Skip to main content

Kierunek przeprowadzki do Niemiec – Hamburg


Hamburg to piękne miasto portowe i ważny ośrodek handlowy. Oferuje nie tylko wiele możliwości biznesowych, ale także piękne zachody słońca i przyrodę.

Przeprowadzka do Hamburga

Hamburg to drugie co do wielkości miasto w Niemczech, położone jest nad rzeką Łabą, która wpływa do Morza Północnego. Hamburg jest ważnym węzłem komunikacyjnym i drugim co do wielkości portem w Europie.

Oficjalnie miasto Freie und Hansestadt Hamburg było niezależnym państwem aż do zjednoczenia Niemiec w 1871 roku. Nadal jest samowystarczalnym i potężnym gospodarczo miastem, które rozwinęło się i ewoluowało w tętniącą życiem i kosmopolityczną przestrzeń do pracy i zabawy. Jest to doskonały wybór dla emigrantów rozważających przeprowadzkę do Hamburga. W 2012 roku zostało uznane za 17. najlepsze miasto na świecie pod względem jakości życia w rankingu Mercer.

W samym mieście mieszka ponad 1,8 miliona ludzi na powierzchni 755 kilometrów kwadratowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę szerszy region metropolitalny, liczba ludności rośnie do oszałamiających 5,1 miliona. Według ostatnich szacunków, aż 30% ludności to osoby pochodzące z zagranicy, w tym z ponad 180 krajów, takich jak Turcja, Polska, Rosja, Włochy, Serbia i Grecja.

Istnieje ogromna liczba emigrantów, a ludzie z całego świata przenoszą się do Hamburga. Jest tu duża anglojęzyczna populacja emigrantów, składająca się głównie z obywateli brytyjskich i amerykańskich.

Znalezienie swojego miejsca zamieszkania w Hamburgu

Jako emigrant w nowym mieście, potrzebujesz miejsca do życia, w którym Twoja rodzina będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo. Hamburg ma wiele opcji odpowiadających wszystkim gustom i budżetom – od mieszkań w centrum miasta w samym sercu wydarzeń, po duże domy rodzinne w spokojnych dzielnicach podmiejskich.

Może być trudno zdecydować się na zakwaterowanie i w jakiej konkretnie dzielnicy. Istnieje również ogromne zapotrzebowanie na wynajem mieszkań w mieście, więc wielu emigrantów organizuje krótkoterminową umowę najmu na kilka tygodni lub miesięcy, podczas gdy oni poznają różne obszary miasta i ich możliwości.

Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia, warto pamiętać, że większość domów i mieszkań w Hamburgu (i w całych Niemczech) jest wynajmowana bez mebli, a to często obejmuje również urządzenia i jednostki kuchenne. Wynika to z faktu, że większość wynajmowanych domów i mieszkań ma charakter długoterminowy z umowami na czas nieokreślony. Jeśli szukasz umowy krótkoterminowej, istnieją agencje, które się w tym specjalizują, lub które mogą pomóc w znalezieniu mebli i urządzeń.

Klimat w Hamburgu

Klimat w Hamburgu jest klasyfikowany jako oceaniczny ze względu na jego bliskość do Morza Północnego i przeważającą ilość powietrza morskiego pochodzącego z Atlantyku. Panuje tu łagodny klimat z ciepłymi latami, przyjemnymi jesieniami i wiosnami oraz chłodnymi zimami.

Pory roku są zróżnicowane, od czerwca do sierpnia są najcieplejsze. Najchłodniejsze miesiące są od grudnia do lutego, gdzie występują temperatury rzędu -2°C.