Skip to main content

Przeprowadzka do Antwerpii, życie kulturalne


Przeprowadzka do Antwerpii, życie kulturalne

Mieszkanie w Antwerpii to miejsce, w którym historia krzyżuje się z nowoczesnością. Jeśli jednak poważnie rozważasz przeprowadzkę do Antwerpii, powinieneś znać kilka ważnych informacji, takich jak możliwości edukacyjne dla dzieci i służba zdrowia w mieście.
Jest to historyczne miasto, coraz bardziej multikulturowe. Na ulicach można usłyszeć różne języki, niderlandzki, jak i francuski.
Antwerpia oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Nowoczesna architektura, zoo w Antwerpii i wiele galerii na zakupy.
Dzieci mogą zacząć uczęszczać do przedszkola, tak jak w Polsce, od kiedy skończą 2 i pół roku. Szkoła podstawowa rozpoczyna się jednak w wieku sześciu lat. Do wyboru są szkoły publiczne i międzynarodowe.
Opieka zdrowotna jest przede wszystkim systemem państwowym, uzupełnionym o prywatne wizyty. W nagłych wypadkach oczywiście istnieje więcej różnych opcji leczenia.

Antwerpia i jej kultura

Życie w Antwerpii kręci się wokół historii. Około jedna piąta historycznego centrum miasta jest strefą wyłącznie dla pieszych, dlatego też możesz cieszyć się urokami miasta bez ulicznego zgiełku. Grote Market i Groenplaats są popularnymi punktami wartymi odwiedzenia.
Antwerpia ma słynną przeszłość kulturalną. Najważniejsze postaci to Christophe Plantin i Peter Paul Rubens. Zwłaszcza Rubens jest znany na całym świecie jako wybitny artysta, ale niewiele osób wie, że mieszkał on w Antwerpii. Jego dzieła można znaleźć w Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych, ale także w Katedrze Matki Bożej i w kościołach Antwerpii.

Wypoczynek i kultura w Antwerpii

Jeśli chcesz skorzystać z atrakcji kulturalnych, to Opera Vlaamse i Teatr Bourla są idealnymi miejscami artystycznymi w mieście. Jeśli bardziej odpowiada Ci architektura, budynki w Antwerpii są zróżnicowane od gotyku po postmodernizm, co czyni Antwerpię prawdziwą perłą kulturową.
Miejski ogród zoologiczny jest jednym z najstarszych w Europie. Dzięki odnowieniu go jest również jednym z najnowocześniejszych na kontynencie. To idealne miejsce na czas spędzony z rodziną i dziećmi. Jeśli wolisz coś bardziej stylowego, sprawdź miejską scenę mody. ModeNatie to centrum dzielnicy mody. Znajdują się tam Flandryjski Instytut Mody (FFI), Muzeum Mody (MoMu) i Wydział Mody Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zakupy są więc jednym z ulubionych czynności mieszkańców Antwerpii.
Największym nowoczesnym centrum handlowym w Antwerpii jest Grand Bazaar. W mieście zawsze istniała tradycja otwartych rynków. Kiedy już się przeprowadzisz i zadomowisz, powinieneś wyjść i odwiedzić wielu targów, na których sprzedaje się wszystko, od żywności i kwiatów po egzotyczne ptaki i północnoafrykańskie przysmaki.

Diamenty Antwerpii

Antwerpia jest również światową stolicą diamentów. Tamtejszy przemysł obrócił w 2011 roku ponad 56 miliardów dolarów. Około 34 tysiące ludzi zatrudnionych jest w tym przemyśle, a około 80% światowych surowych diamentów i połowa światowych polerowanych diamentów jest handlowana w Antwerpii. Wokół Dworca Głównego rozciąga się kilometr kwadratowy wypełniony około 380 warsztatami i około 3 500 brokerami diamentów, kupcami i szlifierzami. Na uwagę zasługują diamenty o znanym „szlifie antwerpskim”.

Przeprowadzka do Antwerpii

Jeśli planujesz przeprowadzkę właśnie do Antwerpii przygotuj się do niej dokładnie. Sprawdź jakie dokumenty musisz załatwić, gdy przeprowadzasz się do Belgii. Warto zaufać także firmie przeprowadzkowej, która zajmie się transportem Twoich rzeczy podczas przeprowadzki międzynarodowej.