Skip to main content

Przeprowadzka do Antwerpii, ceny w mieście


Przeprowadzka do Antwerpii, ceny w mieście

Przeprowadzka do Antwerpii jest w miarę wygodne, ponieważ miasto położone jest blisko granicy z Holandią. Jest to jeden z powodów, dla których Holendrzy z łatwością decydują się na przeprowadzkę do Antwerpii. Rynek pracy w Antwerpii oferuje wiele możliwości na pracę. Przede wszystkim w sektorze przemysłowym znajduje się wiele miejsc pracy. Ponieważ Antwerpia jest miastem portowym, miejsca pracy w sektorze portowym są na wyciągnięcie ręki. Znajdzie się tam również sporo pracy rzemieślniczej. Możesz myśleć o pracy także w sektorze diamentów, z którego słynie Antwerpia.

Ceny domów

Domy w Belgii są dość tanie, na pewno tańsze, niż w niedalekiej Holandii. W rzeczywistości domy w Antwerpii stały się o tańsze w ciągu ostatniego kilku lat. W porównaniu z holenderskimi miastami, takimi jak Rotterdam czy Amsterdam, Antwerpia jest znacznie tańsza. Dzięki niskim cenom i pięknemu miastu, ludzie wciąż przyjeżdżają do Antwerpii, mimo że z powodu kryzysu mniej Holendrów przeprowadza się tam. Teraz, gdy kryzys się skończył, coraz więcej osób przeprowadza się z Holandii do Antwerpii.

Koszty przeprowadzki do Antwerpii

Przeciętny koszt przeprowadzki do Belgii wynosi od 1500 do 4 000 euro. Kwota ta odnosi się do wszystkich obszarów Belgii, ale Antwerpia znajduje się bliżej Holandii niż na przykład Bruksela. Z tego powodu przeprowadzka do Antwerpii waha się między €1.500 a €3.000. Zależy to od ilości przewożonych rzeczy oraz odległości od miejsca wyprowadzki do miejsca wprowadzki.

Koszty utrzymania w Antwerpii

Antwerpia jest bardzo podobna do innych holenderskich miast, choć ceny są o wiele tańsze. Jeśli zastanawiasz jakie są ceny w Antwerpii, to przedstawiamy porównanie Amsterdamu z Antwerpią.

Produkty w Amsterdamie oraz Antwerpii

 • posiłek w restauracji: ok. 15,00 euro,
 • mleko 1 litr: 0,96, 0,86 euro,
 • cappuccino: 2,74, 2,54 euro,
 • chleb 500 gram: 1,52, 1,59 euro,
 • ziemniaki 1 kg: 1,70, 1,44 euro,
 • jabłka 1 kg: 2,47, 1,89 euro,
 • piwo 0,5 litra: 1,11, 1,04 euro,
 • bilet komunikacji miejskiej: 2,90, 3,00 euro.

Koszty utrzymania mieszkania w Antwerpii

Poza tym, że w większości codzienne koszty są niższe niż w innych miastach, ceny wynajmu są również o wiele niższe. Nawet jeśli zamierzasz kupić dom, znajdziesz go taniej w Antwerpii i będziesz mieszkać w centrum miasta, ponieważ w tym mieście jest wszędzie blisko. Poniżej znajduje się przegląd cen wynajmu mieszkań.

Wynajem mieszkania Amsterdam oraz Antwerpia

 • mieszkanie jednopokojowe w centrum 1354,24; 676,00 euro,
 • mieszkanie jednopokojowe poza centrum 1037,96; 594,79 euro,
 • mieszkanie trzypokojowe w centrum 2291,86; 1167,86 euro,
 • mieszkanie trzypokojowe poza centrum 1540,95; 881,79 euro.

Przeprowadzka Antwerpia

Przeprowadzka do innego miasta, a nawet państwa to zawsze duży stres, czy wszystko pójdzie po naszej myśli. Warto dowiedzieć się jakich dokumentów potrzebujemy przed przeprowadzką do danego miasta, państwa. Jeśli nie mamy ogromnego samochodu, warto wynająć firmę przeprowadzkową, która zajmie się transportem Twojego bagażu i mebli, a Ty zaczniesz nowy start ze spokojną głową.