Skip to main content

Jak wygląda życie we Frankfurcie?


Jakość życia we Frankfurcie jest absolutnie fantastyczna, szczególnie dla kogoś, kto przeprowadza się z Nowego Jorku czy Londynu. Wiele osób lubi mówić o Frankfurcie źle, szczególnie Niemcy, jako o miejscu, które nie ma kultury lub charakteru. We Frankfurcie jest o wiele więcej pozytywnych rzeczy niż negatywnych. Nic dziwnego, że Frankfurt uplasował się na 12 miejscu na liście najbardziej przyjaznych do życia miast Economist w 2019 r.

Kultura i różnorodność we Frankfurcie

Kiedy ludzie mówią, że we Frankfurcie brakuje kultury i różnorodności, warto sobie zadać pytanie dlaczego? Frankfurt jest najbardziej zróżnicowanym kulturowo miastem w Niemczech. Tak wielu ludzi przyjeżdża do Frankfurtu do pracy lub szkoły, że można tam usłyszeć wszystkie języki. Jeśli chodzi o języki, to we Frankfurcie mówi się najwięcej po angielsku w porównaniu z resztą kraju.

Frankfurt łatwy dla osób anglojęzycznych

Czy trzeba mówić po niemiecku, żeby przetrwać we Frankfurcie? W przeszłości, Frankfurt byłby trudniejszy dla osób nie mówiących po niemiecku, ale z tym, jak bardzo międzynarodowy stał się ten kraj, nie jest to konieczne, aby mówić po niemiecku. Niemcy mówią też nienagannie po angielsku. Czy to oznacza, że powinieneś zrezygnować z nauki niemieckiego? Absolutnie nie. Jeśli planujesz mieszkać tam dłużej niż rok, powinieneś rozważyć naukę niemieckiego, ponieważ, cóż, mieszkasz w Niemczech. Mówienie nawet w niewielkim stopniu w lokalnym języku w każdym kraju, w którym angielski nie jest językiem ojczystym, przyczyni się do większej satysfakcji z życia.

Targi i festiwale w okolicy

Niemcy uwielbiają pić. I to pić na zewnątrz, ponieważ w Niemczech można pić publicznie. Niemcy, a w szczególności Frankfurt, ma wiele festiwali i rynków, które pozwalają ludziom właśnie to robić. Przez cały rok we Frankfurcie odbywają się różne targi, które odbywają się w określone dni tygodnia. Na rynkach tych znajdują się stoiska z jedzeniem, winem i piwem, a także świeżymi produktami i mięsem.

Ceny alkoholu i jedzenia w Niemczech

Dotyczy to tylko osób przyjeżdżających z droższych miejsc, takich jak Londyn czy Nowy Jork, ale ceny we Frankfurcie i w całych Niemczech są przystępne do zarobków. Alkohol jest tutaj tani w stosunku do dochodów. Kieliszek wina w restauracji we Frankfurcie kosztuje od 4 do 6 euro, a kieliszki są zawsze duże. Ceny żywności są również znośne.

Różnorodność kuchni we Frankfurcie

Frankfurt nie jest znany jako kulinarna destynacja. Zbyt wiele miejsc, które otrzymują tę etykietę, nie spełnia pokładanych w nich nadziei, być może z powodu zbyt wysoko ustawionych standardów. Frankfurt jest jednak miastem z każdą opcją kulinarną, jaką można sobie wyobrazić. Różnorodność miasta jest również odzwierciedlona w kuchni. Niemieckie jedzenie nie jest tak łatwe do znalezienia, jak mogłoby się wydawać, chociaż w Sachsenhausen jest sporo niemieckich restauracji.

Pogoda we Frankfurcie nie straszna

Jeśli zastanawiasz się czy przeprowadzić się do Frankfurtu lub jakiejkolwiek części Niemiec, ze względu na pogodę, nie wahaj się. Niemcy nie są znane ze słonecznego, błękitnego nieba jak Grecja czy południowa Hiszpania. Jednak pogoda we Frankfurcie jest lepsza niż jej reputacja. Wyobrażasz sobie pewnie zimne, zachmurzone niebo przez większość roku. Chociaż zdarzają się takie dni w roku, nie jest to jednak Amsterdam czy Londyn. Pogoda jest tam o wiele bardziej zróżnicowana.

Przeprowadzka do Frankfurtu

Planowanie przeprowadzki i zmiana swojego miasta, a nawet kraju to duże wyzwanie. Warto wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się przeprowadzką rzeczy, by nasze dobra nie zostały uszkodzone, zniszczone lub znikną w gwarze przeprowadzki. Jeśli spodobał Ci się ten wpis o Frankfurcie koniecznie zajrzyj na inne wpisy o przeprowadzkach międzynarodowych lub krajowych na naszym blogu.