Skip to main content

Poznaj Bremen, urocze miasteczko w Niemczech


Owszem, wieje silny wiatr i od czasu do czasu trzeba rozłożyć parasol, ale Brema nadrabia to swoją przytulną, morską atmosferą i podbija serca.

Wykształcenie i praca w jednym mieście

W tym pięknym hanzeatyckim mieście, centrum handlu znajduje się w Parku Technologicznym, Bremeńskim Ośrodku Zaawansowanych Technologii z ponad 350 firmami. Nauka i biznes łączą się tutaj w jedno, dlatego w kontekście lokalizacji jest to oczywiście genialne, ponieważ  można się w Bremie jednocześnie wykształcić w tym kierunku, jak i szybko znaleźć pracę w branży.

Brema, miasto rowerzystów

Lubisz jeździć na rowerze? W takim razie jesteś we właściwym miejscu, ponieważ Brema została uznana przez ADFC w 2018 roku za „najbardziej przyjazne rowerzystom miasto z ponad poł miliona mieszkańców”. Dzięki autobusom i pociągom można szybko dotrzeć do wszystkich ważnych zakątków. W ciągu kilku minut jazdy rowerem lub tramwajem można znaleźć się w centrum Bremen. Czeka tam wiele pięknych kamieniczek. Brema jest w pewnym sensie wioską, gdzie wszystko jest małe i urocze.

Kultura i zabytki Bremy

To piękne miasto ma również wiele do zaoferowania pod względem kulturalnym. Spacerując po rynku, można podziwiać pomnik Rolanda z Bremy oraz ratusz, oba wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze można też poznać muzyków miejskich z Bremy. Nic dziwnego, że znajdujemy się w pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych miast w Niemczech.

Kiedy nadejdzie deszcz, możesz zwiedzić Universum, interaktywne muzeum nauki, obejrzeć film w pierwszym niemieckim kinie artystycznym lub napełnić brzuch specjalnością Bremy, jarmużem i orkiszem.

Podróżowanie po świecie na wyciągnięcie ręki

Miłośników podróży ucieszy również fakt, że jest jedynym niemieckim miastem z międzynarodowym lotniskiem, które znajduje się zaledwie 10 minut drogi od centrum miasta. Więc jeśli przeprowadzasz się do Bremen, musisz wiedzieć, że wyprowadzka będzie bardzo przystępna komunikacyjnie.