Skip to main content

Jakie duże miasto Francji jest najlepsze do zamieszkania?


Dla dużej ilości osób pierwszym kierunkiem przeprowadzki do innego kraju jest duże miasto, głównie ze względu na potencjalny rozwój, jaki oferuje ono potencjalnemu nowemu mieszkańcowi. Wiadome jest jednak, że każde miasto oferuje co innego, a więc należy się bardzo poważnie zastanowić, które z nich wybrać na swoje nowe miejsce zamieszkania.

Paryż

Jako stolica kraju, Paryż ma bardzo wiele do zaoferowania; od bogatego wyboru zakupowego, po niezwykle złożoną sieć komunikacji miejskiej. Ze względu na dużą ilość turystów w mieście, posiada ona bardzo rozwinięte nocne życie; bary, kluby, kafejki, restauracje i wszelkie lokale, gdzie można spędzić praktycznie cały wieczór lub nawet i noc.

Lyon

Znane głównie ze swojej kuchni, Lyon jest idealnym miastem dla smakoszy i każdego, kto chciałby rozwinąć swoje skrzydła w przemyśle gastronomicznym lub po prostu rozwinąć się kulinarnie.

Nicea

Miasto to jest rajem dla wszelkich zakupowiczów ze względu na ilość sklepów i butików w mieście, która nie ogranicza się tylko do znanych marek i ogólnoświatowych sieciówek. W Nicei można również poznać lokalnych sprzedawców, osoby szyjące swoje ubrania samodzielnie oraz niezależnych właścicieli małych, kameralnych butików, z którymi kojarzy się Francja.

Tuluza

Mawia się, że Tuluza jest “różowym miastem Francji”, a opinia to powstała nie bez powodu. Od dosłownego różu cegieł średniowiecznej zabudowy miasta, będącej charakterystyczną jego cechą, po optymizm kipiący z praktycznie każdego kąta. Tuluza jest miastem lubiącym się bawić, na każdym kroku można znaleźć tam lokal pełniący życiem i energiczną muzyką. Tuluza jest więc idealnym miastem dla energicznych ludzi lubiących dobrą zabawę nie tylko przy alkoholu.

Nantes

Nantes jest miastem ekologicznym, bardzo przyjaznym dla natury i prowadzącym swoją politykę w taki sposób, aby utrzymać ten stan rzeczy jak najdłużej. Miasto może pochwalić się ponad 1000 hektarami przestrzeni zielonych; parków, ogrodów, tras rowerowych oraz zwykłych polan. Znajdziemy tam również charakterystyczną “zieloną linię”, dzięki której możemy przemierzyć całe miasto piesza bądź na rowerze, oglądając przy okazji wszystkie najsłynniejsze atrakcje i ciekawostki miasta.

Strasburg

Odkąd miasto to zostało siedzibą ważnych instytucji europejskich, miasto to stało się stolica ludzi sukcesu. Jeśli jesteś osobą zainteresowaną swoim rozwojem, zwłaszcza w kierunku politycznym, Strasburg może być idealnym miejscem dla ciebie. Oferuje ona ogromną ilość ścieżek rozwojowych w kwestii polityczno-biznesowych, ale i dużo miejsc, aby po ciężkim dniu pracy odpocząć – na łonie natury, zwiedzać historyczne obszary miasta bądź w centrum miasta.