Skip to main content

5 powodów, by przeprowadzić się do Wuppertal


5 powodów, dzięki którym przeprowadzisz się do Wuppertalu

Jeśli zapytać kogoś, kto nie jest mieszkańcem Wuppertalu, co czyni Wuppertal wyjątkowym, odpowiedź brzmi zazwyczaj: kolejka wisząca. Chociaż nie jest to błędne stwierdzenie, w końcu kolej wisząca jest wizytówką miasta i jest znana na całym świecie, metropolia Bergisch ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko pływające autobusy.

1. W Wuppertalu mieszka się jak na wsi

Wuppertal to bardzo zielone miasto. W 2013 roku został uznany za najbardziej zielone miasto w Niemczech, ponieważ ponad 60% powierzchni miasta stanowią parki, lasy i inne tereny zielone lub jest ona wykorzystywana rolniczo. Niektóre z terenów zielonych znajdują się nawet w środku miasta, jak na przykład Hardt czy Barmer Anlagen. Parki i lasy są warte spacerów o każdej porze roku, ale w ciepłej porze roku szczególnie do opalania się lub na piknik po pracy lub w weekend.

2. Wuppertal jest miastem sportu

Dla równowagi w pracy masz w Wuppertalu wiele możliwości uprawiania sportu. Czy to jazda na rowerze, rolkach czy wspinaczka, każdy znajdzie tam coś dla siebie. Kto lubi wyzwania, znajdzie wystarczająco dużo tras o dużym nachyleniu, nie bez powodu region ten nazywany jest Bergisches Land. Trasy są natomiast idealne dla wszystkich, którzy wolą jazdę bez nachylenia. Podczas przejażdżki rowerem wzdłuż Nordbahntrasse, która biegnie przez Wuppertal z zachodu na wschód, można napić się chłodnego napoju w kreatywnej atmosferze w Utopiastadt. Po wyczerpaniu sił można zatrzymać się w Bouldercafé Bahnhof Blo, która również znajduje się na trasie. Kto woli oglądać sport, niż samemu go uprawiać, może wybrać się na mecz piłki ręcznej Bergischer HC lub piłki nożnej Wuppertaler SV z ligi regionalnej.

3. Piękne dzielnice miasta z zabytkowymi budynkami

Luisenviertel w Wuppertalu to modna, nocna dzielnica miasta dla wszystkich młodych i otwartych ludzi. Pośród pięknych secesyjnych willi, znajdują się liczne restauracje, kawiarnie i bary studenckie, w których z można spędzić kilka godzin. Na przykład „Beatz und Kekse” lub „Viertelbar”, które znane są z koncertów i comiesięcznych slamów akustycznych. Ponadto, oferta kulinarna stale się powiększa o nowe restauracje! Czy to w środku dnia, czy wieczorem, w tygodniu, czy w weekend – w Luisenviertel zawsze coś się dzieje! 

4. Wuppertal – „Niemieckie San Francisco”

Wuppertal jest miastem z największą liczbą publicznych klatek schodowych w Niemczech: łącznie 469 z 12 383 stopniami! Wymieniono 23 takie klatki schodowe, a najsłynniejsza z nich, Tippen-Tappen-Tönchen, jest tak znana, że poświęcono jej nawet własną piosenkę. Szybko jednak przekonujemy się, że schody nie muszą być tylko utrapieniem, ale mogą również w artystyczny sposób ożywić krajobraz miasta. Liczne schody i strome ulice sprawiły, że miasto zyskało nazwę  niemieckiego San Francisco.

5. ZOO w Wuppertalu z wieloma atrakcjami

Zielone Zoo w Wuppertalu jest jednym z najbardziej malowniczych ogrodów zoologicznych w Niemczech. Na 24 hektarach żyje około 3 500 zwierząt z około 360 gatunków. Nawet przy złej pogodzie w domach zwierząt można z bliska obserwować małpy, leniwce, wielkie koty, słonie, ptaki, ryby i gady. Wskazówka: przejedź rowerem lub na rolkach wzdłuż Sambatrasse bezpośrednio przez Wuppertal ZOO, stamtąd możesz zajrzeć do wybiegu tygrysów syberyjskich i lwów.

Przeprowadzka do Wuppertal

Jeśli nie wiesz, do jakiego niemieckiego miasta się przeprowadzić, odwiedź naszego bloga i znajdź coś dla siebie. W zależności, czy zależy Ci na dużym mieście z wieloma atrakcjami, czy jednak spokojną mieścinę z terenami na spacer, a może miasto z wysoko rozwiniętym życiem nocnym i barami. Każdy znajdzie coś dla siebie, a firma przeprowadzkowa pomoże przy planowaniu przeprowadzki krajowej lub międzynarodowej.