Skip to main content

10 miejsc wartych odwiedzenia po przeprowadzce do Francji

| Anna |

10 miejsc do odwiedzenia po przeprowadzce do Francji

Francja jest znaną destynacją turystyczną, nie bez powodu. Kraj ten może poszczycić się wspaniałymi krajobrazami, od ośnieżonych Alp po zalane słońcem wybrzeże Morza Śródziemnego. Jest tam również wiele historycznych miast i miasteczek do zwiedzania, jak również światowej sławy muzea i galerii sztuki. Oto nasze 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia po przeprowadzce do Francji.

1. Odwiedź wieżę Eiffla

Żadna wycieczka do Francji nie byłaby kompletna bez wizyty na wieży Eiffla. Ta ikoniczna struktura została zbudowana na Światowe Targi w 1889 roku i jest teraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych na świecie. Koniecznie wjedź windą na szczyt, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Paryż i nie tylko.

2. Poznaj Pałac Wersalski

Tuż pod Paryżem znajduje się Pałac Wersalski, dawna rezydencja królewska, która obecnie jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pałac słynie z bogatych wnętrz i rozległych terenów, na których znajduje się słynna Sala Lustrzana.

3. Zobacz Mona Lisę w Luwrze

Luwr jest jednym z największych i najbardziej znanych muzeów na świecie. Jest domem dla niezliczonych dzieł sztuki, ale najbardziej znanym jest bez wątpienia Mona Lisa. Enigmatyczny portret Leonarda da Vinci jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie.

4. Odkryj urocze średniowieczne miasto Carcassonne

Carcassonne to średniowieczne, otoczone murami miasto na południu Francji. Jego bajkowy wygląd, z wieżyczkami i mostami zwodzonymi, uczynił go popularnym miejscem filmowym. Miasto jest również domem dla wielu zabytków, w tym XIII-wiecznego Château Comtal.

5. Zwiedź Katedrę Notre Dame

Notre Dame jest jedną z najbardziej znanych katedr na świecie. Gotycki budynek pochodzi z XII wieku i jest domem dla wielu pięknych dzieł sztuki, w tym witraży i gargulców.

6. Spaceruj wzdłuż Promenady Anglików

Promenade des Anglais to słynna nadmorska promenada w mieście Nicea. Jest to popularne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, z promenadą obsadzoną palmami i wspaniałymi widokami na Morze Śródziemne.

7. Skosztuj wina w Bordeaux

Bordeaux jest jednym z najbardziej znanych regionów winiarskich na świecie. W mieście znajduje się wiele winnic i piwnic, gdzie można spróbować lokalnych produktów. Bordeaux to także piękne miasto, z mnóstwem historycznych budynków i zabytków do zwiedzania.

8. Podziwiaj widok z Mont Saint-Michel

Mont Saint-Michel to mała wyspa u wybrzeży Normandii. Na wyspie znajduje się średniowieczne opactwo, które jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Francji. Do opactwa prowadzi grobla, która jest otoczona przez oszałamiającą zatokę Mont Saint-Michel.

9. Poznaj urocze średniowieczne miasto Saint-Emilion

Saint-Emilion to średniowieczne miasto w regionie winiarskim Bordeaux. W mieście znajduje się wiele winnic i piwnic winnych, a także wiele zabytków. Miasto jest również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

10. Zabaw się w Disneylandzie

Bez względu na to, ile masz lat, Disneyland jest najszczęśliwszym miejscem na Ziemi. To jedyne miejsce, w którym możesz znów być dzieckiem i dlatego jest tak magiczne. Disneyland jest idealnym miejscem do tworzenia wspomnień z rodziną i przyjaciółmi, które pozostaną z Tobą na całe życie.