Skip to main content

Przeprowadzka studenta do Gandawy


Przeprowadzka studenta do Gandawy

Jeśli jesteś studentem, prawie każdego dnia masz kontakt z nowymi i ekscytującymi rzeczami. Spotykasz ludzi z całego świata i zakochujesz się w podróżowaniu i odkrywaniu przypadkowych faktów o innych kulturach innych od Twojej. Wiemy, że oprócz oczywistych pozytywów, istnieją trudności z rozpoczęciem nowego życia za granicą. Dlatego też, ten blog jest o rzeczach, o których powinieneś wiedzieć, jeśli przeprowadzasz się do Gandawy po raz pierwszy.

Nauka języka w Gandawie

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że Gandawa znajduje się w Belgii, która jest podzielona na trzy główne regiony: Walonia, Flandria i Bruksela. W Belgii używa się dwóch głównych języków: francuskiego i holenderskiego, ale jest też mała społeczność niemieckojęzyczna. W Gandawie ludzie mówią po flamandzku, który jest w zasadzie językiem holenderskim, ale z nieco inną wymową. W Brukseli teoretycznie ludzie mówią po francusku i niderlandzku (dlatego też zauważysz, że wszystkie znaki na ulicach i w środkach transportu publicznego są w obu językach), jednak w praktyce większość ludzi używa francuskiego do komunikacji, więc jest to dobre miejsce, aby poćwiczyć lub zacząć się uczyć języka.

Zakwaterowanie w Gandawie

Po drugie, mieszkanie na uniwersytecie jest wygodne, aby zostać tylko na semestr,czy czas studiów, ponieważ znalezienie miejsca do życia może być wyzwaniem, jeśli szukasz prywatnego zakwaterowania. Jeśli wybierasz drugą opcję, będziesz musiał szybko zdecydować, jakie są Twoje wymagania. Łatwiej jest znaleźć miejsce na pobyt wspólny, jeśli nie przeszkadza Ci dzielenie kuchni. Ceny wahają się od 350 do 600 euro, więc zależy to również od Twojego budżetu. W każdym razie, jeśli zdecydujecie się na prywatne zakwaterowanie pamiętaj, że będzie ono potrzebne do zarejestrowania się w celu uzyskania pozwolenia na pobyt.

Komunikacja w Gandawie

Po trzecie, co do poruszania się. Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z rowerów, będziesz zadowolony, ponieważ Gandawa jest miastem rowerowym. Najlepszą opcją na zdobycie roweru jest wypożyczenie go bezpośrednio na uniwersytecie, ponieważ jest to stosunkowo tanie i są one w dobrym stanie. Jednak poruszanie się rowerem po Gandawie może być trudne, ponieważ jest tam wiele autobusów, samochodów i linii tramwajowych, więc trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli jazda na rowerze nie jest dla Ciebie, możesz nabyć 3-miesięczną kartę, która pozwala na poruszanie się transportem publicznym. Kartę można kupić przed dworcem kolejowym Gent-Sint-Pieters, koło przystanku autobusowego.

Przeprowadzka studenta do Gandawy

Pamiętaj, nie wstydź się skontaktować z którymś ze studentów IMFSE, którzy już mieszkają w Gandawie. Na pewno będą otwarci na wszelkie pytania i chętni do pomocy w każdej chwili. Każda populacja, a szczególnie studenci łączą się w różnych inicjatywach. Gdy wybierzesz miejsce zamieszkania, skontaktuj się z nami a pomożemy Ci z przeprowadzką i transportem rzeczy. Zajmujemy się przeprowadzkami miastowymi, ale również międzynarodowymi.