Skip to main content

Jaka pora roku najlepsza na przeprowadzkę?


Przeprowadzka może być trudnym procesem bez względu na czynniki zewnętrzne. W niektórych przypadkach pory roku mogą znacząco wpływać na wszystkie czynności, to jednak bezwzględnie najlepszy czasu trudno określić.

Poniżej omówimy niektóre zalety i wady związane z każdym z czterech sezonów, a także kilka konkretnych kwestii, o których należy pamiętać.

Plusy i minusy przeprowadzki latem

Plusy: Łatwiej jest znaleźć dom i przeprowadzić się latem w porównaniu do innych sezonów. Po pierwsze – fakt, że jest to tak pracowity sezon przeprowadzek zazwyczaj oznacza, iż więcej nieruchomości znajduje się do wynajęcia lub na sprzedaż. Oznacza to, że ​​możesz znaleźć więcej możliwości wyboru (i lepszych ofert), kiedy faktycznie szukasz nowego domu. Ponadto w miesiącach letnich jest po prostu trochę więcej wolnego czasu, ponieważ zwykle możesz wziąć więcej dni wolnych od pracy. Będziesz miał mnóstwo czasu na przeprowadzkę.

Minusy: ciepło! Wykonanie ruchu jest wystarczająco trudne bez sporego pocenia się w słoneczne, letnie dni, gdy ciągniesz pudła do auta. Niektóre okresy bywają niezwykle upalne, coraz częściej także w Anglii. Drugim utrudnieniem może być zachowanie znudzonych dzieci, jednak szukając pozytywnych aspektów, to lato – z uwagi na koniec roku szkolnego – wydaje się być często jedynym rozwiązaniem.

Plusy i minusy przeprowadzki jesienią

Plusy: Główną zaletą przeprowadzki jesienią jest prostota. Podczas gdy lato ma swoje zalety, w tym czasie jest mniej prawdopodobne, że zapewnisz sobie przeprowadzkę za dobrą cenę. Jesienią zainteresowanie nieco zwalnia, co oznacza, że ​​usługi mogą być mniej konkurencyjne – i najprawdopodobniej nieco tańsze. Jesień to też chłodniejsze dni, więc cały proces wydaje się trochę łatwiejszy.

Minusy: Niestety, przy tak chłodnej aurze często również jest i dużo deszczu, nie tylko w Anglii, ale i innych krajach europejskich. Raporty odnotowują jedne z najwyższych średnich opadów w miesiącach jesiennych, ze szczególnie wysokimi skokami w październiku i listopadzie. Kolejną potencjalną wadą przeprowadzki jesienią jest rozpoczęcie semestru szkolnego. Przeprowadzka na początku nowego roku szkolnego może być skomplikowana i uciążliwa dla Twoich najmłodszych, szczególnie jeśli przeprowadzasz się na tyle daleko, że Twoje dzieci będą musiały zmienić szkołę.

Plusy i minusy przeprowadzki zimą

W sezonie zimowym zdarza się najmniej ruchów w tym temacie, a to z prostego powodu – ludzie nie chcą zmagać się z zimnem i lodem. Istnieją jednak inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Plusy: po stronie korzyści można uznać w zasadzie wszystko to, co zostało wspomniane w przypadku jesieni – głównym aspektem jest cena.

Minusy: Pogoda może być naprawdę znaczącą wadą. Oczywiście zależy to od tego, gdzie się przeprowadzasz, ale warunki mogą być uciążliwe. Poruszanie się w temperaturach ujemnych są nieprzyjemne, a próba przeprowadzki w lodzie lub śniegu będzie praktycznie nie do zniesienia.

Plusy i minusy przeprowadzki wiosną

Wiosna jest swoistym odmrożenie wielu czynności i choć ta pora roku nie zachęca w takim stopniu jak lato, to cieszy się sporym zainteresowaniem.

Plusy: Przeprowadzka w miesiącach wiosennych często oznacza skorzystanie z jednych z najbardziej atrakcyjnych warunków pogodowych w roku, między zimą a coraz bardziej uciążliwym, letnim upałem. Choć większość mieszkań jest dostępnych głównie latem, to jednak przeprowadzka na wiosnę może być wygodnym i niedrogim procesem, który pozostawia w pełni spokojną sytuację, gdy wszyscy dołączą do szaleństwa sezonu przeprowadzkowego.

Minusy: Po stronie przeszkód wprawdzie można zaliczyć wiosennej deszcze, ale nie powinny one być tak częste, jak chociażby jesienią. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą dość mocno zmienić harmonogram. Nad ewentualną przeprowadzką w tym czasie trzeba się również zastanowić pod kątem dzieci, dla których oczywiście będzie trwał rok szkolny.

Generalnie nie ma najlepszego i idealnego czasu na przeprowadzkę, a wiele czynników można przypisać zarówno po stronie plusów, jak i minusów. Kwestia gustu, preferencji i przyzwyczajeń. Powyższe wskazówki mogą jednak zasugerować niektóre kierunki czasowe, aby optymalnie zaplanować zmianę swojego miejsca zamieszkania.