Skip to main content

Antyki i przedmioty kolekcjonerskie podczas przeprowadzki


Nie ma powodu, dla którego Twoje antyki i przedmioty kolekcjonerskie miałyby zostać uszkodzone lub zniszczone podczas przeprowadzki. Trochę zdrowego rozsądku i kilka podstawowych przygotowań może sprawić, że Twoje ukochane rzeczy będą w takim stanie, co wcześniej. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się przez miasto, czy gdzieś znacznie dalej.

Przeprowadzka i transport antyków

Oto dziesięć świetnych wskazówek dotyczących bezpiecznego przechowywania antyków i przedmiotów kolekcjonerskich podczas przeprowadzki.

  • Znajdź sobie dobrej jakości pudełka: masz kilka opcji, jeśli chodzi o znajdowanie pudełek. Możesz je kupić nowe, używane np. z marketów, albo pożyczyć od znajomych.
  • Wzmocnij pudełka: wzmocnij dna pudełek dodatkową taśmą do pakowania, jeśli mają one zawierać ciężkie lub bardzo delikatne przedmioty. Możesz to zrobić szybko i łatwo za pomocą zaledwie dwóch dodatkowych pasków taśmy pakowej.
  • Zawsze pakuj delikatne lub „kruche” przedmioty z wyściełanymi materiałami, takimi jak orzeszki styropianu, folia bąbelkowa lub kawałki gazet. Możesz również użyć starych koszul, ręczników, czy bielizny do ochrony rzeczy. Tylko upewnij się, że używany materiał jest czysty!
  • Pudełka specjalne: Użyj specjalnych pudełek do pakowania dużych, płaskich przedmiotów, takich jak lustra i obrazy. Można je zamówić online lub kupić u profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Poproś o ochraniacze narożników, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony dla większych przedmiotów.
  • Etykietuj wszystko: oznacz każde pudełko zawierające delikatne lub łamliwe przedmioty w kilku miejscach. Często najlepiej jest napisać słowo na pudełku za pomocą trwałego markera, ale możesz też użyć etykiety. Kupuj wysokiej jakości etykiety, aby nie odklejały się podczas przenoszenia. Niech litery będą tak duże, jak to tylko możliwe, aby nawet najbardziej wyczerpany remontowiec mógł je wyraźnie zobaczyć.
  • Pakowanie książek, komiksów i czasopism: pakuj artykuły papierowe, takie jak książki w miękkiej oprawie, komiksy i czasopisma, w mocne plastikowe torby. To ochroni je przed wilgocią i owadami, a także ogólnym zużyciem.
  • Umieszczenie dodatkowej warstwy folii bąbelkowej na dnie wzmocnionego pudełka zapewni dodatkową warstwę ochrony, szczególnie ciężkich przedmiotów. Po prostu odetnij dodatkowe 2-3 kwadraty i umieść je nawet na dnie pudełka.
  • Ochrona przedmiotów metalowych: Niektóre przedmioty wykonane z metalu, w tym zabawki z cyny, sztućce i mosiężne lampy, można łatwo uszkodzić lub zarysować podczas przeprowadzki. Przedmioty te można łatwo zabezpieczyć, pakując je w folię bąbelkową lub umieszczając w pudełku wypełnionym orzeszkami styropianu. Dobrze byłoby też owinąć je w starą odzież lub len.
  • Puste przedmioty: Jeśli Twoje antyki mają w środku wgłębienie (takie jak wazony, szklanki, przedmioty ceramiczne itp.), stanowczo zaleca się wypełnienie ich pustego środka. Po prostu włóż do środka zgniecione gazety lub folię bąbelkową i umieść je w pudełkach otoczonych orzeszkami styropianowymi lub folią bąbelkową.
  • Spakuj najpierw najcenniejsze rzeczy. Najlepiej jest zarezerwować jeden dzień na pakowanie tylko antyków i przedmiotów kolekcjonerskich. W ten sposób możesz upewnić się, że Twoje cenne rodzinne skarby są odpowiednio zapakowane, zanim przejdziesz do wszystkich innych przedmiotów w domu, które wymagają spakowania. Biorąc to wszystko pod uwagę, ważne jest, aby zawsze korzystać z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, z dobrą reputacją w przenoszeniu antyków, przedmiotów kolekcjonerskich i kosztowności. Wydanie kilku groszy czy centów więcej może pomóc chronić Twoje pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie dla przyszłych pokoleń.