Skip to main content

Najlepsze miasto w Belgii dla studentów


W kwestii uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego, Belgia ma wiele do zaoferowania. Jednak znalezienie miejsca na przyszłą edukację to znacznie więcej niż tylko poziom uniwersytetu. Jeśli planujesz się tam przeprowadzić, musisz znać wszystkie korzyści płynące z mieszkania. Jakie jest więc najlepsze miasto dla studenta?

Bruksela

Bruksela, często nazywana „stolicą Europy”, jest idealnym miejscem dla każdego studenta, który chce doświadczyć Europy na najwyższym poziomie. Osoby zainteresowane administracją i biurokracją z łatwością odnajdą się w Brukseli, ale jej reputacja nie ogranicza się tylko do biznesu i kariery. Stolica Belgii jest również ważnym miejscem dla belgijskiego życia nocnego, oferując wiele restauracji, klubów i barów.

Liege

Liege jest ważnym miejscem kulturalnym Walonii, dzięki czemu jest to miejsce dla każdego ucznia zainteresowanego kulturą i historią. Możesz znaleźć szeroką gamę muzeów, atrakcji kulturalnych i, oczywiście, jeden z największych ośrodków edukacyjnych w Belgii. Liege jest również najbardziej rozbudowanym centrum nauk technologicznych i cyfrowych dla studentów STEM i IT, aby szlifować swoje umiejętności i wiedzę.

Antwerpia

Antwerpia jest idealnym miejscem dla studentów zainteresowanych wszelkimi formami sztuki, mody i kultury. Antwerpia to jedna z europejskich stolic mody – miasto pełne jest sklepów, butików i innych miejsc czekających na klientów i trendsetterów w modzie. Jeśli Twoja kreatywność rozciąga się na Twój styl, Antwerpia może być miejscem dla Ciebie!

Gandawa

Doskonale zachowana architektura Gandawy z różnych czasów przyciąga pasjonatów z całego świata. Bez względu na wiek, pochodzenie etniczne i zawód – możesz znaleźć wiele interesujących Cię informacji. Zarówno mieszkańcy, jak i profesorowie z uniwersytetów będą mieli wiele do powiedzenia o każdym budynku czy ulicy, którą zobaczysz. Dla wielu Gandawa jest również ważnym miejscem kulturalnym i artystycznym – jako artysta, bez względu na umiejętności, znajdziesz wiele atrakcji.

Brugia

Brugia jest często nazywana „Wenecją Północy”, ze względu na niesamowicie zachowaną architekturę oraz kulturę. Zawiera również wiele teatrów, kin i galerii sztuki, udowadniając, że jest jednym z najważniejszych miejsc kulturalnych we współczesnej Belgii.