Skip to main content

10 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Drezna, część 2


Jeśli planujesz przeprowadzkę do Niemiec, warto zapoznać się z wieloma miastami i znaleźć odpowiednie dla siebie. Czy patrzysz na możliwości pracy, edukacji, czy może szukasz czegoś dogodnego dla Ciebie i Twojej rodziny, a może kochasz zwierzęta i chcesz przeprowadzić się z nimi, zajrzyj na naszego bloga i dowiedz się, co warto wiedzieć przed przeprowadzką do konkretnego miasta.

10 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Drezna, część 1.

Życie w Dreźnie za niską cenę

Pomiędzy historycznymi dzielnicami willowymi, imponującymi budynkami miejskimi lub przytulnymi domami jednorodzinnymi na wsi, każdy może znaleźć odpowiednią nieruchomość, w której będzie się dobrze czuł po przystępnych cenach wynajmu. Drezno uosabia jeden z najpiękniejszych europejskich krajobrazów miejskich. Z 62% udziałem lasów i terenów zielonych, jest to jedno z najbardziej zielonych miast w Europie. Mimo to, Drezno jest dobrze skomunikowane, posiada wiele możliwości robienia zakupów i duży rynek pracy. Ceny wynajmu są również bardzo niskie w porównaniu z innymi dużymi miastami. Na przykład, średni czynsz wynosi tam nieco 8 euro za metr kwadratowy.

Dla porównania, średni czynsz w Monachium wynosi prawie 20 €/m². W ostatnich latach można jednak zaobserwować silny wzrost również w Dreźnie.

Rekreacja i sport Drezna

Mieszkańcy Drezna są zawsze w ruchu i organizują wiele festiwali, imprez i wydarzeń sportowych. Dobrze znane są Dynamostadion Dresden i drużyna hokejowa Dresdner Eislöwen. Ale tor wyścigów konnych, hale wspinaczkowe i drezdeńska drużyna siatkówki również mają wiele do zaoferowania. W Dreźnie znajduje się prawie 400 klubów, ponad 100 dyscyplin sportowych, 2 stadiony, 188 hal sportowych i 10 basenów odkrytych, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy mogą dbać o formę. Dobrze rozwinięte ścieżki oferują również wiele miejsca do aktywnego spędzania czasu, czy to pieszo, na rowerze, czy na rolkach.

Oprócz imprez sportowych Drezno znane jest również z targów Striezelmarkt lub koncertów w ramach Nocy Filmowych nad brzegiem Łaby. W Dreźnie zawsze coś się dzieje!

Zielone miasto Drezno

Jak już wspomniano, Drezno jest jednym z najbardziej zielonych miast w Europie. 62% miasta pokryte jest lasami i terenami zielonymi, dzięki czemu rozkwita kolorami. Czy to na Łabskich Łąkach, w Wielkim Ogrodzie czy w innych małych parkach, wszędzie tam można dać się ponieść duszy i poczuć się jak na wakacjach.

Drezno nocą

Czy kiedykolwiek wybraliście się na nocny spacer po zboczach Łaby lub spoglądaliście z jednego z najwyższych dachów miasta w noc sylwestrową? Jeśli nie, to wiesz, co musisz zrobić w najbliższym czasie. Widok jest fenomenalny i nie ma chyba nic piękniejszego niż wpatrywanie się w panoramę Drezna lub drezdeńskie mosty, które nocą wiją się po Łabie. Wszystko jest pięknie oświetlone. Jest to również świetna atrakcja na ciepłe letnie noce. Jeśli planujesz wyprowadzkę do Drezna sprawdź, co należy zrobić przed przeprowadzką do Niemiec.

Zrób zakupy w centrach handlowych Drezna

W Altmarktgalerie, Centrumgalerie, na Prager Straße lub w okolicach kościoła Frauenkirche można wydać pieniądze w każdym możliwym sklepie. Od biżuterii, przez ubrania, po stragany z jedzeniem, znajdziesz tam wszystko, czego szukasz. Są to miejsca handlowe numer 1 w Dreźnie. Oczywiście, miasto posiada wiele miejsc, w których pooglądasz wszystko, czego potrzebujesz oraz kawiarenki, w których pomiędzy zakupami napijesz się smacznej kawy.