Skip to main content

Przeprowadzka do Dordrecht, co warto wiedzieć?


Dordrecht, zwany również przez mieszkańców „Dordt”, liczy obecnie prawie 120 000 mieszkańców. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do Dordrecht. Miasto jest częścią obszaru metropolitalnego Drechtsteden. Firmy przeprowadzkowe codziennie przenoszą sporą liczbę osób do wielu dzielnic Dordrecht.

Bogactwo kulturowe Dordrecht

Miasto Dordrecht jest położone w południowej części Zuid-Holland na „Eiland van Dordrecht”. Obszar ten ma powierzchnię około 9000 hektarów. W Dordrecht zbiegają się trzy rzeki: Beneden-Merwede, Noord i Oude Maas. Ten punkt z trzema rzekami jest najbardziej ruchliwym węzłem wodnym w Europie. Drogi wodne, które otaczają Dordrecht sprawiają, że do miasta można łatwo dotrzeć autobusem wodnym.

Woda ta jest również wykorzystywana jako źródło wody pitnej w Holandii. Obszary te, znajdujące się jeszcze na wyspie Dordrecht, tworzą razem Hollandse Biesbosch, obszar przyrodniczy i rekreacyjny. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę do Dordrecht, Biesbosch jest miejscem, które zdecydowanie musisz zobaczyć. Obszar ten znany jest z piękna, a przyroda traktowana jest z wielkim szacunkiem.

Dordrecht jest postrzegany jako miasto różnorodne ze względu na swoją bogatą kulturę. Miasto posiada piękne historyczne centrum, które każdego roku przyciąga coraz więcej ludzi. Ze względu na przyjemne warunki życia, wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do Dordrecht. W mieście każdy znajdzie coś interesującego dla siebie ze względu na dużą różnorodność dzielnic. Możesz wybrać apartament w centrum miasta, ale także domek jednorodzinny w spokojniejszej okolicy.

Ceny nieruchomości w Dordrecht

W Dordrecht rynek mieszkaniowy nabiera rozpędu. Po kilku latach spadków, ceny domów znów rosną. Dordrecht wyprzedził nawet duże miasta, takie jak Rotterdam. Sprzedaż domów również przebiega szybciej niż kiedykolwiek. Planujesz kupić dom w Dordrecht? Teraz jest na to czas! Oczekuje się, że ceny domów będą nadal rosły i osiągną swój szczyt za dziesięć lat. Jeśli kupisz dom teraz, możesz nawet na tym zyskać.

Życie w Dordrecht

Liczne atrakcje sprawiają, że mieszkanie w Dordrechcie jest bardzo atrakcyjne. Centrum handlowym miasta jest Statenplein. Na pobliskim placu Scheffersplein znajduje się pomnik Ary Scheffera, malarza z Dordrecht. Na Visburgu znajduje się pomnik braci Johana i Cornelisa de Witt. Te rzeźby i miejsca pokazują bogatą historię miasta.

Miejsca rozrywki w mieście

Sklepy i lokale gastronomiczne w Dordrecht są również bardzo atrakcyjne. W mieście nie brakuje nowych, modnych restauracji, a życie nocne w ostatnich latach znacznie się poprawiło. W centrum miasta znajduje się wiele dużych tarasów, na których ludzie gromadzą się latem. Znajduje się tu również kilka dużych parków. Jednym z takich parków jest słynny Wantijpark. W lecie odbywają się tu festiwale, które przyciągają ludzi z całej Holandii.

Transport w Dordrecht

Pod względem transportu publicznego Dordrecht pozostaje w tyle za innymi dużymi miastami Randstad, częściowo z powodu braku tramwajów i metra. Ze względu na stosunkowo niewielki obszar miasta, do wielu centralnych punktów można dotrzeć pieszo.