Skip to main content

Jak zaplanować przeprowadzkę do Amersfoort?


Zamierzasz przeprowadzić się do Amersfoort? Dzięki swojemu centralnemu położeniu, Amersfoort jest atrakcyjnym miastem do życia. Jest to również miasto wzrostu, co oznacza, że jest to centrum gospodarcze regionu, w którym panują bardzo korzystne warunki dla firm i pracowników. Amersfoort zdobyło tytuł „Najbardziej zielonego miasta Europy” w 2006 i 2007 roku, a to dlatego, że miasto prowadzi zdecydowaną politykę ochrony przyrody wokół miasta oraz dlatego, że jest położone na Grzbiecie Utrechckim.

Przeprowadzka z zagranicy

Osoby, które przeprowadzają się do Amersfoort z zagranicy i które będą mieszkać w Holandii dłużej niż 4 miesiące w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, muszą umówić się na spotkanie. Następnie w ciągu 5 dni od przyjazdu do Amersfoort należy zgłosić się do urzędu miasta z dowodem osobistym i pozwoleniem na pobyt oraz aktem urodzenia (ewentualnie aktem małżeństwa). W urzędzie gminy wymagany jest również dowód pobytu w Holandii, np. umowa najmu lub umowa kupna.

Rejestracja podczas przeprowadzki

Jeśli przeprowadzasz się do Amersfoort, musisz zgodnie z prawem holenderskim zarejestrować swój adres zamieszkania w okresie od 28 dni przed do 5 dni po przeprowadzce do gminy. Możesz to zrobić za pomocą formularza na stronie internetowej gminy, ale nie bez swojego DigiD. Jeśli masz psa, zgłoś to i zacznij płacić podatek od psa. Każdy, kto ukończył 16 lat, może zgłosić swoją przeprowadzkę do urzędu gminy. Osoby będące w zarejestrowanym związku partnerskim lub małżeństwie również mogą to zrobić za siebie nawzajem. Jednakże w niektórych przypadkach rada poprosi o dodatkowe informacje. Na przykład, jeśli przeprowadzasz się z kimś lub jeśli przeprowadzasz się do instytucji opiekuńczej w Amersfoort.

Koszty przeprowadzki

W rejonie Amersfoort działają firmy przeprowadzkowe. Dzięki porównaniu firm przeprowadzkowych możesz zmniejszyć koszty przeprowadzki do Amersfoort. Cena usług firmy przeprowadzkowej z Amersfoort zależy oczywiście od tego, czego potrzebujesz. Jeden przewoźnik z busem kosztuje około 70 euro za godzinę. Jednodniowa przeprowadzka może kosztować około €800, jeśli przeprowadzasz się w obrębie Amersfoort. Jeśli przeprowadzasz się spoza Amersfoort, doliczone zostaną do tego koszty transportu. Możesz również zapłacić za przechowywanie swoich rzeczy. Będzie to kosztowało kilkadziesiąt euro miesięcznie.