Skip to main content

Przeprowadzka z Anglii do Niemiec – na jaki sport pozwala pogoda?


Jednym z powodów wyprowadzki z Anglii bywa brytyjski klimat, który nie każdemu odpowiada. Jaka aura jest natomiast w Niemczech?

Mało słońca, częste zachmurzenie i opady deszczu – to znak charakterystyczny i częsty powód do przeprowadzki z Anglii do Niemiec.

Przeprowadzki z Anglii do Niemiec – morski klimat na kontynencie

Przebywanie w Europie kontynentalnej oznacza, że ​​pogoda w Niemczech jest podatna na klimat morski. Dzięki różnym porom roku w Niemczech, zarówno obcokrajowcy, jak i miejscowi mogą uprawiać różne sporty, np. dla miłośników sportów zimowych w popularnych miejscach, takich jak Schwarzwald.

Region Schwarzwaldu po Alpach jest największym ośrodkiem narciarskim w Niemczech. Schwarzwald obfituje w liczne wzgórza i doliny, które są idealne do narciarstwa zjazdowego. Inne popularne sporty to: snowboard, saneczkarstwo i narciarstwo biegowe.

W Niemczech nie tylko sporty zimowe

Bardzo popularnym wydarzeniem żeglarskim jest Tydzień Kiloński, podczas którego zapaleni żeglarze i poszukiwacze zabawy masowo biorą w nich udział. Inne interesujące działania, na które można sobie pozwolić, to: rejsy morskie i rzeczne, surfowanie i para-żeglarstwo. Pływanie w niemieckich jeziorach i rzekach, takich jak Dunaj, to świetny sposób na rozkoszowanie się piękną przyrodą. Ogromną popularnością cieszą się także spływy kajakowe i rafting.

Przeprowadzka z Anglii do Niemiec, gdzie pogoda ma różne oblicza

Klimat Niemiec jest podatny na gwałtowne zmiany, gdy umiarkowane wiatry zachodnie z Oceanu Atlantyckiego spotykają się z masami zimnego powietrza, przybywającymi z północno-wschodniej Europy.

Niemcy są siódmym co do wielkości krajem w Europie. Można go podzielić na pięć regionów: Hesję, Badenię-Wirtembergię, Saksonię, Bawarię i Nadrenia Północna-Westfalia. W rezultacie Niemcy doświadczają różnego klimatu, opady wszędzie występują przez cały rok i w zasadzie nie istnieje konkretny sezon opadowy. Średnio roczna temperatura wynosi około 9 ° C. Styczeń jest zwykle najzimniejszym miesiącem w Niemczech, podczas gdy lipiec można uznać za najcieplejszy.