Jakie dokumenty potrzebujesz podczas przeprowadzki do Apeldoorn?


Jeśli przeprowadzasz się do Apeldoorn, musisz zorganizować swoją przeprowadzkę już teraz. Ponad 140 000 współmieszkańców chce znaleźć ładny dom, tak jak i Ty. Ceny domów rosną, więc rozglądaj się, by okazja nie uciekła Ci sprzed nosa. Sam zacznij poszukiwania pracy, domu, mieszkania. A firma przeprowadzkowa resztę zrobi za Ciebie.

Przeczytaj również inny artykuł o Apeldoorn.

Przeprowadzka do miasta

Możesz zgłosić swoją przeprowadzkę do Apeldoorn online w urzędzie gminy. Najlepiej zrobić to między 4 tygodniem przed przeprowadzką a 5 dniem po przeprowadzce. Upewnij się, że masz pod ręką swój DigiD. Oczywiście można również umówić się na fizyczną wizytę w ratuszu. Jeśli wolisz zgłosić swoją przeprowadzkę w formie cyfrowej, pobierz formularz i wyślij go na adres ratusza w Apeldoorn. Na wizytę zawsze zabieraj ze sobą paszport lub inny dokument tożsamości.

Przeprowadzka z zagranicy

Apeldoorn może nie być pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl osobom przeprowadzającym się za granicę. Jednakże, jeśli przeprowadzasz się do Apeldoorn z zagranicy, musisz upewnić się, że w ciągu 5 dni odwiedzisz urząd miasta w celu dokonania rejestracji. Zostaniesz wtedy wpisany do rejestru podstawowego (BRP) i będziesz mógł otrzymać tytuł BSN. Następnie można również załatwić prawo jazdy lub ewentualne świadczenia.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzki międzynarodowej

Jeśli wcześniej nie mieszkałeś w Holandii, zgłoś to do Urzędu Imigracji i Naturalizacji (IND) zanim przeprowadzisz się do Apeldoorn. Można tam uzyskać pozwolenie na pobyt, które oczywiście należy przynieść na spotkanie w ratuszu. Należy również zabrać ze sobą ważny dowód osobisty, akt urodzenia lub inne dokumenty źródłowe, takie jak akt małżeństwa lub dokumenty rozwodowe. Należy złożyć je w języku niderlandzkim, angielskim, niemieckim lub francuskim. Jeśli nie posiadamy dokumentów w tych językach należy przed wizytą poprosić o przetłumaczenie ich na jeden z tych języków przez tłumacza przysięgłego.

Koszty przeprowadzki

Planując przeprowadzkę do innego miasta, czy państwa, poszukaj firmy przeprowadzkowej, by zajęła się kompleksowo Twoją wyprowadzką. Meble, ubrania, czy antyki, warto oddać je w ręce specjalistów, by nic z Twojego dobytku się nie popsuło czy zgubiło podczas przejazdu do nowego domu. Porównaj kilka firm i wybierz taką, jaka najbardziej przypasuje Ci na przewóz Twoich rzeczy.