Skip to main content

Przeprowadzka z Anglii do Niemiec – jak nauczyć się języka niemieckiego?


Przeprowadzka z Anglii do Niemiec wprawdzie nie wymaga pilnej nauki języka niemieckiego, jednak w znacznym stopniu może się przydać. Jak w krótkim czasie się go nauczyć?

Najlepszym sposobem na naukę nowego języka jest zanurzenie się w społeczeństwie i budowanie relacji z tubylcami lub mieszkańcami tego kraju. Językiem urzędowym w Niemczech jest niemiecki.

Przeprowadzka z Anglii do Niemiec – nauka niemieckiego

Wiele osób zna język angielski w Niemczech, szczególnie w dużych miastach, takich jak Monachium, do których migrowało wiele osób. Aby jednak biegle posługiwać się językiem niemieckim, początkowym krokiem jest komunikacja i interakcja z miejscowymi. W ten sposób będziesz się rozwijać i uczyć, co pozwoli lepiej zrozumieć nowy język.

Jeśli przeprowadzasz się z Anglii do Niemiec i chcesz nauczyć się języka niemieckiego, pierwszym krokiem może być zbadanie różnych szkół w Niemczech, w których możesz nauczyć się języka niemieckiego, w tym: Humboldt-Institut z siedzibą w Ratzenried (Badenia-Wirtembergia); Goethe Institut z lokalizacjami kursów w różnych regionach, takich jak: Berlin, Bonn, Brema, Hamburg, Drezno, Dusseldorf, Mannheim-Heidelberg, Frankfurt, Fryburg Bryzgowijski, Getynga, Schwäbisch Hall i Monachium. W zależności od Twojej znajomości języka niemieckiego musisz ustalić, na jakim poziomie jesteś – początkującym, średniozaawansowanym, czy zaawansowanym.

Przeprowadzka z Anglii do Niemiec – szybkie kursy w szkołach

Większość placówek oferuje intensywne kursy języka niemieckiego, które zwykle trwają około 8 tygodni dla różnych poziomów biegłości, inne szkoły oferują kursy letnie, które trwają przez całe lato, natomiast kursy wieczorowe zazwyczaj są dwa wieczory w tygodniu lub więcej, w zależności od instytucji.

Większość oferuje różnorodne zajęcia kulturalne, wraz z kursem języka niemieckiego, aby zapewnić wspaniałe wrażenia podczas pobytu w kraju. Kursy letnie są bardzo popularne, ponieważ organizuje się jednocześnie różne atrakcje i wycieczki, które zainteresują studentów. Wielokrotnie są to wycieczki, aby pokazać studentom historyczne miejsca w Niemczech, tj. Bramę Brandenburską i Muzeum Żydowskie, Muzeum Murów i Muzeum Stasi; wycieczki do Reichstagu (budynek parlamentu).

Konieczne jest uporządkowanie finansów przed przeprowadzką z Anglii do Niemiec. Przeprowadzka do nowego kraju jest ekscytująca, ale będziesz potrzebować wystarczających środków na utrzymanie. Trzeba zaplanować koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu i tak dalej.

Cena nauki języka niemieckiego

Dowiedz się również o kosztach kursu, różniących się w zależności od jego czasu trwania. Na przykład 2-tygodniowy kurs języka niemieckiego może kosztować około 300 euro, a 10-tygodniowy może wynosić około 900 euro. Koszty są różne.

Nauka języka niemieckiego jest ogromnym atutem, ponieważ umiejętność mówienia w tym języku złagodzi presję szukania tłumacza angielskiego lub kogoś z pewną znajomością języka angielskiego. Będziesz także komunikować się lepiej i mieć pewność zbliżania się do mieszkańców, angażowania się i uczestnictwa w życiu publicznym.