Skip to main content

Norymberga, niemieckie miasto do przeprowadzki


Norymberga, niemieckie miasto do przeprowadzki

Norymberga nie na darmo jest drugim co do wielkości miastem Bawarii. Centrum gospodarcze, raj dla miłośników zakupów, a przy tym piękna sceneria. Potężny Kaiserburg góruje nad wspaniałym centrum miasta, a reszta krajobrazu miasta charakteryzuje się również wyraźnym romantyzmem średniowiecza i „Fränggisch” towarzyską naturą jego mieszkańców. W sumie w metropolii mieszka około 515 tysięcy mieszkańców w dziesięciu dzielnicach miasta i 87 mniejszych dzielnicach.

Gdzie zamieszkać w Norymbergi?

Przyznać trzeba, dziesięć dystryktów i 87 gmin utrudnia podjęcie decyzji o wyborze miejsca zamieszkania. Popularne dzielnice mieszkaniowe to centrum miasta z małymi uliczkami i Nordstadt z modnymi domami i willami miejskimi.
Z kolei osoby, które wolą mieszkać na wsi, powinny osiedlić się we wschodniej części miasta lub na jego obrzeżach, np. w dzielnicach Fischbach, Gartenstadt lub Erlenstegen. Szczególnie rodziny czują się tam jak w domu. Studenci powinni jednak szukać mieszkania w Bleiweiß, Reichelsdorf, Neuröthenbach lub Altenfurt. Znajdujące się tam mieszkania oferują przestrzeń do wspólnego zamieszkiwania, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się obiekty handlowe, kawiarnie i puby. Ponadto, połączenia komunikacyjne z tymi dzielnicami są doskonałe.

Wydarzenia Norymbergi

Tradycyjnie, co roku na początku czerwca, na festiwalu Rock im Park spotykają się metalowcy z całego świata. Od 1997 roku w Parku Narodowym w Dutzendteich odbywa się plenerowy festiwal z twardymi gitarami. Kto zamiast perkusji i gitar elektrycznych woli słuchać skrzypiec i fletów, ten nie może przegapić w Luitpoldhain, Klassik Open Air. Jest to największy plenerowy koncert muzyki klasycznej w Europie. Muzycznie na „Franggenländle” dzieje się więc naprawdę wiele.

Narodowości w Norymberdze

22,6 procent mieszkańców Norymbergii ma pochodzenie migracyjne lub pochodzi bezpośrednio z zagranicy. W Norymberdze reprezentowane są w sumie 162 kraje, a wraz z nimi ciekawe języki, smaczne jedzenie i międzynarodowe supermarkety. Jeśli więc nie zawsze lubicie domową kuchnię, możecie okazję wybrać kuchnię, której chcecie spróbować, m.in. perską w Safran czy indyjską w Namaste.

Spędzanie czasu wolnego w Norymberdze

Oprócz różnorodności kulinarnej i festiwali muzycznych, Norymberga oferuje również wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu. Centrum miasta jest największą linią handlową w Niemczech. Liczne parki i tereny zielone zachęcają do odpoczynku i zaczerpnięcia świeżego powietrza. Kąpiele i termy są tak samo przystępne cenowo jak wizyty w kinie czy wstępy kabaretów.