Skip to main content

Przeprowadzka z roślinami? Jest to możliwe


Jesteś fanką roślin i czeka Ciebie przeprowadzka? W takim razie będziesz musiała spakować rośliny z taką samą starannością i precyzją, jak w przypadku ulubionych kieliszków do szampana. Aby uniknąć płaczu, zapoznaj się z przydatną listą wskazówek, dotyczących przeprowadzki z roślinami.

Przeprowadzka – przygotowanie roślin

Przygotowanie roślin jest ważne podczas przenoszenia ich do nowego domu. Zmniejszy to opadanie martwych liści i gałęzi podczas transportu, sprawiając, że proces przenoszenia z domu do domu będzie o wiele bardziej uporządkowany. Przycinanie również zachęca do nowego wzrostu, więc pomożesz także swoim roślinom w regeneracji. Na tym etapie należy również usunąć wszelkie chwasty i kurz.

Przeprowadzka z roślinami – przesadzenie do plastikowych doniczek

Przesadzanie roślin tam i z powrotem jest znacznie mniej męczące. Po drugie, pozwala owinąć doniczki materiałami ochronnymi, aby nie pękły podczas transportu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wydawanie dodatkowych pieniędzy na więcej doniczek, możesz użyć tkanin, aby wesprzeć korzenie swoich roślin podczas przeprowadzki do nowego domu.

Sprawdź swoje rośliny pod kątem owadów i pasożytów

Dowiedz się więcej o zapobieganiu pasożytom, zanim opuścisz swój stary dom. Traktowanie roślin pod kątem szkodników i chorób zminimalizuje ryzyko wprowadzenia tych szkodników do nowego domu lub przeniesienia ich na inne rośliny, gdy wszystkie znajdują się z tyłu jadącej furgonetki.

Niezależnie od tego, czy przenosisz się do domu z roślinami w czasie upału, czy w chłodzie podczas zimy, zasada pozostaje taka sama: nie podlewaj swoich roślin zbyt blisko poranka.

Zatrzymywanie wody w glebie doda sporo wagi i zwiększy ryzyko uszkodzenia zarówno roślin, jak i innych przedmiotów przenoszonych do nowego domu. Woda może również rozlać się na inne rzeczy.

Przenoszenie roślin zimą oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić, że tak łatwo się wysuszą – po prostu trzymaj je w ciepłym i suchym miejscu, aby nie były narażone na zimno. Gdy znajdziesz się w nowym domu, możesz swobodnie podlewać rośliny tak często, jak chcesz.

Przeprowadzka z roślinami

Ruchome pudełka zapewniają doskonałą ochronę roślin podczas transportu. Umieszczenie roślin w ruchomym pudełku ochroni ich podstawy i delikatne korzenie przed uszkodzeniem. Podczas przenoszenia roślin nie musisz kupować specjalnego pudełka: po prostu upewnij się, że ruchoma skrzynia jest wystarczająco mocna, aby utrzymać jej ciężar.

Połącz gałęzie razem

Gdy rośliny znajdą się w ruchomych skrzynkach, zmniejsz ryzyko ich pęknięcia jeszcze bardziej, łącząc ze sobą gałęzie. Zwykle jest to wymagane tylko w przypadku większych roślin, takich jak drzewa owocowe w doniczkach. Możesz również owinąć całą roślinę w stare prześcieradło lub jutę, aby była bezpieczna.

Uprawa roślin jakiegokolwiek rodzaju jest pracą z miłością – i nie musisz rezygnować z tej miłości, kiedy się przeprowadzasz.