Skip to main content

Czy warto przeprowadzić się do Gandawy i jak wygląda edukacja?


Czy warto przeprowadzić się do Gandawy i jak wygląda edukacja?

Gandawa to miasto w Belgii, które słynie z bogatej oferty edukacyjnej. Jeśli planujesz przeprowadzkę z całą rodziną, na pewno się nie zawiedziesz. Gent oferuje szkolnictwo dla ludzi w każdym wieku, od dzieci po Uniwersytety dla dorosłych.

Edukacja w Gandawie

W Belgii obowiązuje bezpłatna edukacja publiczna dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat i jest oferowana w języku ojczystym dla danego regionu. Tak więc szkoły publiczne w Gandawie uczą w języku holenderskim, a niektóre szkoły oferują również dodatkowe lekcje angielskiego po normalnych godzinach lekcyjnych.

Jednak wielu emigrantów woli posyłać swoje dzieci do szkół międzynarodowych. Jedyną międzynarodową szkołą, która byłaby odpowiednia dla dzieci emigrantów mieszkających w Gandawie jest International School of Ghent. W związku z tym, niektórzy rodzice mieszkający w Gandawie wysyłają swoje dzieci do szkół międzynarodowych w Brukseli lub Antwerpii, lub do szkół w swoim kraju.

Jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, Uniwersytet w Gent znajduje się w rankingu 100 najlepszych uniwersytetów na świecie i wyróżnia się w filozofii, stosunkach międzynarodowych i naukach przyrodniczych. Podobnie jak w szkołach publicznych, większość zajęć na Uniwersytecie w Gent jest prowadzona w języku holenderskim.

Przeprowadzka do Gandawy

Jeśli planujesz przeprowadzkę do miasta w Belgii, Gandawa ma wiele do zaoferowania jeśli chodzi o szkolnictwo. Na pewno Twoje dzieci będą mogły na wysokim poziomie skończyć szkołę, uczelnie wyższą I dodatkowo nauczyć się biegle kilku języków. Skontaktuj się z nami w celu pomocy z przeprowadzką do Gandawy. Proces przeprowadzki będzie dla Ciebie dużo prostszy, gdy kompetentna do tego firma zajmie się przewozem Twoich rzeczy, a Ty załatwisz formalności i poznasz miasto.