Skip to main content

Kiedy najlepiej wybrać się do Paryża?


Paryż jako stolica świata mody, sztuki i dobrej kuchni prezentuje się pięknie o każdej porze roku. Wiosna umożliwia nam zobaczenie na własne oczy kwitnących magnolii, latem miasto oferuje wiele atrakcji, jesienne liście sprzyjają romantycznej atmosferze, a zimą można tutaj poczuć się jak bohater wyrwany ze świątecznego filmu. Niestety, ceny w Paryżu mogą niekiedy przyprawić o zawrót głowy. Kiedy zatem najlepiej wybrać się do stolicy Francji, by uniknąć tłumów i nie przepłacić?

Jak ominąć tłumy w Paryżu?

Paryż tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jeśli nie jesteśmy fanami dużych tłumów ludzi, warto wiedzieć kiedy w stolicy Francji jest ich najmniej. Choć może to zaskoczyć, Paryż najmniej oblegany jest w sierpniu i grudniu.

Sierpień to miesiąc urlopów, także dla mieszkańców Paryża. To właśnie wtedy Francuzi wyjeżdżają na wakacje zostawiając miasto praktycznie puste. Nietrudno wtedy o stolik w popularnej restauracji, czy miejsce parkingowe w centrum. Wciąż można natknąć się tutaj na innych turystów, lecz miasto jest o wiele bardziej przystępne, niż w lipcu.

Jeśli natomiast nie zależy nam na wyjeździe do Paryża w okresie letnim, jesteśmy w stanie ominąć jeszcze większe tłumy ludzi. Miesiące zimowe, w tym grudzień, to idealny czas na zwiedzanie. Miasto wygląda wtedy pięknie, niewielka liczba turystów kręci się po okolicy, a Paryżanie zajęci są przygotowaniami do świąt.

Tanie hotele w Paryżu – Kiedy jest najtaniej?

Ceny w paryskich hotelach spadają wraz z początkiem grudnia. Przez niewielką liczbę turystów w Paryżu konkurencja w branży hotelarskiej się zaostrza, przez co właściciele zmuszeni są oferować nocleg za niewielką kwotę. Warto również przejrzeć ofertę hoteli okolicznych miejscowości – często tam można znaleźć największe perełki, a dojazd do centrum z reguły jest bardzo dobry.

Podsumowując, najlepszym okresem na wyjazd do stolicy Francji są miesiące zimowe. Ceny są wtedy najniższe, liczba turystów niewielka, a istnieje szansa, że na własne oczy zobaczymy śnieg pokrywający wieżę Eiffela.