Skip to main content

Przeprowadzka do Niemiec popularna wśród Brytyjczyków


Statystycznie przeprowadzka do Niemiec zawsze była popularna wśród Brytyjczyków, jak i innych osób mieszkających w Anglii, ponieważ jest to jeden z najbardziej dynamicznych krajów Europy, oferujący przyjemne połączenie nowoczesności i różnorodności.

Dzięki różnym monarchiom i hrabstwom, które pojawiły się w trakcie jego historii, każde niemieckie miasto ma swoją własną osobowość.

Przeprowadzka do Niemiec i znalezienie miejsca zamieszkania

Nie brakuje opcji, aby znaleźć miejsce do zamieszkania w Niemczech, ale najlepiej zacząć szukać, zanim się tam przeprowadzisz. Najprostszą i najbardziej bezpośrednią metodą jest zapytanie kolegów i znajomych, czy znają miejsce, które możesz kupić lub wynająć.

Największym miastem w Niemczech jest Berlin z populacją około 3,4 miliona, a następnie Hamburg z ponad 1,7 miliona. Jeśli interesuje Cię życie w kosmopolitycznym mieście z życiem nocnym, architekturą i sztuką, Berlin jest najlepszym wyborem, ale jeśli przeprowadzasz się do Niemiec i chcesz mieszkać w zielonym mieście o bogatej historii, powinieneś rozważyć przeprowadzkę do Monachium, stolicy Bawarii – wypełnioną klasyczną architekturą i muzeami. Innymi świetnymi miastami są Frankfurt, jedno z centrów finansowych Niemiec, oraz Hamburg, słynące z życia nocnego i portów.

Drobna uwaga – znalezienie mieszkania do wynajęcia w Berlinie może być trudne, ponieważ zainteresowanie jest spore. Warto zwrócić się do firmy zarządzającej nieruchomościami lub przyjaciół, którzy Ci pomogą.

Kwestie do rozważenia przed przeprowadzką

Zakup nieruchomości w Niemczech nie jest tak kosztowny jak w Wielkiej Brytanii, ale jeśli masz trudności ze znalezieniem miejsca, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług eksperta ds. relokacji, który może Ci powiedzieć, jakie opcje są dostępne i jakie środki trzeba wykorzystać.

Przy przeprowadzce z Anglii do Niemiec pamiętaj również o następujących kwestiach: Najpierw upewnij się, że Twoje dokumenty, w szczególności paszport, są zaktualizowane i nie zapomnij uzyskać certyfikatu E111 na ubezpieczenie zdrowotne podczas pobytu w Niemczech. Musisz także poinformować władze o wszelkich lekach, które chcesz zabrać ze sobą, kiedy się przeprowadzasz, podając ich konkretne wartości. Podczas gdy firma zajmująca się przeprowadzką pomoże Ci przenieść Twoje rzeczy, to od Ciebie zależy, jak zaplanujesz podróż.

Biura administracji publicznej i banki są zamknięte od piątku po południu do poniedziałku rano, dlatego unikaj przyjazdu do kraju w weekendy. Większość sklepów w niemieckich miastach i miasteczkach jest zamykanych w soboty wcześnie po południu i oraz całkowicie zamkniętych w niedziele, wyłączając z tej grupy bary oraz restauracje.

Pamiętaj, że wymiana euro może być trudna do zrealizowania, więc noś tyle, ile potrzebujesz. Oczywiście pomijamy w tej kwestii kolej i lotniska, które są otwarte cały czas, nawet w weekendy, więc z wymianą obcej waluty nie ma tam problemu.