Skip to main content

Czemu powinieneś przeprowadzić się do Brugii?


Brugia często nazywana jest „Wenecją Północy” nie bez powodu. To urocze miasto do odwiedzenia na wakacjach, nie ma co do tego wątpliwości, ale co z zamieszkaniem w nim? Czy urok jest nadal obecny, jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta i widzisz je na co dzień?

Ciche miejsce

Pomimo tego, że często jest przepełniona wszelkiego rodzaju turystami, Brugia jest nadal jednym z najspokojniejszych miast w Europie. Jest wiele miejsc nieodkrytych lub niezauważonych przez tłumy i najczęściej są to najlepsze miejsca, w których można być lub spędzić czas.

Jeśli potrzebujesz trochę czasu dla siebie, bez trudu znajdziesz miejsce na odpoczynek. W mniej uczęszczanych częściach miasta jest wiele miejsc, w których można spędzić czas w całkowitej ciszy i wśród pięknej scenerii.

Wskaźnik przestępczości w Brugii

Wskaźnik przestępczości w Brugii jest wyjątkowo niski – nawet w porównaniu ze wskaźnikiem całej Belgii. Wskaźnik przestępczości w Brugii wynosi obecnie 27,07, a wskaźnik bezpieczeństwa około 72,93, podczas gdy w Belgii średni wskaźnik przestępczości wynosi 45,88, a wskaźnik bezpieczeństwa 54,12.

Mieszkańcy Brugii czują się bezpiecznie, spacerując nocą po mieście i nie boją się, że zostaną zaatakowani lub napadnięci na ulicach.

Koszty życia w Brugii

W Brugii cena idzie w parze z jakością. Na pierwszy rzut oka ceny mogą wydawać się wysokie, ale jakość produktów w Brugii rekompensuje wydane na nie pieniądze.

Jeśli planujesz wynająć mieszkanie w Brugii, ceny nie powinny Cię martwić – są jednymi z najtańszych w całym kraju. Podobnie jest z kupnem mieszkania – koszt 1 metra kwadratowego mieszkania jest bardzo przystępny w porównaniu z całą Belgią.

Międzynarodowa wioska

Spacerując po mieście, usłyszysz głosy zarówno mieszkańców, jak i turystów – wszyscy będą mówić różnymi językami. Bez względu na pochodzenie etniczne, kraj pochodzenia czy język ojczysty – spotkasz kogoś, z kim bez problemu porozumiesz się na płynnym poziomie.

I pomimo bycia stosunkowo dużym miastem, Brugia o wiele bardziej przypomina wioskę. Jeśli będziesz chodził po mieście, poczujesz się raczej jak podczas chodzenia po lokalnej wsi.