Norymberga, niemieckie miasto do przeprowadzki


Norymberga, niemieckie miasto do przeprowadzki

Norymberga nie na darmo jest drugim co do wielkości miastem Bawarii. Centrum gospodarcze, raj dla miłośników zakupów, a przy tym piękna sceneria. Potężny Kaiserburg góruje nad wspaniałym centrum miasta, a reszta krajobrazu miasta charakteryzuje się również wyraźnym romantyzmem średniowiecza i „Fränggisch” towarzyską naturą jego mieszkańców. W sumie w metropolii mieszka około 515 tysięcy mieszkańców w dziesięciu dzielnicach miasta i 87 mniejszych dzielnicach.

Gdzie zamieszkać w Norymbergi?

Przyznać trzeba, dziesięć dystryktów i 87 gmin utrudnia podjęcie decyzji o wyborze miejsca zamieszkania. Popularne dzielnice mieszkaniowe to centrum miasta z małymi uliczkami i Nordstadt z modnymi domami i willami miejskimi.
Z kolei osoby, które wolą mieszkać na wsi, powinny osiedlić się we wschodniej części miasta lub na jego obrzeżach, np. w dzielnicach Fischbach, Gartenstadt lub Erlenstegen. Szczególnie rodziny czują się tam jak w domu. Studenci powinni jednak szukać mieszkania w Bleiweiß, Reichelsdorf, Neuröthenbach lub Altenfurt. Znajdujące się tam mieszkania oferują przestrzeń do wspólnego zamieszkiwania, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się obiekty handlowe, kawiarnie i puby. Ponadto, połączenia komunikacyjne z tymi dzielnicami są doskonałe.

Wydarzenia Norymbergi

Tradycyjnie, co roku na początku czerwca, na festiwalu Rock im Park spotykają się metalowcy z całego świata. Od 1997 roku w Parku Narodowym w Dutzendteich odbywa się plenerowy festiwal z twardymi gitarami. Kto zamiast perkusji i gitar elektrycznych woli słuchać skrzypiec i fletów, ten nie może przegapić w Luitpoldhain, Klassik Open Air. Jest to największy plenerowy koncert muzyki klasycznej w Europie. Muzycznie na „Franggenländle” dzieje się więc naprawdę wiele.

Narodowości w Norymberdze

22,6 procent mieszkańców Norymbergii ma pochodzenie migracyjne lub pochodzi bezpośrednio z zagranicy. W Norymberdze reprezentowane są w sumie 162 kraje, a wraz z nimi ciekawe języki, smaczne jedzenie i międzynarodowe supermarkety. Jeśli więc nie zawsze lubicie domową kuchnię, możecie okazję wybrać kuchnię, której chcecie spróbować, m.in. perską w Safran czy indyjską w Namaste.

Spędzanie czasu wolnego w Norymberdze

Oprócz różnorodności kulinarnej i festiwali muzycznych, Norymberga oferuje również wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Centrum miasta jest największą linią handlową w Niemczech. Liczne parki i tereny zielone zachęcają do odpoczynku i zaczerpnięcia świeżego powietrza. Kąpiele i termy są tak samo przystępne cenowo jak wizyty w kinie czy wstępy kabaretów.