Skip to main content

Jakie dokumenty potrzebujesz podczas przeprowadzki do Apeldoorn?


Jeśli przeprowadzasz się do Apeldoorn, musisz zorganizować swoją przeprowadzkę już teraz. Ponad 140 000 współmieszkańców chce znaleźć ładny dom, tak jak i Ty. Ceny domów rosną, więc rozglądaj się, by okazja nie uciekła Ci sprzed nosa. Sam zacznij poszukiwania pracy, domu, mieszkania. A firma przeprowadzkowa resztę zrobi za Ciebie.

Przeczytaj również inny artykuł o Apeldoorn.

Przeprowadzka do miasta

Możesz zgłosić swoją przeprowadzkę do Apeldoorn online w urzędzie gminy. Najlepiej zrobić to między 4 tygodniem przed przeprowadzką a 5 dniem po przeprowadzce. Upewnij się, że masz pod ręką swój DigiD. Oczywiście można również umówić się na fizyczną wizytę w ratuszu. Jeśli wolisz zgłosić swoją przeprowadzkę w formie cyfrowej, pobierz formularz i wyślij go na adres ratusza w Apeldoorn. Na wizytę zawsze zabieraj ze sobą paszport lub inny dokument tożsamości.

Przeprowadzka z zagranicy

Apeldoorn może nie być pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl osobom przeprowadzającym się za granicę. Jednakże, jeśli przeprowadzasz się do Apeldoorn z zagranicy, musisz upewnić się, że w ciągu 5 dni odwiedzisz urząd miasta w celu dokonania rejestracji. Zostaniesz wtedy wpisany do rejestru podstawowego (BRP) i będziesz mógł otrzymać tytuł BSN. Następnie można również załatwić prawo jazdy lub ewentualne świadczenia.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzki międzynarodowej

Jeśli wcześniej nie mieszkałeś w Holandii, zgłoś to do Urzędu Imigracji i Naturalizacji (IND) zanim przeprowadzisz się do Apeldoorn. Można tam uzyskać pozwolenie na pobyt, które oczywiście należy przynieść na spotkanie w ratuszu. Należy również zabrać ze sobą ważny dowód osobisty, akt urodzenia lub inne dokumenty źródłowe, takie jak akt małżeństwa lub dokumenty rozwodowe. Należy złożyć je w języku niderlandzkim, angielskim, niemieckim lub francuskim. Jeśli nie posiadamy dokumentów w tych językach należy przed wizytą poprosić o przetłumaczenie ich na jeden z tych języków przez tłumacza przysięgłego.

Koszty przeprowadzki

Planując przeprowadzkę do innego miasta, czy państwa, poszukaj firmy przeprowadzkowej, by zajęła się kompleksowo Twoją wyprowadzką. Meble, ubrania, czy antyki, warto oddać je w ręce specjalistów, by nic z Twojego dobytku się nie popsuło czy zgubiło podczas przejazdu do nowego domu. Porównaj kilka firm i wybierz taką, jaka najbardziej przypasuje Ci na przewóz Twoich rzeczy.