Skip to main content

Przeprowadzka do Schiedam, co wiedzieć i jak ją zaplanować?


Schiedam zawdzięcza swoją nazwę zbiornikowi wodnemu zwanemu Schie. Pierwotnie była to zapora, która została zbudowana na rzece Schie. W Schiedam mieszka około 76 000 osób. Schiedam jest miastem, które istnieje od 1275 roku, czyli istnieje od ponad 700 lat! Miasto jest położone między Rotterdamem a Vlaardingen i nadal posiada stuletnie kanały w połączeniu z najwyższymi wiatrakami na świecie. Tak więc miasto jest bardzo atrakcyjne dla turystów, ale i dla tych, którzy chcą się do niego przeprowadzić.

Ciekawe informacje o Schiedam, historycznym mieście Holandii

Mieszkania w Schiedam

Typową kulturę holenderską można znaleźć również w Schiedam. Piękne kanały, historyczne mosty i najwyższe wiatraki na świecie sprawiają, że Schiedam jest wyjątkowym miastem w Holandii. Można błędnie sądzić, że cena domu będzie znacznie wyższa, niż w pozostałych częściach Holandii, ale wcale tak nie jest. Wręcz przeciwnie, kupno domu w Schiedam to obecnie bardzo dobra inwestycja.

Średnia wartość WOZ w Schiedam wynosi 158 000, czyli jest o około 20% niższa od średniej krajowej. W międzyczasie ceny domów wracają do tego, jakie były kiedyś, oznacza to, że przeprowadzka w najbliższym czasie i zakup domu w Schiedam będzie dobra inwetsycją, gdyż zyska na wartości.

Wiatraki w  Schiedam

Przenosząc się do Schiedam, musisz wiedzieć, że miasto ma najwyższe klasyczne młyny na świecie. Jak wysoki jest taki wiatrak? Nawet powyżej trzydziestu metrów. Młyn zwany „De Kameel” ma wysokość 33,3 metra, a pozostałe młyny są podobnej wysokości.

Ciekawostki o miasteczku

Schiedam znajduje się zaledwie sześć kilometrów od dużego miasta, Rotterdamu.

Miasto położone jest w odległości nie większej niż 30 kilometrów od plaż Morza Północnego.

Fundacja „De Schiedam Windmills” planuje, aby historyczne wiatraki generowały energię elektryczną, co może nadać Schiedam świetny wizerunek i oczywiście wypromuje turystykę tego miasta.

W latach 1700-tnych miasto słynęło z gorzelni i ginu, który był eksportowany do wielu państw świata.

Wioska rozrastała się szybko poprzez handel i w roku 1275 otrzymała prawa miejskie od Aleidy van Avesnes, siostry Wilhelma II.

Stedelijk Museum Schiedam to wspaniałe Muzeum w Schiedam, można zobaczyć tam wiele interesujących wystaw holenderskich artystów.

Przeprowadzka do Schiedam

Planujesz przeprowadzkę  do Schiedam? Nie mogłeś lepiej trafić! Miasto ma wiele atrakcji, od Muzeum, po malownicze parki, galerie handlowe, czy największe na świecie wiatraki. W bliskiej odległości znajdują się ważne punkty państwa, Rotterdam, Haga, rzeki oraz dostęp do Morza Północnego. Warto dobrze zaplanować swoją przeprowadzkę, by wszystko poszło sprawnie, a my mogli cieszyć się z atrakcji, które daje nam Schiedam. Firma przeprowadzkowa załatwi za nas najtrudniejsze, czyli przewóz i wniesienie naszego mienia, a my będziemy mogli spokojnie poszukać pracy, mieszkania, czy poznać okolice miasta.