Skip to main content

Przeprowadzka często nie jest wynikiem kaprysu. Prawdopodobnie wybrałeś datę wiele tygodni z góry i jako tako jesteś zdany na łaskę każdej pogody.

Jeśli prognoza pogody sugeruje złą aurę, będziesz chciał podjąć kilka dodatkowych środków ostrożności, aby zapewnić płynniejszy proces.

Oto 10 porad i wskazówek, dzięki którym poruszanie się w deszczu będzie zdecydowanie prostsze.

Przeprowadzka – sprawdzaj prognozę pogody

Jeśli jest jedna rzecz, która może zmieniać się szybciej niż sama pogoda, to jest to jej prognoza. Jeśli na tydzień przed przeprowadzką przewidziano słoneczne niebo, sprawdź później wszystko ponownie – może się okazać, że prognoza uległa zmianie w miarę zbliżania się danego dnia.

Zaopatrz się w worki na śmieci przed przeprowadzką

Duże worki na śmieci są darem z niebios, jeśli pada deszcz podczas przeprowadzki. Przy minimalnym przygotowaniu i minimalnych kosztach możesz być „wodoodporny”.

Zawiń absolutnie wszystko

Przy całym żmudnym pakowaniu do przeprowadzki, łatwo jest się trochę rozleniwić i zawijać tylko ważne pudełka. Ale istnieje prawdopodobieństwo, że to te mniej ważne, które otworzysz jako ostatnie w swoim nowym domu, będą „poszkodowane”. Jeśli pozwolisz wodzie dostać się do środka, po ich rozpakowaniu znajdziesz tylko spleśniały bałagan.

Proste rozwiązanie? Owiń wszystko. W ten sposób, bez względu na to, co otworzysz jako ostatnie, wszystko będzie w idealnym stanie.

Chroń swoje podłogi

Niezależnie od tego, czy jest to Twój nowy dom, czy stara ziemia, deszczowa pogoda zwykle oznacza chodzenie w wodzie i błocie. Jeśli pozostaną Ci jakieś ręczniki, które nie owijają szklanych naczyń, pozostawienie kilku w każdych drzwiach może uchronić np. podłogi.

Skróć odległość przenoszenia

Deszcz nie ma znaczenia, kiedy jesteś w transporcie lub pakujesz pudła w pomieszczeniu. Ale kiedy przenosisz meble w deszczu, może to powodować spustoszenie. Jeśli samochód dostawczy może podjechać pod same drzwi (lub nawet do garażu), to ograniczy to czas, w którym Twoje rzeczy będą narażone na złą aurę.

Nadaj priorytet najważniejszym przedmiotom przy przeprowadzce

Zacznij planować przenoszenie jeszcze wewnątrz budynku, które elementy należy załadować jako pierwsze. Postaraj się wszystko zorganizować tak, aby jak najmniej czasu spędzić na przestawianiu rzeczy w pojeździe do transportu.