Skip to main content

Najlepsze miejsca do życia w Holandii


Jeśli planujesz przeprowadzkę do Holandii i nie jesteś pewien, które miasto czy wieś jest dla Ciebie odpowiednie, sprawdź nasze podpowiedzi dotyczące najpopularniejszych regionów w Holandii.

Holandia – gdzie się przeprowadzić?

Łatwo zauważyć, dlaczego ludzie, decydując się na miejsce zamieszkania w Holandii, z trudem wybierają konkretne miejsce. Wiele ciekawych rzeczy można znaleźć dosłownie wszędzie – od tulipanowych ścieżek rowerowych, kultowych wiatraków i krętych kanałów, po wiele kawiarni, barów i restauracji.

Gdzie mieszkać w Holandii, jeśli masz rodzinę

Mimo że w Holandii jest wiele wspaniałych miejsc do życia z rodziną, dwa wyróżniające się w szczególności to Westerpark w Amsterdamie czy Ommoord/Zevenkamp w Rotterdamie.

Pierwsze jest szczególnie popularne wśród rodzin emigrantów. W tej spokojnej okolicy znajdują się jedne z najlepszych szkół w okolicy, a także wiele atrakcji typu „doorstop”, takich jak sklepy, basen i kino, które zapewniają rozrywkę całej rodzinie.

To drugie jest również popularne, choć w porównaniu z innymi dzielnicami – znacznie spokojniejsze. Znajdziesz tu wiele przyjaznych dzieciom terenów zielonych i placów zabaw. Jeśli będziesz musiał dojechać do centrum miasta (około 20 minut), znajdziesz idealne połączenia komunikacyjne.

Gdzie mieszkać w Holandii, jeśli jesteś studentem

Oud West w Amsterdamie to idealna lokalizacja dla studentów – z licznymi kawiarniami, restauracjami, muzeami i sklepami. To idealne miejsce do spotkań towarzyskich i poznawania nowych ludzi, przy jednoczesnym przyswajaniu lokalnej kultury. W związku z tym zapotrzebowanie na mieszkania dla emigrantów jest tutaj wysokie – zwłaszcza, że w okolicy znajduje się kilka pięknych parków i ogrodów ukrytych w centrum miasta.

Miejsce zamieszkania w celu podjęcia pracy w Holandii

Jeśli praca jest na wysokim miejscu na liście priorytetów, przy rozważaniu miejsca zamieszkania w Holandii, to Nieuwegein w Utrechcie jest doskonałym miejscem na początek. Tutejszy kwitnący park przemysłowy daje wiele możliwości szukającym pracy – i nie będziesz potrzebował nawet samochodu, ponieważ połączenia komunikacyjne są tu bardzo dobre.

Kolejną zaletą jest bogate zaplecze mieszkaniowe, z możliwością dopasowania stylu i budżetu do niemal każdego gustu i standardu. I jak zawsze w Holandii, nigdy nie jesteś daleko od jakiejś lokalnej kultury; zaledwie dziesięć minut drogi znajduje się Lksselstein.

Alternatywnie, możesz skupić się na Stadsdriehoek w Rotterdamie. Jest to nowoczesne, tętniące życiem miasto, w którym znajduje się nie tylko wiele sklepów, restauracji i muzeów, lecz także centralna dzielnica biznesowa miasta. Ceny domów zazwyczaj odzwierciedlają popyt na mieszkania w tym mieście i choć istnieje tu mieszanka nieruchomości odpowiadających wszelkim potrzebom, należy mieć świadomość, że ilość miejsc parkingowych jest tu ograniczona, a na większość miejsc wymagane są zezwolenia.

Gdzie mieszkać, jeśli idziesz na emeryturę w Holandii

Maastricht, miasto w najbardziej wysuniętej na południe części kraju, jest zdecydowanie miejscem, które warto rozważyć, jeśli zastanawiasz się, gdzie w Holandii mieszkać po przejściu na emeryturę. W Maastricht, mieście o bogatej historii sięgającej czasów rzymskich, znajdują się kościoły, zabytki, kilka obowiązkowych wiatraków oraz wiele kawiarni.

Maastricht graniczy zarówno z Belgią, jak i Niemcami, co sprawia, że jest to idealne miejsce, jeśli chcesz spędzić długie weekendy na zwiedzaniu sąsiednich krajów. Ceny domów w Maastricht są zazwyczaj nieco niższe niż w innych częściach Holandii, co sprawia, że jest to popularny wybór dla wielu emigrantów.

Gdzie mieszkać, jeśli kochasz życie w mieście

Haga ma jedną z największych społeczności emigrantów w całej Holandii. Jeśli zdecydujesz się tu zamieszkać, będziesz miał w pobliżu nie tylko holenderski parlament, ale również Królewską Galerię Obrazów i Pałac Holenderskiej Rodziny Królewskiej. Znajduje się tu również kilka pożądanych ulic i dzielnic, na których można znaleźć wszystko, od modnych restauracji i galerii sztuki po butiki, sklepy i salony.

Gdzie mieszkać, jeśli masz ograniczony budżet

Jeśli zastanawiasz się, które regiony nie będą kosztowały Ciebie fortuny, sprawdź recenzje Prinsenland w Rotterdamie. Dzięki temu, że jesteś w pobliżu centrum miasta, dostaniesz wszystkie korzyści płynące z bycia blisko niego. Jest to szczególnie wspaniała okolica dla rodzin z małymi dziećmi (jest tu kilka dobrych międzynarodowych szkół) lub studentów (Erasmus University Campus). Prinsenland znajduje się również w niewielkiej odległości od największego centrum handlowego Rotterdamu – Alexandrium.