Skip to main content

Liege, miasto do przeprowadzki w Belgii


Liege, miasto do przeprowadzki w Belgii

Przeprowadzka do nowego miasta, takiego jak Liege, może być nowym, wspaniałym przeżyciem, ale jednocześnie dla niektórych może okazać się przytłaczająca. Jak zacząć? Jakie są zasady w mieście? Co można zrobić w Liege w Belgii? Na te pytania znajdziesz odpowiedź na naszym blogu. Ten krótki, ale poręczny przegląd miast pozwoli Ci zapoznać się z Twoim potencjalnym nowym miastem zamieszkania.

Liege, historyczne miasteczko w Belgii

Liege, miejsce narodzin Karola Wielkiego, było od X wieku stolicą księstwa episkopalnego, które tworzyło niezależne państwo przez ponad osiem wieków. Ta chwalebna przeszłość pozostawiła Liege z wyjątkowym dziedzictwem budynków. Pałac Książęco-Biskupi, Pałac Curtius, Ratusz, Perron, Katedra Saint-Paul, Bazylika Saint Martin i kolegiaty St-Jacques i St-Barthélemy to tylko kilka przykładów.

Stare dzielnice Liege zachęcają do spacerów i zwiedzania, na przykład słynny niedzielny targ La Batte nad brzegiem rzeki Meuse. Odkryj smaki regionu i jego liczne gastronomiczne i świąteczne niespodzianki. W końcu Święta Bożego Narodzenia już niedługo.

Spędzanie czasu w Liege

Odwiedź i przeprowadź się do Liege i odkryj jej bogactwo uzdrowisk (Spa, Chaudfontaine), sportów (Spa-Francorchamps Circuit, Standard Liege), krajobrazów (zapora Gileppe, Coteaux de la Citadelle w Liege, Fort w Huy, etc.), muzyki i teatru. Mnóstwo możliwości spędzenia miłych chwil czeka na Ciebie!

Przeprowadzka w czasach pandemii

W przypadku niektórych codziennych czynności OCVID-19 spowodował utrudnienia. Kiedy pandemia się uspokoi, z pewnością będziesz mógł wypróbować wszystkie powyższe adresy. Zapytaj wcześniej, co jest otwarte. Dowiedz się również, jak działa przeprowadzka do Liege w czasie pandemii.

Przeprowadzki międzynarodowe i lokalne

Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę do Liege, koniecznie przejrzyj naszego bloga I dowiedz się czego spodziewać się podczas przeprowadzki do danego państwa. W innych wpisach dowiesz się jakie dokumenty gdzie potrzebujesz, co musisz załatwić oraz jak wygląda życie w mieście po przeprowadzce.