Skip to main content

Przeprowadzka z UK do Belgii – życie w wielkich miastach


Belgia to mały kraj, ale nie daj się zwieść małemu rozmiarowi, ponieważ to miejsce zdecydowanie ma wiele do zaoferowania potencjalnemu emigrantowi.

Jest to świetne miejsce do życia i poruszania się, zwłaszcza że ​​często mówi się tutaj po angielsku. Oprócz tego istnieje wiele interesujących belgijskich miast, które z pewnością pokochasz.

Przeprowadzka z UK do Belgii – życie w wielkich miastach

Belgia jest podzielona na 2 regiony etniczne – francuskojęzyczną Walonię i holenderskojęzyczną Flandrię. Linia (wschód-zachód) dzieli ich na pół, na południe od Brukseli, która jest odrębnym, dwujęzycznym regionem (językami urzędowymi są niderlandzki oraz francuski).Wiele osób mówi również po angielsku. Chociaż jest to kwestia polityczna dla Belgów, dla emigrantów i podróżników nie ma ona większego znaczenia.

Nie myśl więc o polityce i skup się bardziej na obfitości kultury, pięknych belgijskich miejscach, wielkich miastach i historycznych lokalizacjach, które znajdziesz wszędzie. Odwiedź Brukselę, samozwańczą stolicę Europy, która jest główną siedzibą NATO i Unii Europejskiej. W galeriach sztuki i muzeach znajdują się wspaniałe arcydzieła, nie wspominając o wciąż popularnej wystawie dinozaurów – świetna atrakcja dla dzieci i dorosłych. Belgia ma również doskonałą reputację w zakresie pysznych potraw i napojów. Piwo, czekolada, kiełbaski i gofry wydają się być wszędzie.

Jeśli naprawdę chcesz wyemigrować z UK do Belgii, jedną z najważniejszych kwestii, o których powinieneś pomyśleć, jest to, która część kraju byłaby najlepsza. Czy łatwiej byłoby Ci mówić po francusku? Czy chcesz być zaangażowany w duże społeczności emigrantów, czy wolisz przebywać na wsi? Na szczęście istnieje wiele wspaniałych belgijskich miast do wyboru.

Przeprowadzka z UK do Belgii – Bruksela, Antwerpia, Gent

Bruksela jest rzeczywiście jednym z miejsc, które trzeba zobaczyć w Europie. Dzięki centralnej lokalizacji tego miejsca, do Brukseli można wygodnie dojechać szybką koleją lub samolotem z pobliskich krajów. Miejsce jest uważane za międzynarodową metropolię. Bruksela to prawdziwa mozaika kultur, tradycji i języków.

Antwerpia – mieszkają tu spore populacje amerykańskich i brytyjskich rodzin, jest też wiele międzynarodowych szkół i uniwersytetów, nie mówiąc już o wielu anglojęzycznych towarzystwach i klubach. Ponadto większość osób mówiących po flamandzku mówi też po angielsku, więc miejsce to jest bardzo atrakcyjne do życia, szczególnie jeśli Twoje umiejętności językowe są ograniczone, a mimo to jesteś osobą towarzyską.

Gent zwykle uważany za najwspanialsze i najpiękniejsze miasto Belgii. Najbardziej znanym miejscem dla potencjalnych emigrantów są Muinparkwijk ze względu na niedrogie domy, a także Coupure i ogrody, w których znajduje się wiele starych domów, w pobliżu zapierającej dech w piersiach pięknej rzeki.

Przeprowadzka z UK do Belgii – Genval, Liege

Genval – ta gmina tuż poza regionem Brukseli jest dobrą wioską do życia. Jest to gmina francuskojęzyczna w „pasie flamandzkim”. Życie nad jeziorem jest jednak drogie ze względu na jego pięciogwiazdkowy standard, zaplecze do sportów wodnych i wodospad w stylu genewskim. Genval to tylko dwadzieścia minut jazdy pociągiem od centrum Brukseli, dlatego jest to idealne miejsce dojazdów do pracy.

Liege jest największym miastem w sektorze francuskojęzycznym. W centrum miasta znajduje się spora liczba doskonałych budynków mieszkalnych. Oprócz tego emigranci i studenci często zbierają się na ulicach i bulwarach, co zapewnia dość aktywne życie towarzyskie w Belgii . Miasto jest znane z różnorodnego życia nocnego i festiwali ludowych. Istnieje labirynt „średniowiecznych” ulic z kilkoma niezwykłymi sklepami.

To tylko niektóre z najpopularniejszych lokalizacji dla emigrantów. Jeśli planujesz mieszkać w Belgii, rozważ wyżej wymienione miejsca. Zasługują na uwzględnienie na liście potencjalnych miejsc, w których możesz zacząć nowe życie.