Przeprowadzki Anglia – Polska po Brexicie


Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 roku Wielka Brytania podpisała z Unią Europejską porozumienie, związane z transportem międzynarodowym. W związku z tym porozumieniem wystosowane zostały nowe zasady przeprawy celnej.

Od stycznia 2021r. każdy transport należy zgłosić do agencji celnej, w celu uzyskania potrzebnych dokumentów. Podczas wszystkich rezerwacji będziemy prosili o numer EORI, MRN.

MRN to numer identyfikacji celnej, który jest tworzony za każdym razem, gdy składana jest deklaracja dotycząca importu lub eksportu towarów. Wygenerowany numer jest stworzony na zamówienie, dzięki czemu Twoje towary mogą być jednoznacznie powiązane z Tobą. Stanowi to ważną część procesu audytu Twoich deklaracji.

Do uzyskania tych dokumentów będą Państwo musieli zgłosić do urzędu celnego listę przewożonych rzeczy, dokument potwierdzający okres zasiedlenia na terenie Wielkiej Brytanii, wskazać przewoźnika (w tym przypadku firmę Kanguro), a na koniec transport należy zgłosić do najbliższego miejsca docelowego agencji celnej, znajdującej się na terenie Polski. Publikujemy również dokument, w którym znajdą Państwo listę wszystkich nowych wytycznych: The Border with the European Union.

Kanguro team