Skip to main content

Przeprowadzka do Gandawy, opieka zdrowotna i wizy do Belgii


Przeprowadzka do Gandawy, opieka zdrowotna i wizy do Belgii

Gandawa, inna nazwa Gent to tętniące życiem, wielokulturowe miasto. Bliskość Holandii wpływa na lokalną kulturę i tradycję, tworząc żywe spotkanie języka, zwyczajów i stylów życia, z piękną architekturą. Gent to miasto pełne rzeczy do zobaczenia i zrobienia dla przyjezdnych. W starej części miasta znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także wiele zabytkowych budynków i przykładów architektury średniowiecznej.

Opieka zdrowotna w Gandawie

Ci, którzy chcą przeprowadzić się do Gent ucieszy fakt, że Belgia ma jeden z najlepszych systemów opieki zdrowotnej w Europie. Oprócz krótkiego czasu oczekiwania na wizytę, doskonałego wyposażenia i wysokiej jakości opieki, wielu lekarzy w belgijskim systemie opieki zdrowotnej mówi po angielsku, francusku, holendersku i niemiecku, więc komunikacja nie powinna być problemem.

Opieka zdrowotna w Belgii jest podzielona pomiędzy usługi publiczne i prywatne, więc wielu obywateli belgijskich i emigrantów mieszkających w Gent uzupełnia swoje państwowe ubezpieczenie zdrowotne dodatkowym ubezpieczeniem prywatnym, aby pokryć droższe, dodatkowe zabiegi.

Mieszkańcy Belgii są zobowiązani przez prawo do płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, z których część pokrywa koszty publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. Niektórzy pracodawcy oferują również dodatkowe plany ubezpieczenia zdrowotnego, dlatego warto o nie zapytać podczas negocjowania warunków pobytu w Gandawie.

Wizy do Belgii

Ponieważ Belgia jest członkiem Unii Europejskiej, obywatele Unii Europejskiej i EOG nie potrzebują wizy, aby wjechać do Belgii lub przenieść się do Gandawy na okres krótszy niż 90 dni. Jeśli chcą zostać w Gandawie dłużej niż 3 miesiące, muszą zarejestrować się w miejscowej gminie w ciągu 10 dni od przeprowadzki do Gandawy. Po upływie tego czasu otrzymają tymczasowe pozwolenie na pobyt, które będzie obowiązywało przez trzy miesiące. Emigranci z Unii Europejskiej lub EOG mogą ubiegać się o belgijski dowód osobisty i zostaną oficjalnie zarejestrowani jako zagraniczni obywatele Belgii.

Obywatele krajów spoza Unii Europejskiej muszą ubiegać się o wizę i pozwolenie na pobyt przed przyjazdem do Gandawy w lokalnej ambasadzie lub konsulacie. Następnie w ciągu dziesięciu dni od przeprowadzki do Gandawy muszą zameldować się w swojej gminie, a w ciągu dwóch tygodni otrzymają dowód tożsamości cudzoziemca.

Przeprowadzka do Gandawy

Jeśli chcesz przeprowadzić się do Gandawy, załatw wszystkie formalności a my zajmiemy się przeprowadzką Twojego bagażu I wszelkiej maści wartościowych rzeczy, które planujesz zabrać do Gandawy. Skontaktuj sie z nami w celu informacji o przewozie rzeczy z Twojego miejsca zamieszkania do Gandawy w Belgii.