Skip to main content

Kartony do przeprowadzki – gdzie je kupić?


Do zorganizowania przeprowadzki i spakowania wszystkich rzeczy z jednego miejsca zamieszkania do drugiego, potrzebna jest dość spora liczba kartonów. Skąd je wziąć?

Sposoby na pozyskanie kartonów można podzielić na dwa rodzaje – ekonomiczny oraz płatny. Skupmy się najpierw na taniej możliwości zyskania opakowań.

Kartony do przeprowadzki – z marketu

O darmowe kartony można spróbować zapytać w sklepach i dotyczy to zarówno małych sklepików osiedlowych, jak i sporych hurtowniach czy marketach, typu Lidl, Biedronka, Tesco, Castorama. Często można otrzymać dobrej jakości używane kartony, które będą nadawały się do przeprowadzki.

Dobrym rozwiązaniem jest pojawienie się w wybranym miejscu w dniu dostawy, bowiem wtedy istnieje największa szansa na powodzenie. Sklepy zazwyczaj nie mają co zrobić z pustymi kartonami.

Istnieje również ewentualność, że pracownicy zgodzą się zebrać dla Ciebie kartony w trakcie kolejnych dostaw, a Ty po kilku dniach pojawisz się, by je odebrać. To dość częsta praktyka.

Zwróć uwagę, że najmocniejsze kartony pochodzą z dostaw napojów, alkoholi i warzyw, idealnie nadających się do cięższych pakunków, związanych z przeprowadzką.

Kupno kartonów do przeprowadzki

Jeśli czas jest tutaj ważną kwestią, a także chcesz zapewnić sobie pewną jakość, kartony można oczywiście kupić. Istnieje wiele firm, które posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju i różnych wymiarów kartony. Bez żadnych kłopotów można znaleźć sklepy w internecie, oferujące szeroki asortyment.

Kartony do przeprowadzki zwykle są specjalnie opisane i oznaczone. Do ciężkich przedmiotów warto posiadać kartony pięciowarstwowe, które są dostosowanie do większej masy. Rzecz jasna, do mniejszych czy lżejszych elementów wystarczą zwykłe rodzaje, są też odpowiednio tańsze od tych najbardziej trwałych.

W sklepach internetowych sprzedawane są pakiety kartonów – po 10-20 sztuk, które zdecydowanie bardziej kalkuluje się nabyć, niż w przypadku pojedynczych sztuk. Warto również przemyśleć rozmiar paczek – im większe, tym trudniej jest je przenosić, niezależnie od wagi.