jedno z najbardziej przyjaznych i najłatwiejszych miast w Niemczech, wielu Niemców czuje się niekomfortowo w kontaktach z obcokrajowcami, jeśli nie są dobrze zintegrowani i nie mówią doskonały niemiecki.

Krytyczną rzeczą jest pokazanie stałej pracy. Ostatnią rzeczą, jakiej chce właściciel, jest ktoś, kto nie byłby w stanie zapłacić czynszu. Staraj się nie urządzać parapetówki ani nie wprowadzać się w niedzielę, ponieważ zgodnie z niemieckim prawem niedziela jest spokojnym dniem (tj. Ruhetag), a sąsiedzi chcą uszanować swoje prawo do spokojnego czasu w weekendy.

Jak znaleźć mieszkanie w Hamburgu, Kanguro przeprowadzki z Wielkiej Brytanii do Niemiec ma dla Ciebie radę.

Przygotuj się, zanim zaczniesz szukać nowego domu, poświęć trochę czasu i zastanów się, jaki dom chcę, ile osób i zwierząt będzie się ze mną przeprowadzać, gdzie w Hamburgu chcę mieszkać, nie zapominaj, że Hamburg ma dobry, niezawodny transport publiczny , ile pokoi potrzebuję, ile mogę wydać na wynajem. Po znalezieniu nowego wymarzonego domu potrzebujesz tylko kilku dokumentów: informacje Scufa o twojej wiarygodności finansowej, zaświadczenie o wynagrodzeniu lub miesięcznych dochodach, informacje, jak skontaktować się z poprzednim właścicielem, krótkie CV, dowód gwarancji, dowód zezwolenia na pobyt.

Kiedy masz wszystko na miejscu, zadzwoń do firmy Kanguro zajmującej się przeprowadzkami z Wielkiej Brytanii do Niemiec i umów się na termin przeprowadzki.

Hamburg położony jest pomiędzy Morzem Północnym, a Bałtyckim. Miasto to było niemiecką bramą na świat. Znajduje się tutaj ważny port dla Europejczyków. To miasto żyjące nad wodą. Hamburg nazywany jest „ Wenecją Północy”. Słynie z różnorodnych dzielnic. Cudowne centrum miasta, które zachwyca wszystkich. Otoczone malowniczym jeziorem Alster. 

Centrum Hamburga jest miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje tutaj prawdziwych perełek architektury. Mieszczą się tutaj pasaże handlowe, które zachęcają do spacerów. Można podziwiać ratusz, czy zatrzymać się na kawę. Doskonałym rozwiązaniem jest także rejs po kanałach.

Według Kanguro No1 przeprowadzki do Niemiec Hamburg to jedno z piękniejszych miast niemieckich. Istnieje wiele powodów dla których warto się tutaj przeprowadzić. Łatwy dojazd do innych miast, łatwe poruszanie się po mieście. Łatwo tutaj o pracę. To również miejsce dla studentów. Hamburg to coś więcej niż wyjątkowe miejsce. 

Przeprowadzki do Berlina

Man & Van do Berlina


Berlin stolica Niemiec. Ten sam wysoki standard życia oraz rozwój technologiczny i komunikacyjny miasta, a także liczne możliwości spędzenia wolnego czasu praktycznie w dowolny sposób. 

Berlin to świetne miejsce dla młodych ludzi, takich jak studenci i artyści, młodych rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi oraz osób szukających pracy w korporacjach w lokalnym przedsiębiorstwie.

Czego można się spodziewać po przeprowadzce z Kanguro man & van UK do Niemiec z Berlina:Wynajem w Berlinie: 85% ludzi wynajmuje swoje domy — a ceny rosną w góręKoniec limitu wynajmu i brak zapasów sprawiają, że stolica Niemiec – Berlin jest nieopłacalna dla wielu. Należy pamiętać, że czynsz może pochłonąć największą część każdego budżetu na życie w stolicy Niemiec – Berlinie.

Berlin ma 12 dzielnic. podział między miastem został zatarty przez nowe budynki i standaryzację usług. Po obu stronach starej linii można było znaleźć przyjemne i ekscytujące miejsca do życia. Blisko centrum Prenzlauer Berg to serce miasta. W tej uroczej i pełnej charakteru dzielnicy, niegdyś zamieszkałej przez artystów i studentów, czynsze rosną. Przeprowadzki Kanguro z Wielkiej Brytanii do Niemiec na przestrzeni lat przeniosły wiele osób do tych obszarów: Mitte, Pankow, Friedrichshain-Kreuzberg, Charlottenburg-Wilmersdorf, Tempelhof-Schöneberg, Spandau, Lichtenberg, Neukölln, Reinickendorf, Treptow-Köpenick, Marzahn-Hellersdorf.

Obszary centralne są popularne wśród młodych rodzin, ponieważ wiele ulic jest bardzo przyjaznych dla pieszych i są tam parki. Kilka międzynarodowych szkół znajduje się w pobliżu budynków rządowych w Mitte. Istnieją dziesiątki szkół o charakterze międzynarodowym i studenckim, więc rodziny emigrantów mogą być bardziej rozproszone. Kwota, jaką zamierzasz zapłacić za nowy dom, w dużej mierze zależy od obszaru, w którym zdecydujesz się wynająć. Pod tym względem Berlin jest dość zróżnicowany. Oto, czego możesz oczekiwać od wynajmu w Berlinie. Typ zakwaterowania średnie ceny wynajmu w Berlinie. Prywatne pokoje 700-900 €, kawalerki 1300-1600 €, apartamenty 1700-2500 €, domy nawet od 2000-2500 €.

Ile mogę otrzymać w Berlinie, przeprowadzając się z przeprowadzkami Kanguro do Berlina w Niemczech?

Średnia pensja w Berlinie wynosi około 70 000 euro rocznie. Najbardziej typowe zarobki to 50 000 euro. Wynagrodzenia kobiet i mężczyzn są zazwyczaj różne.

Najlepiej opłacane zawody to inżynierowie i technicy ze średnim dochodem 100 000 EUR oraz zarządzanie i biznes z dochodem 90 000 EUR rocznie.

W oparciu o wykształcenie, najwyższe pensje otrzymują osoby ze stopniem doktora z pensją w wysokości 9000 euro rocznie. Drugim najbardziej opłacanym poziomem wykształcenia jest tytuł magistra z pensją w wysokości 70 000 euro.

Średnia pensja inżyniera oprogramowania wynosi około 65 000 EUR rocznie w Berlinie w Niemczech.

Jeśli chcesz zostać kierowcą dostawczym, możesz spodziewać się wynagrodzenia brutto w Berlinie w Niemczech około 47000 € rocznie lub równoważnej stawki godzinowej około 25 €.

Dlaczego nie przenieść się dzisiaj do Berlina w Niemczech z Kanguro?

Jak dostać się od A do Z w Berlinie w Niemczech,

Ankieta Kanguro man & van Uk to Germany wykazała, że ​​Berlin jest bardzo rozległy i może być konieczne korzystanie z transportu publicznego, aby poruszać się po Berlinie. Transport publiczny w Berlinie jest bardzo łatwy w użyciu.

Przeprowadzki Kanguro z Wielkiej Brytanii do Niemiec sugerują skorzystanie z U-Bahn, który jest najszybszym sposobem poruszania się. Berlińskim metrem można dojechać w każdy zakątek Berlina. Istnieje ponad 170 stacji.

Możesz złapać metro co 3-5 minut. Jeśli poruszasz się na przedmieściach Pociąg (S-Bahn) Berlina, pociąg z zielono-białym symbolem „S” prawdopodobnie będzie Twoim lokalnym autobusem. Dobrze jest też mieć własny samochód i rowery.

Berlin jest największym miastem Niemiec. Mieszka tutaj mnóstwo Azjatów, Turków. Na ulicach Berlina często słyszy się język niemiecki, angielski czy francuski. Słynny Mur Berliński. To właśnie w 1961 roku miasto zostało przedzielone murem. Spacerując główną ulicą Friedrichstrasse, można zobaczyć stare umocnienia. W tym resztki muru berlińskiego. Tymczasem w sercu miasta, a dokładnie w pobliżu ulicy Zimmerstrasse znajduje się słynne przejście graniczne z czasów zimnej wojny. Armia amerykańska oficjalnie opuściła Checkpoint Charlie w 1991 roku. Obecnie znajduje się tutaj Muzeum Muru Berlińskiego. W tym symboliczny punkt kontroli granicznej. 

Warto pamiętać tutaj o Pomniku Żydów Europy w Berlinie. Cała konstrukcja jest ogromna. Rozstawiona na powierzchni bliskiej 20 tysięcy metrów kwadratowych. Pomnik został odsłonięty w 2005 roku. Głównym celem tego miejsca jest ostrzeżenie całego pokolenia, by nikt nie łamał praw człowieka. 

Według legend, mur berliński pełnił ważną rolę. Dziś Plac Poczdamski jest jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Berlinie. To tutaj się najwięcej dzieje. Innym ciekawym miejscem jest Brama Brandenburska w Berlinie. Powstała w latach 1788 do 1791.Na początku była nazywana Bramą Pokoju. Mieszkając w Berlinie, koniecznie trzeba zobaczyć gmach parlamentu Rzeszy. Od 1999 roku jest siedzibą Bundestagu. Reichstag jest siedzibą Niemieckiego parlamentu. Kolejny krok to wieża telewizyjna BERLINER FERNSEHTU.

Sporą atrakcją turystyczną jest Kataryniarz przed bramą Brandenburską. Na wysokości ponad 200 metrów znajduje się punkt widokowy oraz restauracji. Przeprowadzka do Berlina może być najlepszą decyzją życiową. Warto tutaj zobaczyć także East Side Gallery, Kościół Pamięci czy piękny park Tiergarte.

Miasto to oferuje wiele ciekawych miejsc historycznych oraz nowoczesnych. Szlaki turystyczne zachwycają pięknem.

Przeprowadzki do Monachium

Man & Van do Monachium


Monachium, często nazywane najpiękniejszym niemieckim miastem do przeprowadzki.

Monachium w Niemczech tam zdecydowanie warto się przeprowadzić i zamieszkać!

Najważniejsze miasto Bawarii, trzecie pod względem liczby ludności w całym kraju (z prawie 1,7 mln mieszkańców), przez wielu uważane również za najbardziej atrakcyjne, Monachium nr 3 na naszej liście podczas przeprowadzki z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Wielu Niemców twierdzi, że Monachium jest najbezpieczniejszym i najlepszym miastem do życia w Niemczech. W Monachium znajduje się wiele ciekawych placów, które warto odwiedzić, a kolejnym z nich jest niewątpliwie Karlsplatz (znany również jako Stachus). Pałac Sprawiedliwości (Justizpalast) i Brama Karola (Karlstor) – te dwie budowle bezsprzecznie robią tu największe wrażenie.

Według Kanguro przeprowadzki z Wielkiej Brytanii do Niemiec, Monachium jest świetną lokalizacją ze względu na swoją infrastrukturę i otoczenie w sercu Bawarii w Niemczech. Monachium jest bardzo blisko lotniska, co jest dużą zaletą, jeśli lubisz podróżować i zwiedzać Europę. Według Kanguro Monachium, zwane także Munchen, jest bardzo przyjazne dla ekspatów, którzy stanowią ponad 30% całej populacji miasta.

Wiele osób uznało, że życie w Monachium jest dość drogie, nawet droższe niż w stolicy Niemiec – Berlinie. Rozważenie przeprowadzki do Monachium ma wiele zalet.

Ankieta dotycząca przeprowadzek Kanguro do Niemiec mówi, że życie i podróżowanie jest niezwykle bezpieczne dzięki dobrze utrzymanemu transportowi publicznemu z dobrymi połączeniami, co jest super wygodą dla osób, które lubią podróżować. Wielu klientów przeprowadzek Kanguro z Wielkiej Brytanii do Monachium twierdzi, że Monachium jest bardzo czyste i zadbane, więc można było zobaczyć odpowiednio cztery pory roku i uprawiać sporty wodne latem oraz jazdę na nartach zimą. Wyobraź sobie wakacje, gdy jesteś pięć godzin jazdy samochodem od północnych Włoch, niedaleko Chorwacji, tuż za progiem Austrii i tylko kilka godzin od stolicy republiki kontrolnej – Pragi.

Ile potrzebuję do wygodnego życia w Monachium?

Przeprowadziliśmy ankietę, z której wynika, że ​​pensje w wysokości 2000-4000 euro miesięcznie pozwolą opłacić czynsz i wystarczą na dobre życie w Monachium.

Jeśli mówimy o stolicy Bawarii, to może być tylko Monachium. Świątynia Piwa. Znajduje się tutaj Muzeum Piwa, które zaprasza na degustację. Bawaria jest również uważana za stolicę reprezentacji piłkarskiej. Monachium jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Niemczech. Dlaczego warto więc się tutaj przeprowadzić? Przede wszystkim dojazd do Monachium samochodemi jest komfortowy. Niemieckie autostady są bardzo dobrym stanie. Do Monachium można dojechać względnie szybko. To właśnie tutaj znajduje się drugie co do wielkości lotnisko w Niemczech. Port lotniczy im. Franza Josefa Straußa jest niezwykle ogromny. Jeden terminal składa się, aż z czterech hali. Do Monachium są organizowane bezpośrednie loty m.in z Londynu i Manchesteru.

Czemu jeszcze warto tutaj zamieszkać?

Według Kanguro No1 przeprowadzki do Niemiec Monachium jest miejscem rozwojowym. Idealne miejsce dla ludzi młodych, tak naprawdę w każdym wieku. Monachium jest również stolicą wielu wydarzeń kulturalnych czy muzycznych. Każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z Niemcami, koniecznie musi się wybrać do Monachium. Znajduje się tutaj wiele klimatycznych jak i zabytkowych osiedli mieszkalnych. Zwłaszcza wieczorami można udać się do mieszczących się pubów. Przeprowadzka do Monachium, to jedna z najlepszych decyzji. 

Przeprowadzki do Stuttgartu

Man & Van do Stuttgartu


Stuttgart ma nieco ponad 207 kilometrów kwadratowych powierzchni, co oznacza, że po centrum miasta można swobodnie poruszać się… pieszo.

Zmęczeni wędrówkami możemy skorzystać z transportu publicznego. W Stuttgarcie funkcjonuje 15 linii regularnych, jedna linia tramwajowa i sześć podmiejskich linii S-Bahn.

Stuttgart, dlaczego nie rozważyć przeprowadzki do oszałamiającej scenerii i pięknego miasta w Niemczech-Stuttgart?

Według rankingu opublikowanego przez Zipjet, Stuttgart okazał się najmniej stresującym miastem na świecie w 2019 roku.

Stuttgart jest naprawdę świetnym miastem do życia i wciąż ma wiele niezbadanych miejsc, które czekają być może tylko na Ciebie!

Stuttgart jest otoczony pięknymi krajobrazami. Mieszkańcy, którzy chcą uciec od zgiełku, mogą wybrać wiele miejsc, w których znajdą ciszę i spokój. Park przyrody Schwäbisch-Fränkischer Wald znajduje się w południowo-zachodniej części miasta.

Stuttgart, niemieckie miasto… Nie można pominąć miasta Stuttgart, u nas w Kanguro zajmuje czwartą pozycję wśród naszych klientów. Łączy w sobie charakter kulturalny, rozrywkowy, biznesowy i naukowy. Stuttgart jest stolicą w południowo-zachodniej części Niemiec. Jego historia sięga czasów rzymskich. Położony jest na powierzchni prawie 210,00 km2. Walutą jest oczywiście euro. Swoje siedziby mają tu światowej klasy firmy. Należą do nich między innymi HP, Bosch. Stuttgart ma największe obroty w Niemczech, jeśli chodzi o przemysł. Należy podkreślić, że jest tu dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa. Dlatego też można szybko i łatwo dostać się do innych miast w Niemczech.

Ważnym centrum biznesowym są Targi Stuttgarckie. Nie brakuje tu instytucji naukowych, badawczych czy akademickich. Blisko 20% powierzchni Sztuttgartu zajmują tereny zielone. W tym parki, tereny rekreacyjne i ogrody pałacowe. Miasto słynie z pięknych pałaców, takich jak Neues Schloss. Mieszkańcy słyną z zamiłowania do dobrego jedzenia i picia. Dwa razy w roku odbywa się tu niemiecki folklor. Tymczasem w okresie świątecznym odbywają się spektakularne jarmarki o 300-letniej tradycji.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Kanguro No1 przeprowadzki do Niemiec, Stuttgart oferuje szeroki wachlarz możliwości zatrudnienia. Poszukiwani są tu głównie operatorzy wózków widłowych, pracownicy produkcji i pracownicy budowlani. Wiele ogłoszeń dotyczy monterów lub elektryków.

Przeprowadzki do Frankfurtu

Man & Van do Frankfurtu


Frankfurt w Niemczech, miasto do którego warto się przeprowadzić?

Frankfurt jest jednym z najlepszych miast w Europie. Zdecydowanie polecam je każdemu, kto chce mieszkać, pracować i studiować w tym dużym i spokojnym mieście. Każdy może znaleźć w tym mieście coś dla siebie. Rozwija się ekonomia, tradycje w edukacji i kulturze oraz doskonała infrastruktura. Jest tu mnóstwo studentów z całego świata.

Frankfurt nad Menem to przede wszystkim światowej sławy centrum finansowe. W centrum miasta (Bankenviertel) znajdują się siedziby największych niemieckich banków prywatnych, więc jest duże zapotrzebowanie na osoby z sektora bankowego, które się do niego przeprowadzają.

Frankfurt położone nad Menem, to jedno z największych miast w Niemczech i często wybieranych przez Kanguro  No1 przeprowadzki do Niemiec. To tutaj znajdują się ważne ośrodki finansowe na świecie. Zabytkowe budynki oraz nowoczesne drapacze chmur. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki swojemu położeniu jest ważnym punktem komunikacyjnym całej Europy. Na terenach, na których leży Frankfurt, znajdowały się osady. W XVI wieku rozwijała się nauka i oświata. To tutaj miały miejsce targi książki. Obecnie odbywają się tutaj różnego rodzaju targi, na które przyjeżdżają ludzie z całego świata. Ze względu na swoje położenie, miasto jest świetnie skomunikowane. Niedaleko jest położony największy w Niemczech port lotniczy Rhein-Main-Flughafen. Dotrzeć można tutaj również pociągiem. To jedno z najważniejszych węzłów kolejowych w Niemczech. 

Miasto jest przyjazne dla przybyszów z europy  obcokrajowców  jak i mieszkańców. Podczas święta cydru, odbywają się tutaj koncerty czy jarmarki. Przeprowadzka z Polski do Frankfurtu ma najczęściej charakter zarobkowy.

To tutaj Polacy przyjeżdżają najczęściej do pracy. Czasami zostają już na zawsze. Nic dziwnego, w końcu widoki tutaj są doskonałe. Zamieszkać można w wysokich drapaczach chmur lub klimatycznych kamieniczkach.

Mieszczą się tutaj także osiedla składające się z kilku bloków o niskiej zabudowie. Podobne do polskich, różniące się jedynie architekturą. Dla dzieci nie brakuje atrakcji pod względem parków rozrywki. Dla przyszłych studentów, siedziby mają uczelnie na wysokim poziomie. Nieważne w jakim wieku.

Przeprowadzka do Frankfurtu jest strzałem w dziesiątkę. Powodem może być wyjazd turystyczny, w charakterze pracy, bądź po prostu chęć zmiany dotychczasowego życia.