Skip to main content

Przeprowadzka z Anglii do Holandii z psem lub kotem


Kiedy się przeprowadzasz, chcesz mieć przy sobie to, co dla Ciebie najcenniejsze. Przeprowadzka ze swoim zwierzęciem (np. z psem lub kotem) z Anglii do Holandii nie musi być trudna.

Przeprowadzka z UK do Holandii z psem lub kotem

W przypadku przelotu samolotem, w niektórych przypadkach zwierzę może pełnić rolę bagażu, ale w większości przypadków zostanie ono umieszczone w ładunku. Zwierzęta wchodzą do specjalnych przedziałów ładunkowych, które są ogrzewane i utrzymywane pod normalnym ciśnieniem powietrza.

Kiedy przeprowadzasz się z Anglii do Holandii ze swoim zwierzakiem, musisz przestrzegać kilku zasad. Na przykład psy, koty i fretki muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Zasady obowiązujące Ciebie zależą od rodzaju zwierząt, które sprowadzasz do Holandii oraz z jakiego kraju pochodzisz.

Zasady, których należy przestrzegać, przeprowadzając się ze zwierzętami domowymi do Holandii

  • Minimalny wiek: zwierzę musi mieć co najmniej 15 tygodni;
  • Obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie: w wieku 12 tygodni;
  • Po szczepieniu należy odczekać 21 dni przed przywiezieniem zwierzęcia do Holandii;
  • Wymagany jest chip i paszport dla zwierząt domowych.

Jeśli podróżujesz z więcej niż pięcioma zwierzętami, musisz mieć dokument potwierdzający, że zwierzęta te jadą z Tobą i nie są przeznaczone na sprzedaż. Handel zwierzętami to poważna sprawa i służby chcą się upewnić, że są to Twoje zwierzęta, z którymi będziesz mieszkał.

„Przeprowadzka” psa z UK do Holandii

Przeprowadzasz psa do Holandii? Pamiętaj, aby zarejestrować się i zachipować swojego psa dwa tygodnie po przyjeździe. Możesz to zrobić u lokalnego lekarza weterynarii. Jeśli pies się zgubi, można go dzięki temu znaleźć i przywieźć z powrotem na adres w Holandii. Jeśli zamierzasz sprowadzić swojego zwierzaka z powrotem do Wielkiej Brytanii, musisz upewnić się, że szczepienia przeciwko wściekliźnie są aktualne.

Przeprowadzka do Holandii z innym zwierzęciem

Jeśli przeprowadzasz się do Holandii z królikiem, małym gryzoniem, ptakiem, rybą, płazem lub gadem, potrzebujesz zaświadczenia od lekarza weterynarii.

Jeśli masz niezwykłe (nietypowe) zwierzęta, skorzystaj z pomocy wydziału ochrony środowiska i zarządzania dziką przyrodą (Bezuidenhoutseweg 73.PO Box 20401, 2500 EK Haga) w celu uzyskania pozwolenia przed podróżą. W przeciwnym razie Twoje zwierzę nie otrzyma pozwolenia na wjazd, nawet jeśli pokażesz jest odpowiednią dokumentację.