Skip to main content

Co warto wiedzieć przed przeprowadzką do Amsterdamu? Część 1


Jeśli myślisz o przeprowadzce do Amsterdamu, przygotuj się na sporo poszukiwań. Ograniczona ilość miejsca sprawia, że szukanie odpowiedniego lokum staje się dużym wyzwaniem dla każdego, kto chce tu zamieszkać. Poszukiwanie pracy również może nie być łatwe, ponieważ konkurencja może być tu silna, zwłaszcza jeśli nie znasz miejscowego języka.

Przeprowadzki zorganizowane

Chcesz przeprowadzić się za granicę? Organizowanie międzynarodowej przeprowadzki nie jest czymś, co powinno się robić na własną rękę. Najlepiej jest znaleźć firmę, która zajmie się tym kompleksowo.

Amsterdam, urokliwe miasteczko

Jedną z rzeczy, które musisz wiedzieć przed przeprowadzką do Amsterdamu jest to, że jest raczej małe miasto. To przyczynia się do poczucia przytulności, sprawiając, że każdy zakątek miasta jest łatwo dostępny. Jest to jednak również jeden z powodów, dla których mieszkania w Amsterdamie są tak rzadkie i drogie. Podczas gdy miasto jest ruchliwe i tętniące życiem, Amsterdam jest nadal bardzo zielony, z dużą ilością parków i naturalnych oaz. Ci, którzy myślą o przeprowadzce do stolicy Holandii z dziećmi, powinni wiedzieć, że miasto oferuje wiele możliwości kształcenia, w tym wiele szkół międzynarodowych.

Praca w Amsterdamie

Jeśli chodzi o formalności to proces relokacji do Amsterdamu nie jest aż tak skomplikowany. Obywatele niektórych krajów (takich jak Kanada, Australia, USA i kraje członkowskie UE) nie potrzebują nawet wizy, aby przenieść się do Holandii. Jednakże, pozwolenia na pracę i pobyt są często konieczne i nikt, kto chce tu pozostać, nie może uniknąć rejestracji w urzędzie miejskim.

Jak wyglądają podatki w Amsterdamie?

Każdy mieszkaniec Amsterdamu jest zobowiązany do płacenia rocznych podatków komunalnych, opłat za wywóz śmieci i ścieków oraz podatków od nieruchomości i przestrzeni ruchomej.

Jakie trudności możemy napotkać w Amsterdamie?

Największą przeszkodą w przeprowadzce do Amsterdamu jest znalezienie pracy i miejsca do życia. Po załatwieniu obu tych spraw, nie powinno być wielu problemów związanych z przeprowadzką do stolicy Holandii.
Biurokracja nadal może komplikować życie, ale posiadanie umów o pracę i wynajem zagwarantuje, że te komplikacje zostaną w końcu rozwiązane.

Amsterdam, małe miasto rowerzystów

Krótko mówiąc, Amsterdam jest pełen możliwości, zarówno w zakresie zatrudnienia, jak i wypoczynku. Miasto jest dumne z międzynarodowej atmosfery, a w większości miejsc można komunikować się w języku angielskim. W porównaniu z innymi stolicami europejskimi, miejsce to jest stosunkowo małe, co ułatwia dojazd do pracy. Miasto jest również dobrze przystosowane dla rowerzystów, a jazda na rowerze jest jednym z najpopularniejszych sposobów przemieszczania się.