Skip to main content

Przed przeprowadzką z Wielkiej Brytanii do Niemiec – jak przygotować się do przeprowadzki?


Każda przeprowadzka – niezależnie czy do innego miasta, czy do innego kraju – powinna zostać poprzedzona dokładną analizą i przygotowaniem. Nie inaczej jest w przypadku chociażby przeprowadzki z Anglii do Niemiec. Warto wcześniej zdobyć wszelkie informacje o miejsce docelowym, wyznaczeniu sobie planów edukacyjnych oraz planu na życie w nowej lokalizacji.

Przeprowadzka – jak się przygotować?

1. Sprawdź miasto w Niemczech, do którego się przenosisz

W Internecie jest sporo przewodników po wszystkich popularnych miastach na całym świecie. Niemcy nie są tu wyjątkiem. Spróbuj znaleźć szczegółowe informacje o ważnych aspektach miasta, do którego się przeprowadzisz.

Przyjrzyj się bliżej kosztom utrzymania, dostępowi do mediów i instytucji, lokalnym możliwościom pracy i edukacji. Nie zapomnij o dostępności transportu publicznego i możliwościach międzynarodowych podróży lotniczych.

Jeśli dużo podróżujesz samolotem, potrzebujesz łatwego i szybkiego dostępu do lotniska. W większych miastach w Niemczech o tę wygodę łatwo zadbać.

2. Ucz się niemieckiego na podstawowym poziomie

Nie powinieneś tego robić za wszelką cenę, ale bardzo pomoże to w życiu. Posiadanie solidnych podstaw języka niemieckiego ułatwi późniejsze doskonalenie umiejętności językowych. Nawet nauka kilku podstawowych zwrotów niemieckich zajdzie daleko, gdy po przeprowadzce do Niemiec wpadniesz w przypadkowe sytuacje.

Sprawdź 92 niemieckie zwroty, które pomogą Ci przetrwać pierwszą rozmowę z tubylcem.

3. Zaplanuj cele edukacyjne swojej rodziny

Przeprowadzka do Niemiec z Wielkiej Brytanii to dopiero początek. Po przyjeździe do Europy Zachodniej uczenie się nowych rzeczy i zdobywanie nowych umiejętności okazuje się wiecznym procesem. Będziesz musiał również zapewnić bezbłędną edukację swoim dzieciom, jeśli takie masz. Oznacza to, że Twój nowy dom będzie musiał znajdować się w pobliżu szkoły publicznej lub prywatnej. Niemcy nie zezwalają na krajowe formy samokształcenia (nauczanie w domu), należy o tym pamiętać, gdy wyjeżdżasz z Wielkiej Brytanii.