Skip to main content

Przeprowadzka do Zwolle, co warto wiedzieć?


Stolica Overijssel zawsze była miastem hanzeatyckim. Widać to na każdym kroku przechadzając się po mieście. Centrum ma średniowieczną atmosferę z wciąż nienaruszonymi bramami i murami miejskimi. Średniowiecze nie musi jednak oznaczać staroświeckości. Rzeczywiście, Zwolle udowadnia nam, że jest inaczej! Miasto jest bardzo atrakcyjne dla studentów, przedsiębiorców i ludzi kreatywnych. Zwolle ma liczne modne sklepy, miłe restauracje i ciekawe wydarzenia kulturalne. W skrócie, przeprowadzka do Zwolle jest interesującym rozwiązaniem.

Przeprowadzka do Zwolle: Museum de Fundatie

Jeśli jesteś wielkim fanem muzeów, to Museum de Fundatie jest wystarczającym powodem, aby przenieść się do Zwolle. Muzeum de Fundatie posiada i zarządza ogromną kolekcją sztuk wizualnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można tu więc zobaczyć sztukę sięgającą późnego średniowiecza, ale prezentowana jest również współczesna sztuka nowoczesna. Oprócz stałych zbiorów muzeum prezentuje co trzy miesiące zmieniające się wystawy. Ponadto architektura muzeum jest prawdziwą ucztą dla oka. Możesz nazwać się szczęściarzem, jeśli znalazłeś dom w pobliżu De Fundatie.

Przeprowadzka do Zwolle: Sassenpoort

Mury miejskie Zwolle są już piękne, ale Sassenpoort w tych murach jest naprawdę wisienką na torcie. Ta stara brama została zbudowana na przełomie XIV i XV wieku i pełniła wówczas rolę części obrony miasta. Charakterystyczna dla Sassenpoort jest urocza mała spiczasta dzwonnica.

Przeprowadzka do Zwolle: Peperbus

Wieża Matki Bożej jest gotycką wieżą w centrum Zwolle. Jeśli wjedziesz do Zwolle widać to od razu. Wieża ma 75 metrów wysokości i widać ją naprawdę z daleka. Na miasto można spojrzeć także z góry. Jednym ze sposobów na to jest wejście na Peperbus. Jest to 236 kroków w górę i można cieszyć się z pięknego widoku na swoje nowe miasto.

Rejestracja zmiany adresu

Jeśli chcesz przeprowadzić się do Zwolle z innego miasta Holandii należy zarejestrować zmianę adresu. Możesz to zrobić online, używając swojego DigiD. Po przekazaniu informacji o zmianie adresu zostaniesz automatycznie wymeldowany z dotychczasowej gminy.

Przeprowadzka indywidualna

Przeprowadzka może być czasochłonna i stresująca. Jeśli zdecydowałeś się przenieść do Zwolle rozejrzyj się za firmą przeprowadzkową, która działa w Holandii. Warto wybrać taką firmę, by mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz, a wielka przeprowadzka przebiegnie bezproblemowo. Twoim dobytkiem najlepiej zajmie się profesjonalna ekipa, a Ty zajmiesz się innymi formalnościami związanymi z przeprowadzką.

Firma transportowa

Ważne jest, by wybrać odpowiednią firmę przeprowadzkową, jeśli chcesz przenieść się do Zwolle. W tym celu należy porównać firmy przeprowadzkowe i poprosić o oferty od kilku z nich. Zastanów się nad ofertą przeprowadzki, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i znajdź odpowiednią firmę. Po tym będziesz miał więcej czasu potrzebnego na poznanie swojego nowego domu i okolicy.