Skip to main content

Jakim językiem porozumiewać się w Gent w Belgii?


jakim-jezykiem-porozumiewac-sie-w-gent-w-belgii

Gent jest nieodkrytym skarbem, to stosunkowo małe belgijskie miasto, które ma zróżnicowaną architekturę, urocze śródlądowe drogi wodne i swobodną atmosferę. Jeśli to Ciebie zainteresuje, przeczytaj ten artykuł.

Gent w Belgii

Gent jest największym miastem we Flandrii Wschodniej. Jest również stolicą prowincji, położonej w północnej części Belgii, we Flandrii. Miasto posiada około 250 000 mieszkańców, a obszar miasta wynosi około 156 kilometrów kwadratowych. Gent jest drugą co do wielkości gminą w Belgii.

Język w Gent

Chociaż większość mieszkańców to Belgowie, bliskość Holandii i przyjęcie języka niderlandzkiego jako języka urzędowego oznacza, że w mieście mieszka również znaczna liczba Holendrów. Język posiada wiele różnych dialektów i jest określany jako flamandzki. Mimo, że Gent znajduje się we Flandrii Wschodniej, nie używa się tam tradycyjnego dialektu wschodnioflamandzkiego. Rozwinął się własny, zwany dialektem genckim, który ma pewne cechy języka francuskiego, szczególnie w wymowie. Gent jest miastem międzynarodowym, dlatego też sporo osób mówi po angielsku.