Skip to main content

Rozrywka w Shaerbeek


Shaerbeek nie jest bynajmniej nudnym miastem, ponieważ zawsze jest tu coś do zrobienia, zarówno dla miejscowych, jak i dla turystów. Liczba rzeczy do zobaczenia może być dla niektórych przytłaczająca, dlatego przedstawiamy mały przewodnik i kilka porad dotyczących rozrywki w Shaerbeek!

Rzeźby i pomniki

W regionie stołecznym Brukseli znajduje się wiele rzeźb i publicznych dzieł sztuki. Wiele z nich znajduje się w gminie Shaerbeek, która ma długą historię zamawiania i wystawiania sztuki publicznej.

Jednym z najbardziej godnych uwagi jest „Pomnik Belgijskiego Ruchu Oporu”, który upamiętnia belgijski ruch oporu podczas II wojny światowej. Pomnik, zaprojektowany przez rzeźbiarza Paula Du Boisa, został odsłonięty w Shaerbeek w 1949 roku.

Inne godne uwagi rzeźby w Shaerbeek to „Fontanna młodości” i „Fontanna mądrości”. Obie te fontanny zostały zaprojektowane przez belgijskiego artystę Jeana-Michela Folona i zainstalowane na początku XXI wieku.

Koncerty w Shaerbeek

Ancienne Belgique jest jednym z najbardziej popularnych miejsc koncertowych w Shaerbeek. Obiekt posiada trzy sale, z których największa może pomieścić 1500 osób. W Ancienne Belgique odbywają się koncerty różnych gatunków muzycznych, od rocka i popu po muzykę elektroniczną i hip-hop.

Kolejnym popularnym miejscem koncertowym w Shaerbeek jest Cirque Royal. Może pomieścić 3000 osób i jest znany z doskonałej akustyki. W Cirque Royal odbywają się koncerty różnych gatunków muzycznych, od klasyki i jazzu po rock i pop.

The Forest National to duży obiekt koncertowy położony tuż obok Shaerbeek. Może pomieścić 7000 osób i słynie z doskonałej akustyki. W Forest National odbywają się koncerty różnych gatunków muzycznych, od rocka i popu po muzykę elektroniczną i hip-hop.

W Shaerbeek znajduje się także kilka mniejszych obiektów koncertowych, takich jak Botanique, Magasin 4 i VK Concerts. W tych miejscach zazwyczaj odbywają się mniejsze koncerty, ale nadal oferują one doskonałą jakość dźwięku i wspaniałą atmosferę.

Zabytkowa architektura Shaerbeek

W mieście znajduje się kilka historycznych budynków i pomników, w tym kościół św. Jana Chrzciciela, ratusz i Maison du Roi. W Shaerbeek znajduje się również Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Brukseli, które zostało zbudowane na wystawę Expo ’58.

Zabytkowa architektura Shaerbeek jest odzwierciedleniem bogatej historii miasta. Najwcześniejsze budynki w mieście pochodzą z czasów średniowiecza, kiedy Shaerbeek było małą wioską w lesie Soignes. Jana Chrzciciela, który został zbudowany w XIII wieku, oraz ratusz, który został zbudowany w XV wieku.