Skip to main content

Błędy, których unikać po przeprowadzce do Francji

| Anna |

błędy po przeprowadzce

Nie zakładaj, że wszyscy mówią po angielsku

Chociaż prawdą jest, że wiele osób we Francji mówi po angielsku, nie powinieneś zakładać, że wszyscy mówią. Zawsze uprzejmie jest spróbować i mówić trochę po francusku, zanim uciekniesz się do angielskiego, nawet jeśli twój francuski nie jest bardzo dobry.

Nie spóźniaj się

Punktualność jest ważna we Francji, zwłaszcza jeśli chodzi o spotkania biznesowe. Jeśli spotykasz się z kimś na lunch biznesowy, na przykład, jest to uważane za niegrzeczne, aby kazać im czekać.

Nie zapomnij o potwierdzaniu przybycia

Jeśli jesteś zaproszony na przyjęcie lub inne wydarzenie, ważne jest, aby RSVP, czyli potwierdzenie swojej obecności odesłać tak szybko, jak to możliwe. Jest to uważane za powszechną uprzejmość we Francji.

Nie czuj się zbyt komfortowo, jeśli chodzi o przestrzeń osobistą

We Francji ludzie mają tendencję do stania bliżej siebie podczas rozmowy niż w innych krajach. Może to być trochę szokujące dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone, ale jest to coś, do czego szybko się przyzwyczaisz.

Nie bój się mówić swojego zdania

We Francji uważa się za całkowicie akceptowalne wyrażanie swojej opinii, nawet jeśli różni się ona od osoby, z którą rozmawiasz. To może być ciekawa zmiana dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do „trzymania języka na kłódkę” w innych krajach.

Przeprowadź się do Francji

Jeśli planujesz przeprowadzkę do tego otwartego na ludzi i odmienność kraju, pamiętaj o tych kilku rzeczach, a unikniesz towarzyskiej wtopy.