Skip to main content

Czy Barcelona jest przyjazna dla nowych mieszkańców? Sprawdź, czy warto przeprowadzić się do Barcelony


Czy Barcelona jest przyjazna dla nowych mieszkańców? Sprawdź, czy warto przeprowadzić się do Barcelony

Życie po przeprowadzce do Barcelony może być niesamowitym doświadczeniem, które dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Barcelona jest jednym z najbardziej eleganckich i nowoczesnych miast Europy, piękne miejsce do wypoczynku i życia. 

Mieszkańcy Barcelony 

Mieszkańcy Barcelony mają silne poczucie tożsamości z miastem i często czują, że są częścią wielkiej rodziny, która się tu rozwija. Na przestrzeni lat wielu różnych ludzi zasiedlało Barcelonę i przyczyniło się do jej rozwoju. Dziś nowi mieszkańcy mają ważną rolę do odegrania w budowaniu przyszłości miasta. Miasto przywitało nowych mieszkańców otwartymi ramionami – od komunikacji publicznej i inwestycji infrastrukturalnych po szeroki wybór zakwaterowania i opieki zdrowotnej. Populacja Barcelony to różnorodna mieszanka Hiszpanów, Europejczyków, ludzi z innych regionów świata, a także osoby bezdomne. To wszystko prowadzi do obecnego mieszanki kultur, dzięki któremu miasto jest tak wyjątkowe. Nowi mieszkańcy powinni być świadomi różnorodności i mieć otwarte podejście do wszystkich ludzi, którzy stanowią jej część. Powinni też zrozumieć i podziwiać bogactwo tradycyjnych wartości, które są częścią życia miejskiego Barcelony.

Mieszkańcy Barcelony są szczęśliwi, otwarci i zawsze gotowi do wymiany doświadczeń i do pomocy. Życie w mieście jest pełne wielu różnych aktywności – od przyjemnych spacerów po atrakcyjnych spacerowych deptakach, do ciekawych atrakcji turystycznych, od zachęcających restauracji i barów, do tanecznych imprez i życia nocnego. Barcelona oferuje mieszkańcom różnorodność językową, kulturową i społeczną oraz wiele możliwości zatrudnienia. Mieszkający tu ludzie są bardzo gościnni i zawsze chętnie poznają nowych ludzi. 

Atrakcje Barcelony

Życie w Barcelonie jest interesujące i pełne atrakcji. Miasto przyciąga coraz większą liczbę turystów i uciekinierów pełnymi, wspaniałymi, architektonicznymi krajobrazami. Przyciąga wielu ożywionych ludzi, którzy przyjeżdżają tu bawić się, ze względu na energiczną muzykę, liczne kluby i bary. Lodowiska, baseny, piłka nożna, siatkówka i skoki wspinaczkowe to tylko niektóre z dziesiątek aktywności, które można wykonywać w okolicznych parkach i ośrodkach sportowych. Miasto oferuje też występy, muzea, opery, wystawy, teatry, galerie sztuki i kina. Świat kulinariów i gastronomii jest niezwykły – od tapas w tradycyjnych barach po najbardziej wykwintne restauracje. Możesz przyjemnie wypoczywać nad Morzem Śródziemnym, a także skosztować wybornego jedzenia w restauracjach na pięknych plażach. Coroczne imprezy muzyczne, wystawy sztuki i wydarzenia kulturalne na pewno dodadzą ci przyjemnych wspomnień.

Przed przeprowadzką do Barcelony 

1. Zarezerwuj lot

Przelot do Barcelony jest dostępny w wielu liniach lotniczych, zwłaszcza tych ogólnoeuropejskich. Ponieważ jest to stosunkowo napięty terminarz, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na to, aby dostać się do Barcelony. 

2. Zarezerwuj zakwaterowanie

Możesz wybrać się na wakacje lub wynająć apartament na dłużej w Barcelonie. Dostępnych jest wiele mieszkań w różnych częściach miasta, w przystępnych cenach. 

3. Uzyskaj wszelkie potrzebne pozwolenia

Przed przeprowadzką do Barcelony należy upewnić się, że posiada się potrzebne pozwolenia, aby móc legalnie mieszkać lub pracować w tym mieście. 

4. Zorganizuj firmę przeprowadzkową 

Niezależnie od tego, czy przenosisz się na wakacje, czy na stałe, musisz wynająć firmę przeprowadzkową, aby dostarczyć wszystkie swoje rzeczy do Barcelony. 

5. Złóż wniosek o przyznanie numeru NIE

Numer NIE (Numer Identyfikacji Podatnika) musi zostać założony, jeśli wyprowadza się się do Barcelony na dłużej w celu zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. 

6. Otwórz konto bankowe

Jeśli wyprowadzasz się do Barcelony na dłużej, musisz otworzyć konto bankowe w celu płacenia rachunków, a także w celu utrzymania twoich finansów w porządku. 

7. Poszukaj pracy

Jeśli przeprowadzasz się do Barcelony, aby pracować, musisz poszukać pracy w obszarze, który cię interesuje. Możesz skorzystać z lokalnych biur pośrednictwa pracy lub wyszukiwarki internetowej.

Przeprowadzka do Barcelony, jak wygląda? 

Kiedy przeprowadzasz się do Barcelony, przygotowania i procedury są podobne jak w przypadku przeprowadzek do innych miast na całym świecie. Pierwszy krok to znalezienie miejsca do zamieszkania. Możesz to zrobić w wypożyczalni nieruchomości lub zapytać lokalnych mieszkańców o wolne lokale. Kiedy będziesz mieć wybór, należy zawrzeć umowę najmu i uzgodnić szczegóły zarówno dla Ciebie jak i właściciela. 

Kolejnym krokiem będzie wystąpienie o nowe dokumenty potwierdzające Twoje prawo do zamieszkania w Barcelonie. Musisz się zarejestrować w Urzędzie Cywilnym w Twojej nowej dzielnicy. Potrzebna będzie Ci wiza lub karta Europejska, jeśli masz takowe. Po zakończeniu rejestracji będziesz musiał uregulować podatki. Możesz to zrobić w Urzędzie Skarbowym. 

Kiedy już uzyskasz wszystkie potrzebne dokumenty, będziesz musiał zorganizować swój życiowy plan. Kupno lub wynajem samochodu, uzyskanie ubezpieczenia na życie i mieszkanie itp. Gdy uzyskasz wszystkie niezbędne dokumenty, możesz przystąpić do przeprowadzki. Musisz wyposażyć swoje nowe mieszkanie, znaleźć lokalne sklepy i firmy, które mogą pomóc w przeprowadzce oraz uzyskać niezbędne informacje o otoczeniu. 

Przeprowadzki międzynarodowe do Hiszpanii

Kiedy planujesz przeprowadzkę międzynarodową do Hiszpanii, wybór odpowiedniej firmy może być trudny. Przed wybraniem firmy dokonaj solidnych i starannych poszukiwań, aby zapewnić maksymalny komfort przeprowadzki. Upewnij się, że masz plan i środki na zapewnienie niezbędnych usług, a następnie porozmawiaj z kilkoma firmami, aby porównać ich ceny, współpracę i możliwości. 

Jeśli planujesz wyjazd do Hiszpanii, ważne jest, aby zrozumieć specyfikę prawa i procedur celnych. Zdobądź informacje na temat deklaracji celnych i potrzebnych dokumentów, aby zaoszczędzić czas i być na bieżąco w odniesieniu do wszelkich aktualizacji przepisów regulujących przeprowadzki międzynarodowe do Hiszpanii. 

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Hiszpanii, wybranie odpowiedniej firmy przeprowadzkowej może Ci pomóc w płynnym przejściu przez proces. Zapytaj o międzynarodowe usługi przeprowadzkowe, aby wybrać firmę, która jest w stanie zapewnić niezbędne usługi medyczne, ubezpieczeniowe i prawne. Spotkaj się z personelem firmy, aby dowiedzieć się, jak będziesz musiał przygotować się do przeprowadzki i sprawdź, jakie są ostateczne czasy dostawy. Chociaż może to być nieco czasochłonne, przygotuj listę pytań, zadaj je, porównaj odpowiedzi, porozmawiaj z innymi zadowolonymi klientami na temat usług firmy i dokonaj odpowiedniego wyboru.

Przeprowadzka do Hiszpanii

Barcelona ma wiele do zaoferowania – szeroki wachlarz możliwości, doskonałe życie i ładny klimat. To miejsce idealne do życia, odkrywania, mieszania się z lokalnymi obywatelami i doświadczania wszystkiego, co świeże i piękne w tej naprawdę wspaniałej dzielnicy Hiszpanii.