Skip to main content

8 powodów, dzięki którym przeprowadzisz się do Antwerpii


8 powodów, dzięki którym przeprowadzisz się do Antwerpii

Tak jak ekscytująca wydaje się przeprowadzka do innego kraju w celu zarabiania na życie, jest to również tak samo przerażające! I to zdenerwowanie jest całkowicie uzasadnione. Przeprowadzasz się do nieznanego kraju, z zamiarem uczynienia z niego swojego domu na długi okres czasu, a może na stałe.

Wybór idealnego miejsca do przeprowadzki to niezła zagwozdka . Ze wszystkich słusznych powodów, Antwerpia zyskuje popularność jako gorący wybór wśród ekspatów. Oczywiście, są plusy i minusy mieszkania w Antwerpii. Tak więc, jeśli przeprowadzasz się do Antwerpii, warto poczytać nasze wpisy na temat mieszkania i życia w Antwerpii. Oto kilka powodów, dla których warto przeprowadzić się do Antwerpii.

Przystępne warunki mieszkaniowe Antwerpii

Jako pracownicy zdalni w Antwerpii, mieszkanie jest jednym z aspektów, na które musisz zwrócić szczególną uwagę. Nawet jeśli kupno domu w tym mieście jest bardzo proste, może to być dla Ciebie niewykonalne. Dlatego też możesz z łatwością rozważyć wynajęcie mieszkania. Wynajem mieszkań lub domów w Antwerpii jest równie łatwy i bezproblemowy. W centrum miasta może to być droższe. Jednak Antwerpia ma kilka niesamowitych, zielonych dzielnic położonych wokół centrum. Na szczęście, te dzielnice są również przystępne finansowo. Jeśli masz ograniczone źródła dochodu, możesz również zdecydować się na mieszkanie socjalne. Wystarczy zameldować się i przedstawić wyciągi z konta bankowego i umowę o pracę jako dowód. Z pewnością zakwalifikujesz się do otrzymania mieszkania socjalnego.

Dogodny transport publiczny miasta

Tramwaje, pociągi, metro, autobusy, jak sobie życzysz, to miasto je ma! Dobrze skomunikowana i rozległa sieć transportowa pozwala bez wysiłku poruszać się po mieście. Dzięki temu każdy ma możliwość podróżowania zarówno w celach zawodowych, jak i turystycznych. Jeśli mieszkasz w Antwerpii, bardzo łatwo jest poruszać się po mieście, jak również zwiedzać inne miasta. Połączenia kolejowe między Antwerpią a Brukselą są naprawdę szybkie i dobre. W zaledwie 20 minut dojedziesz do stolicy Belgii.

Wolność w Antwerpii

Belgia jest ogólnie bardzo wolnym krajem. Masz wolność do prawie wszystkiego, wolność słowa, do protestów, do korzystania z praw. Więc w zasadzie Antwerpia jest miejscem, gdzie można żyć bez kłopotów z nadmiarem zasad i przepisów. Tak więc, czy jesteś mieszkańcem Antwerpii, osobą, która przeprowadziła się niedawno do Antwerpii lub pracownikiem w Antwerpii, zasady pozostają takie same dla wszystkich.

Czas na świeżym powietrzu

Belgowie, a szczególnie mieszkańcy Antwerpii, kochają wędrówki i przebywanie na świeżym powietrzu. Gdy tylko pojawi się choć jeden promień słońca, nie tylko tarasy w mieście są wypełnione, ale również szklanki z piwem. Belgowie są bardzo dumni ze swoich piw, i słusznie. Odwiedź kilka barów, a szybko nawiążesz kontakt z innymi ludźmi.

Tolerancja religijna

Jest to dość duży problem w większości miast na świecie, gdzie tolerancja religijna po prostu nie istnieje. Ale nie w Antwerpii. Jest to całkowicie błogie miejsce, w którym można nie tylko mieszkać, ale także swobodnie praktykować swoją wiarę, bez żadnych obaw. Ta powszechna tolerancja religijna w mieście jest również wynikiem wolności słowa. Ponieważ w Antwerpii żyje razem wiele różnych religii, miasto to jest naprawdę wielokulturowe. Przez większość czasu wszystko pozostaje w spokoju i wszyscy akceptują się nawzajem. Ponadto istnieje wiele klubów, których możesz zostać członkiem.

Możliwości pracy w Antwerpii

To miasto ma jeden z najbardziej ruchliwych portów w Europie. Wiele dużych firm i międzynarodowych koncernów ma tam swoje siedziby, co daje wiele możliwości pracy. Możesz przeczytać więcej o porcie w Antwerpii tutaj. Nie tylko operatorzy portowi mają swoje siedziby w tym mieście. Mnóstwo innych niesamowitych firm również. Szukasz czegoś w marketingu lub PR? Bądź pewien, że znajdziesz coś w Antwerpii. Niektóre z najlepszych agencji znajdują się właśnie w Antwerpii.

Kultura i rozrywka miasta

Jeśli chodzi o relaks lub odwiedzenie kilku muzeów, Antwerpia ma wiele opcji i atrakcji. Jest tam wiele muzeów, parków, a nawet browarów. Antwerpia oferuje jedne z najlepszych piw na świecie.

Jeśli lubisz nieco bardziej trzeźwe podejście do życia, masz do wyboru wiele muzeów! Na przykład MAS jest niesamowitym muzeum z pięknym widokiem! Ponadto możesz odwiedzić Rubens Huis, Muzeum Red Starline, Muzeum Fotografii. To wszystko możesz znaleźć w Antwerpii!

Pogoda w belgijskim mieście

Pogoda może być zarówno zaletą jak i wadą. Ogólnie rzecz biorąc Antwerpia jest wspaniałym miejscem do życia. Ale przygotujcie się na ciemne, zimne i deszczowe zimowe dni. W zimie słońce zachodzi o 16:00 i wschodzi o 9:00 rano. Upewnijcie się, że jesteście przygotowani na krótkie dni. Słońce nie wychodzi zbyt często w zimie. Latem to już zupełnie inna historia. Masz niesamowite letnie dni i możesz cieszyć się nimi w pełni w parkach, barach czy na festiwalach.

Przeprowadzka do Antwerpii

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Antwerpii weź pod uwagę powyższe punkty. Może któryś z nich, będzie tym, dla którego wybierzesz właśnie to miasto w Belgii. Podczas przeprowadzki potrzebny będzie sprawdzony przewoźnik, który zajmie się Twoim dobytkiem. Skonsultuj się z nami i nie martw się o swoje bagaże, meble, czy nawet zwierzęta.