Skip to main content

Przeprowadzka do Namur


Namur to zarówno gmina, jak i miasto położone w tejże gminie. Ponieważ miasto jest sercem wszystkiego, co jest znakiem rozpoznawczym tego konkretnego regionu w Walonii w Belgii, przyjrzymy się samemu miastu.

Koszty życia w Namur

Aby uzyskać jak najdokładniejszy obraz kosztów życia w Namur, porównajmy go z Londynem w Wielkiej Brytanii. Da nam to jasny obraz różnicy między życiem w Wielkiej Brytanii i Belgii.

Ceny czynszów i nieruchomości w Namur są dużo niższe niż w Londynie – około 70% niższe. Kłopoty zaczynają się, gdy przyjrzyjmy się artykułom spożywczym, gdzie wszystko zależy od tego, co kupujesz. Podczas gdy w Namur rzeczy takie jak kurczak, jajka czy chleb są znacznie droższe, tak różne alkohole, ryż i wołowina są relatywnie tańsze niż w Londynie.

Kultura

Namur to miasto pełne kultury. Możesz znaleźć, a nawet odkryć coś ciekawego, bez względu na twoje zainteresowania.

Jeśli jesteś sportowcem, Namur ma mnóstwo ścieżek rowerowych, które możesz odkrywać na dwóch kółkach oraz dwie wymagających ściany wspinaczkowe, podzielonych na różne sekcje według stopnia trudności. Nie masz się więc czym martwić, jeśli nie masz doświadczenia!

Jeśli jednak bardziej interesują Cię filmy, sztuki teatralne i spektakle artystyczne, masz do wyboru wiele miejsc i wydarzeń, bez względu na upodobania. Namur posiada dwa duże kina zlokalizowane w różnych częściach miasta i wiele miejsc kulturalnych, takich jak Le Belvédère czy La Maison de Poésie.

Folklor

Pod względem folkloru, Namur również ma wiele do zaoferowania. Nieważne, czy jesteś turystą gotowym do poznania obcej kultury, czy lokalnym, chcącym dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym mieszkają.

Namur jest bogate w muzea, przedstawiające bogatą historię zarówno miasta, jak i gminy, zachwycające ludzi w każdym wieku, niezależnie od wiedzy historycznej.

W mieście Namur można zobaczyć wiele grup folklorystycznych i występów. Jest ich niezwykle dużo, bardzo długo zajmie wymienienie ich wszystkich. Oto niektóre z nich:

  • Frairie des Masuis et Cotelis Jambois — grupa skupiona na zachowaniu tradycyjnych tańców i przedstawień w Namur.
  • Les Alfers namurois — grupa ludzi oddanych praktykowaniu starej gry we flagę.
  • La Royale Moncrabeau / Les Molons — ludowe towarzystwo łączące folk, filantropię i sztukę kłamstwa.
  • Les Echasseurs — grupa szczudlarzy.