Skip to main content

Gdzie znaleźć pracę w Brukseli?


Kiedy przeprowadzasz się do innego kraju, znalezienie pracy tak szybko, jak to możliwe, jest zasadniczo jedną z najważniejszych rzeczy podczas całego procesu przeprowadzki.

Gdzie znaleźć oferty pracy?

Jeśli szukasz pracy, dobrze wiedzieć, od czego zacząć szukać ofert. Najłatwiejszą opcją są strony internetowe oferujące zarówno pracodawcom, jak i pracownikom opcję wzajemnego odnalezienia się. Wiele takich stron internetowych działa w Belgii, ale niektóre skupiają się konkretnie na regionie stołecznym Brukseli. Pamiętaj, aby sprawdzić więcej niż tylko jedną witrynę, ponieważ różni pracodawcy korzystają z różnych witryn, przez co wiele ofert może nas ominąć.

Możesz też wybrać bardziej tradycyjną opcję – obejdź miasto i zobacz, czy ktoś nie potrzebuje pracowników. Niektóre belgijskie sklepy i kawiarnie wystawiają oferty pracy lub po prostu tablicę informującą, że potrzebują kogoś na konkretne stanowisko. Możesz też chodzić i pytać, czy kogoś potrzebują – jest szansa, że ​​ktoś może właśnie potrzebować rąk do pracy!

Na jakich stanowiskach potrzebują ludzi?

Teraz musisz wiedzieć, czego szukasz na rynku pracy. Zadaj sobie kilka pytań o sobie – jakie masz kwalifikacje? Jaką pracę chciałbyś wykonywać? Wybierając oferty pracy, koniecznie zastanów się, co możesz zrobić. Nie pracowałbyś jako prawnik bez podstawowej wiedzy o prawie.

Dostępne oferty pracy są silnie uzależnione od gospodarki regionu. Region stołeczny Brukseli jest bardzo zorientowany na administrację i handel, więc jest to idealne miejsce dla przyszłych pracowników biurowych z umiejętnościami administracyjnymi, handlowymi lub biznesowymi. A większość pracodawców właśnie takich szuka.

Belgijska etykieta pracy

Różnice między Walonią a Flandrią są łatwo zauważalne i wszechobecne – dlatego prawie niemożliwe jest mówienie o belgijskiej etykiecie pracy jako całości, ponieważ mocno różni się ona w zależności od regionu.

Walonia jest znacznie bardziej rygorystyczna i profesjonalna niż Flandria – hierarchia jest jasno określona i przestrzegana bez względu na wszystko. Przełożeni w firmach podejmują większość decyzji. Nawet jeśli tak nie jest, muszę je skontrolować i zatwierdzić. Dla porównania, Flandria jest o wiele bardziej swobodna i zorientowana na grupę. Chociaż hierarchia jest obecna, nie podążają za nią tak jak w Walonii.