Skip to main content

Przeprowadzka z Anglii do Holandii – życie towarzyskie


Życie w krajach Beneluksu należy do bardzo ciekawych i bogatych. Przeprowadzka z Anglii do Holandii może stać się zatem miłą odmianą funkcjonowania w społeczeństwie.

Przeprowadzka z Anglii do Holandii – życie towarzyskie

Oczywiście bardzo interesujące jest spojrzenie na czyjeś życie towarzyskie. W Holandii nie trzeba nawet patrzeć przez dziurkę od klucza, ponieważ zasłony są zwykle szeroko otwarte. Możesz więc bezwstydnie wpatrywać się w czyjś dom. To znak, że większość ludzi w Holandii jest bardzo otwarta. Mówi się, że ten holenderski nawyk jest potomkiem kalwinizmu. Uczciwi obywatele nie mają nic do ukrycia, a dzięki otwartym zasłonom wiesz na pewno, że inni są uczciwi.

Po przeprowadzce z Anglii do Holandii będziesz mieć wiele możliwości na rozpoczęcie życia towarzyskiego. Holendrzy są ogólnie otwarci, rozmowni i lubią poznawać nowych ludzi. Drugim językiem, którego uczą się w szkole, jest angielski. Holendrzy powinni być w stanie Cię zrozumieć i pomóc w jakikolwiek sposób. Znalezienie hobby lub grupy zainteresowań nie powinno być trudne. Holenderskie życie kulturalne i społeczne jest bogate oraz różnorodne, z wpływowymi artystami i pisarzami, wieloma muzeami, mnóstwem barów i restauracji, czy klubów.

Sporty są bardzo popularne – zwłaszcza jazda na rowerze, ale także sporty wodne, piłka nożna, bieganie (kraj jest płaski), golf, lekkoatletyka, a zimą jazda na łyżwach. Każdy w Holandii posiada jeden (lub więcej) motocykli i skuterów. Jeśli szukasz nowego klubu sportowego, istnieje wiele opcji.

Przeprowadzka z Anglii do Holandii – język niderlandzki

Nauka języka będzie najtrudniejszą częścią Twojego funkcjonowania w społeczeństwie. Gramatyka jest trudna do zrozumienia i ma wiele różnych słów, wyjaśniających tylko jedną rzecz. Jeśli jesteś otwarty i rozmowny, szybko się nauczysz. Przypominamy również, że prawie wszyscy Holendrzy rozumieją angielski.

Centra informacji turystycznej zawierają wiele informacji na temat odwiedzanych miejsc, a lokalna biblioteka będzie zawierała szczegółowe informacje o kulturze – teatrze, muzyce, sztuce i wystawach. Dziesięć najlepszych miast w Holandii to Amsterdam (stolica), Haga, Maastricht, Rotterdam, Utrecht, Groningen, Haarlem, Breda, Den Bosch i Delft.

Przeprowadzka z Anglii do Holandii – życie nocne i rodzinne

Życie nocne jest znane – można tam znaleźć prawie wszystko. Preferowane dni na wyjście na miasto to czwartek (studenci) i weekend. Niektóre miejsca mają nawet przygotowaną ofertę na poniedziałek.

Życie towarzyskie i rodzinne jest w Holandii dobre, ludzie wiedzą, jak się dobrze bawić i zazwyczaj z przyjemnością witają przybyszów. Poznajemy sąsiadów, zapraszając ich lub udając się na wydarzenie dla nowo przybyłych. Życie towarzyskie w Holandii jest bogate i ekscytujące. Dla każdego coś się znajdzie.