Skip to main content

Jak spędzać czas w Lyonie we Francji?

| Anna |

Jak spędzać czas w Lyonie we Francji?

Lyon jest uznawany za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast we Francji, a turyści mają do dyspozycji wiele interesujących miejsc do odwiedzenia. Jakie są więc najlepsze sposoby na wykorzystanie pobytu w tym mieście?

Przeprowadzka do Lyonu

Wielu z nas myśli nad swoim miejscem na ziemi, być może Lyon jest właśnie dla Ciebie? Jeśli interesuje Cię przeprowadzka do Francji, weź pod uwagę to miasto, nie jest tak popularne jak Paryż, jednak ma to swoje pozytywny w codziennym życiu.

Kultura Lyonu

Pierwszym krokiem powinno być zwiedzenie jednej z największych atrakcji Lyonu, jaką jest Muzeum Historii Lyonu. Znajduje się ono w samym sercu miasta i oferuje wystawy dotyczące jego bogatej historii. Muzeum jest otwarte codziennie od 9:00 do 18:00 i bilet wstępu kosztuje 8 euro.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Pałac des Papes, który jest jednym z największych zabytków w mieście. Pałac jest otwarty codziennie od 9:00 do 18:00, a bilet wstępu kosztuje 10 euro.

Warto także wybrać się na spacer po mieście i odwiedzić jego najważniejsze zabytki, takie jak Katedra Notre-Dame de Fourvière, Place Bellecour czy Place des Terreaux. Warto także zwrócić uwagę na charakterystyczne dla Lyonu kamienice zwane „traboules”, które można spotkać na każdym kroku.

Kulinarne smaki Lyonu

Jeśli chce się poznać Lyon od kulinarnej strony, to koniecznie trzeba skosztować jego specjalności, czyli „quenelles”. Są to kluseczki z kaszanki, które podawane są z sosem beszamelowym lub pieczonymi ziemniakami. Quenelles można zamówić w wielu restauracjach w mieście, a cena za porcję to około 10-12 euro.

Rozrywka w Lyonie we Francji

Na koniec warto wspomnieć o jednej z największych atrakcji Lyonu, jaką jest Festiwal Świateł, który odbywa się co roku w listopadzie. Festiwal Świateł to impreza, podczas której miasto jest oświetlane specjalnymi efektami świetlnymi, a turyści mogą podziwiać występy taneczne i muzyczne.