Skip to main content

Transport mebli podczas przeprowadzki. Jak je zdemontować?


Przeprowadzka do innego domu to ogromne wyzwanie zwłaszcza, jeśli do tego wchodzą jeszcze meble – łózka, szuflady i szafy.

Meble mogą być nieporęczne i trudne do manewrowania, co sprawia, że ​​przeprowadzka może stać się koszmarem. Są jednak sposoby, aby sobie to ułatwić – na przykład demontaż większych mebli.

Demontaż mebli przed przeprowadzką przekształca nieruchome przedmioty w łatwe w obsłudze zestawy.

Wskazówki dotyczące samodzielnego demontażu mebli przed przeprowadzką

  • Miej mnóstwo toreb ziplock

Będziesz miał do czynienia z dziesiątkami śrub i innych elementów. Może to szybko stać się udręką i łatwo wszystko pomieszać, chyba że używasz toreb typu ziplock. Z pomocą małych przezroczystych toreb możesz rozdzielić elementy na różne meble, aby nic nie zgubiło się ani nie pomieszało podczas przeprowadzki. Miej również pod ręką marker permanentny do nazwania i uporządkowania każdego woreczka.

  • Dowiedz się, które meble można zdemontować do przeprowadzki

W zależności od tego, jak transportujesz swoje meble, niektóre elementy najlepiej pozostawić zmontowane. Przedmioty takie jak krzesła do jadalni można łatwo układać w stosy lub zmieścić pod stołem – eliminując potrzebę usuwania nóg.

  • Zmierz duże meble, aby upewnić się, że zmieszczą się w ciężarówce

Dopasowanie rzeczy do ciężarówki to trudne zadanie. Dlatego ważne jest, aby znać liczby – wielkość przestrzeni magazynowej ciężarówki i rozmiar mebli. Zapisz liczby na papierze i sprawdź, czy się zgadzają.

Planując konfigurację mebli w ciężarówce, zacznij od solidnych elementów, których nie można rozmontować – takich jak podstawa łóżka i materac.

  • Zbierz swoje narzędzia

Kiedy zaczniesz rozbierać meble do przeprowadzki, nie będziesz chciał wstawać co kilka minut w poszukiwaniu nowego narzędzia. Dlatego przed rozpoczęciem zbierz narzędzia, które Twoim zdaniem będą Ci potrzebne. Zapewni to więcej czasu spędzonego przy pracach demontażowych.

  • Przeczytaj instrukcje dotyczące demontażu

Automatyczna umiejętność demontażu mebli może być trudna, ale jeśli zachowałeś instrukcje dotyczące mebli, przestrzeganie ich jest najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem demontażu. Dla tych, którzy nie mają instrukcji papierowych, większość z nich znajdzie w internecie, wyszukując nazwę marki i numer modelu. Instrukcje określą również wymagane narzędzia.

  • Znajdź punkty demontażu

Przygotowanie mebli do przeprowadzki nie oznacza ponownego włożenia ich do kartonów. Wszystko, co musisz zrobić, to zdemontować je na tyle, aby można je było przenieść. Czasami wszystko to oznacza skupienie się na najważniejszych punktach demontażu – takich jak miejsce, w którym blat biurka jest przymocowany do jego nóg.

Dlaczego powinienem rozbierać meble podczas przeprowadzki?

Demontaż mebli może wydawać się dużym wysiłkiem, ale czasami jest niezbędny, aby przeprowadzić się bez stresu. Korzyści znacznie pomagają w całym procesie.