Czemu powinieneś przeprowadzić się do Brugii?


Brugia często nazywana jest „Wenecją Północy” nie bez powodu. To urocze miasto do odwiedzenia na wakacjach, nie ma co do tego wątpliwości, ale co z zamieszkaniem w nim? Czy urok jest nadal obecny, jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta i widzisz je na co dzień?

Ciche miejsce

Pomimo tego, że często jest przepełniona wszelkiego rodzaju turystami, Brugia jest nadal jednym z najspokojniejszych miast w Europie. Jest wiele miejsc nieodkrytych lub niezauważonych przez tłumy i najczęściej są to najlepsze miejsca, w których można być lub spędzić czas.

Jeśli potrzebujesz trochę czasu dla siebie, bez trudu znajdziesz miejsce na odpoczynek. W mniej uczęszczanych częściach miasta jest wiele miejsc, w których można spędzić czas w całkowitej ciszy i wśród pięknej scenerii.

Wskaźnik przestępczości w Brugii

Wskaźnik przestępczości w Brugii jest wyjątkowo niski – nawet w porównaniu ze wskaźnikiem całej Belgii. Wskaźnik przestępczości w Brugii wynosi obecnie 27,07, a wskaźnik bezpieczeństwa około 72,93, podczas gdy w Belgii średni wskaźnik przestępczości wynosi 45,88, a wskaźnik bezpieczeństwa 54,12.

Mieszkańcy Brugii czują się bezpiecznie, spacerując nocą po mieście i nie boją się, że zostaną zaatakowani lub napadnięci na ulicach.

Koszty życia w Brugii

W Brugii cena idzie w parze z jakością. Na pierwszy rzut oka ceny mogą wydawać się wysokie, ale jakość produktów w Brugii rekompensuje wydane na nie pieniądze.

Jeśli planujesz wynająć mieszkanie w Brugii, ceny nie powinny Cię martwić – są jednymi z najtańszych w całym kraju. Podobnie jest z kupnem mieszkania – koszt 1 metra kwadratowego mieszkania jest bardzo przystępny w porównaniu z całą Belgią.

Międzynarodowa wioska

Spacerując po mieście, usłyszysz głosy zarówno mieszkańców, jak i turystów – wszyscy będą mówić różnymi językami. Bez względu na pochodzenie etniczne, kraj pochodzenia czy język ojczysty – spotkasz kogoś, z kim bez problemu porozumiesz się na płynnym poziomie.

I pomimo bycia stosunkowo dużym miastem, Brugia o wiele bardziej przypomina wioskę. Jeśli będziesz chodził po mieście, poczujesz się raczej jak podczas chodzenia po lokalnej wsi.