Skip to main content

Przeprowadzka w Poznaniu, pięć reguł które zaoszczędzą ci czas, stres i pieniądze


Przeprowadzka w Poznaniu może być bardzo skomplikowanym zadaniem. Każdy ze swojego doświadczenia może potwierdzić, że nie ma takich samych przeprowadzek.

Jest wiele rzeczy, które należy uwzględnić: swój budżet, czas, lokalizacja i rozmiar Twojego domu.

Najgorszą sytuacją jest taka, gdy Twoja firma przeprowadzkowa po prostu nie przyjedzie. Dlatego dobrze jest zrobić listę rzeczy, aby pamiętać, jak się planuje przeprowadzkę w Poznaniu.

1) Pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, gratów itp., zanim zaprosisz przedstawiciela firmy przeprowadzkowej na oględziny, czyli wycenę.

Zawsze jest to duże zaskoczenie, jak wiele rzeczy potrafimy składować przez lata, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli uda nam się zorganizować, wycena za naszą przeprowadzkę na pewno będzie niższa, ponieważ nie będzie potrzeby przewożenia niepotrzebnych rzeczy.

2) Upewnij się, że zamawiając firmę przeprowadzkową, zamówiłeś wystarczającej wielkości ciężarówkę

Oczywiście wybór prawidłowego rozmiaru ciężarówki nie jest łatwym zadaniem. Powinieneś zamówić ciężarówkę, która z łatwością pomieści Twoje wszystkie rzeczy, ale nie powinieneś wydać zbyt dużo pieniędzy, zamawiając za dużą ciężarówkę na przeprowadzkę. Jaką więc ciężarówkę wybrać? Gdy rozmawiasz ze specjalistą od przeprowadzek i wymienisz wszystkie Twoje meble, kartony – ekspert powinien być w stanie dopasować odpowiedniej wielkości ciężarówkę.

W większości przypadków na przeprowadzkę domu w Poznaniu, można użyć wana 3,5 ton, 7,5 tony lub 12 tonową ciężarówkę.

3) Poinformuj wszystkich o Twojej przeprowadzce

Nie zapomnij poinformować wszystkich, którzy dostarczają jakiekolwiek usługi dla Twojego domu czy mieszkania. Na pierwszym miejscu należałoby powiadomić firmy dostarczające wodę, elektryczność, telefon, telewizję, a także bank, urzędy i wszystkich bliskich znajomych.

4) Pytaj o wszystkie potrzebne dokumenty

Jest całkiem możliwe, że wcześniejszy właściciel Twojego nowego domu lub mieszkania ma wszystkie dokumenty nieruchomości. Po prostu zapytaj. Ułatwi Ci to wprowadzenie się do Twojego nowego domu.

5) Wynajmij odpowiedzialną firmę przeprowadzkową

Upewnij się, że zamawiając firmę, która ma przewieść Twój dobytek, jest firmą z renomą, dobrymi referencjami i oczywiście ubezpieczeniem. Sprawdź, jak najwięcej na temat Twojej nowej firmy, przeczytaj na ich stronie referencje i upewnij się, że są prawdziwe i nie ma tam żadnych negatywnych opinii.

Dobra firma przeprowadzkową zawsze wysyła swojego przedstawiciela, który jest w stanie poprawnie ocenić, jak duża ciężarówka będzie potrzebna i jak dużo ludzi i czasu jest konieczne.

Postaraj się zamówić swoją firmę przeprowadzkową jeden lub dwa tygodnie przed przeprowadzką, to pozwoli Ci zamówić firmę na jak najlepszych warunkach, jak również nie panikować, gdy zostawisz tak ważną decyzję na sam koniec.