Skip to main content

Dlaczego warto przeprowadzić się do Gandawy w Belgii?


Dlaczego warto przeprowadzić się do Gandawy w Belgii?

Gandawa ma powierzchnię ponad 150 km² i niespełna 250 tysięcy mieszkańców. Miasto położone jest we flamandzkiej części Belgii. Miasto posiada starą część, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Powody do przeprowadzki do Gandawy

W mieście znajduje się wiele starych domów i zabytkowych budynków, takich jak Katedra Świętego Bawona i stary port Graslei. Nie tylko wyżej wymienione rzeczy sprawiają, że Gandawa jest pięknym miejscem, ale jest sporo powodów, dla których warto się tam przeprowadzić.

Gandawa to miasto kulturowe z niezliczonymi galeriami, muzeami i teatrami. Gandawa jest miejscem pochodzenia wielu artystów i nie inaczej jest dzisiaj. Co więcej, Gandawa jest prawdziwym miastem studenckim. W Gandawie znajduje się Uniwersytet Gandawski oraz kilka szkół wyższych. Kolejnym powodem, dla którego warto przenieść się do Gandawy jest korzystny belgijski klimat podatkowy. Z tego powodu, w Gandawie można znaleźć wielu holenderskich emigrantów.

Życie w Gandawie

Dowiedzieliście już się, że Gandawa jest miastem bogatym w kulturę i historię. Dlatego nigdy nie będziesz się nudzić. Na przykład, istnieje wycieczka poetycka po mieście Gandawa, która przyciąga wielu turystów. W Gandawie odbywają się również liczne festiwale i imprezy. Gentse Feesten to prawdziwa fantazja, wydarzenie to przyciąga co roku dwa miliony ludzi. Festiwal ten celebruje fakt, że Gandawa jest miastem bogatym w kulturę, muzykę i teatr. Gandawa jest miastem o ogromnej różnorodności. Jest to unikalny zbiór ulic, budynków i widoków. Chociaż Gandawa posiada historyczne centrum miasta, wszędzie można odczuć nowoczesną dynamikę. Gandawa nieustannie inwestuje, aby zwiększyć atrakcyjność miasta.

Miejsca do przeprowadzki w Gandawie

Dzielnica Citadelpark znajduje się na samym południu Gandawy. Jest to zielona okolica i wyjątkowo odpowiednia do zamieszkania dla młodej rodziny. Obok słynnego parku Citadelpark znajdują się tam również liczne muzea.

Graslei jest modne i nowatorskie, jego mieszkańcy mogą spotkać się na jednym z wielu tarasów wzdłuż rzeki. W tej dzielnicy znajduje się mały średniowieczny port, otoczony historycznymi budynkami. De Graslei to bijące serce śródmieścia Gandawy.

Gravensteen to kolejna imponująca dzielnica. Wchodząc do tej dzielnicy można sobie wyobrazić, że jest się w średniowieczu. Jest to również dzielnica, w której urodził się Karol V.

Praca w Gandawie

Gandawa posiada słynny port i dlatego miasto to przyciąga wiele międzynarodowych firm, takich jak Volvo, Honda i Stora Enso. To oferuje atrakcyjne możliwości dla emigrantów w sektorze technicznym. Ekspaci mogą również łatwo znaleźć pracę w dziale badań i rozwoju, ponieważ w mieście znajduje się Uniwersytet w Gandawie.

Przeprowadzka do Gandawy

Przeprowadzka do Gandawy to coś, czego nie będziesz żałować. W Gandawie mieszkańcy cieszą się życiem każdego dnia. Jeśli myślisz o przeprowadzce do Gandawy, możesz również przeczytać inne posty o przeprowadzce do Belgii. Poczytaj naszego bloga oraz zapoznaj się z ofertą naszej firmy, która zapewni Ci spokojną przeprowadzkę do Gandawy.